Jak trwale usunąć kogoś z Messengera – z grupy lub prywatnej konwersacji?

07.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak trwale usunąć kogoś z Messengera – z grupy lub prywatnej konwersacji?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Messenger to obecnie jeden z najpopularniejszych komunikatorów do prowadzenia rozmów. Czasami zdarzają się jednak sytuacje, kiedy nie chcemy wchodzić w interakcję z daną osobą, np. z powodu tego, że jej nie znamy. Wtedy przydaje się wiedza na temat tego, jak usunąć kogoś z Messengera. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak to zrobić, wyjaśniamy także, czy taka akcja jest odwracalna.

Jak trwale usunąć kogoś z Messengera?

Zacznijmy od tego, jak usunąć kogoś z Messengera w sposób trwały. Aby do tego doszło, trzeba odwiedzić profil główny danej osoby na Facebooku i odnaleźć poziome okienko Znajomi. Po kliknięciu w nie ukażą się różne opcje:

 • Ulubione;
 • Edytuj listę znajomych;
 • Przestań obserwować;
 • Usuń z grona znajomych.

Wystarczy wybrać ostatnią z nich, aby już nie widzieć już wiadomości przesyłanych przez daną osobę (będą one trafiać do ukrytego folderu, tzw. spamu). Operację można przeprowadzić z poziomu komputera lub urządzenia mobilnego. W przypadku smartfonów należy najpierw wybrać przycisk oznaczony trzema kropkami (Ustawienia profilu) i dopiero później wybrać zakładkę Znajomi oraz interesującą nas opcję.

Jak trwale usunąć kogoś z Messengera

Warto wiedzieć: osoba, którą usuwamy z Messengera i listy znajomych, nie jest powiadamiana o tej operacji. My również znikamy z listy kontaktów.

Jak usunąć osobę z Messengera, której nie mam w znajomych?

W sytuacji, gdy dostajemy dużo wiadomości od osób, których nie mamy na liście kontaktów, przydatna jest wiedza na temat tego, jak usunąć z Messengera kogoś, kto nie należy do naszych znajomych. W takiej sytuacji trzeba:

 • otworzyć okno wiadomości;
 • wybrać zdjęcie profilowe danej osoby, znajdujące się u samej góry po lewej stronie;
 • wybrać jedną z interesujących nas opcji: Ogranicz albo Blokuj.
jak usunąć osobę z messengera której nie mam w znajomych

Ograniczenie kontaktu oznacza wyłączenie powiadomień o wiadomościach otrzymywanych od tej osoby oraz traktowanie przesyłanych przez nią komunikatów jako spam. Dana osoba nie dostaje powiadomienia o ograniczeniu kontaktu i nadal może pisać wiadomości. Jeśli jednak nastąpi jakikolwiek kontakt, treści zostaną od razu przeniesione do folderu Inne.

Opcja Blokuj powoduje całkowite usunięcie kogoś z Messengera i uniemożliwia dalsze kontaktowanie się poprzez Facebooka. Zablokowana przez nas osoba nie może wysyłać wiadomości, każda próba kontaktu poskutkuje otrzymaniem informacji o następującej treści: „Nie możesz odpowiedzieć na tę konwersację”.

Jak usunąć kogoś z grupy na Messengerze?

Wiemy już, jak trwale usunąć kogoś z Messengera, a także, w jaki sposób można ograniczyć obcym osobom kontakt z nami. A co z konwersacjami grupowymi? Jak usunąć kogoś z grupy na Messengerze? Okazuje się, że to wcale nie jest trudne, ale uprawnienia do tej operacji ma jedynie administrator danej konwersacji grupowej.

Aby usunąć daną osobę z grupy, należy:

 • otworzyć konwersację grupową;
 • wybrać nazwę konwersacji grupowej, która znajduje się w górnej części ekranu;
 • wybrać zakładkę Zobacz uczestników;
 • kliknąć obok imienia i nazwiska osoby, która ma zostać trwale usunięta z konwersacji;
 • wybrać jedną z dostępnych opcji: Blokuj lub Usuń z czatu.
jak usunąć kogoś z grupy na messengerze

Czy da się przywrócić usuniętą osobę na Messengerze?

Skoro wiemy już, jak usunąć osobę z Messengera, a także, jak usunąć kogoś z grupy na Messengerze, na koniec warto wspomnieć o możliwościach związanych z cofnięciem tych działań. Jeśli chodzi o Ograniczanie kontaktu czy też Blokowanie, ograniczenia te można w każdej chwili usunąć w ustawieniach aplikacji. W pierwszym przypadku dana osoba nie zauważy zmiany, natomiast w drugim może spostrzec, że wysyłanie wiadomości jest już dostępne.

Co do usuwania z grona znajomych, akcje tę można cofnąć, jednak wymaga to ponownego zaproszenia danej osoby do listy kontaktów (i co się z tym wiąże, wysłaniem jej powiadomienia). Podobnie jest w przypadku konwersacji grupowych, z tym że wszyscy uczestnicy czatu zobaczą, kto został z niego wyrzucony oraz ponownie przywrócony. Z tego powodu z takich funkcji trzeba korzystać odpowiedzialnie i nie pod wpływem impulsu.

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia biolog — antropolog, zawodowo od 2017 roku zajmuje się tworzeniem contentu dla różnych marek. Wcześniej pracowała w branży eventowej. Stara się dużo podróżować, przede wszystkim górskimi szlakami, kocha psy (najbardziej swojego setera szkockiego!), jest również miłośniczką gier planszowych oraz gier video, w szczególności z gatunku action-RPG.