“Oglądaj dalej” na Netflix – jak usunąć tytuł z listy?

11.02.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
“Oglądaj dalej” na Netflix – jak usunąć tytuł z listy?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Mała zmiana, a cieszy. Katalog aktualizacji Netfliksa wzbogacono o kolejne novum, na które czekało całe grono użytkowników. Mowa o opcjach “Usuń z rzędu” lub “Usuń z oglądaj dalej” – w zależności od urządzenia, z jakiego właśnie się korzysta. Pozwalają one na wykluczenie z grona propozycji filmowych, serialowych lub programowych tytułów, których z jakichś względów nie chce się oglądać dalej. Do niedawna funkcje te były dostępne wyłącznie z poziomu przeglądarki internetowej i aplikacji mobilnej. Teraz przyszła pora na smart tv. Szczegóły poniżej.

„Oglądaj dalej” na Netflix – widz prosi, Netflix słucha

Lista “Oglądaj dalej” na Netflix stanowi spore ułatwienie dla użytkowników. Pozwala bowiem na zachowanie w historii danego konta oglądanych wcześniej, a nieukończonych tytułów, wraz z dokładnym momentem, w którym wstrzymano odtwarzanie.

Do niedawna była ona w pełni zautomatyzowana, a co za tym idzie, każde przypadkowe kliknięcie, niespójne z gustami propozycje i tytuły, które zna się już niemal na pamięć zaśmiecały konta użytkowników.

Głosy krytyki w tym zakresie dotarły do samego giganta streamingu, który doskonale zdaje sobie sprawę z tkwiącego w nich potencjału. Długo nie trzeba było więc czekać. Fragment oficjalnego komunikatu Netfliksa w tej sprawie brzmi następująco:

Od dzisiaj użytkownicy na całym świecie mogą jednym kliknięciem usuwać tytuły z rzędu „Oglądaj dalej” na wszystkich urządzeniach (w tym na telewizorach). Wystarczy kliknąć film, serial lub program na liście i wybrać opcję „Usuń z rzędu”. Jeśli zmienisz zdanie, możesz cofnąć usunięcie tytułu, klikając przycisk ze strzałką wstecz.

Chcesz usunąć nowo dodany tytuł, który nie przypadł Ci do gustu, ulubiony serial, który w końcu Ci się przejadł albo zrobić generalne porządki? Ten nowy przycisk pozwoli Ci doprowadzić do ładu rząd „Oglądaj dalej” tak, aby zawierał tylko te filmy, seriale i programy, które faktycznie chcesz oglądać.

Jak usunąć filmy z listy „Oglądaj dalej”?

Wcześniejsze aktualizacje Netfliksa umożliwiły dokonywanie modyfikacji listy “Oglądaj dalej” z poziomu aplikacji mobilnych i przeglądarek internetowych. Najnowsza z nich rozszerzyła tę funkcjonalność również na telewizory.

Zatem jak usunąć z “Oglądaj dalej” film, serial lub program, których nie chcemy dalej oglądać? Procedura wygląda nieco inaczej dla poszczególnych urządzeń; w każdym przypadku przebiega jednak bez komplikacji.

Przeglądarka internetowa

Jeżeli korzystasz z Netfliksa w wersji na przeglądarki internetowe, kliknij przycisk “X”, wyświetlany obok danego tytułu, a następnie wybierz opcję “Usuń z rzędu”.

Oglądaj dalej na Netflix

Aplikacja mobilna

W przypadku aplikacji mobilnych znajdziesz ją pod przyciskiem z trzema kropkami, widniejącym obok nazwy produkcji.

Aplikacja Smart TV

W odniesieniu zaś do aplikacji na telewizory po wybraniu oznaczonego tytułu należy wybrać opcję “Usuń z Oglądanych dalej”.

Jak cofnąć usuwanie z listy oglądaj dalej?

Jeżeli usunąłeś tytuł omyłkowo, istnieje możliwość cofnięcia akcji za pomocą przycisku strzałki, zwróconej wstecz. Ta ostatnia nie pojawia się jednak w razie korzystania z mobilnej wersji aplikacji. Ryzyko przypadkowego kliknięcia minimalizowane jest w tym przypadku przez okienko, potwierdzające chęć usunięcia tytułu z “Oglądaj dalej” na Netflix, które pojawia się po wykonaniu kroków z powyżej instrukcji.

oglądaj dalej na netflix - jak usunąć film z listy

Mimo usunięcia danego tytułu z listy wciąż można wznowić jego oglądanie od ostatniego momentu odtwarzania, wyszukując go w ramach platformy. Trwałe modyfikacje zachodzą więc wyłącznie na poziomie sugestii Netfliksa, nie zaś całkowicie dla danego konta. Jest to znaczne ułatwienie na wypadek późniejszej zmiany zdania przez użytkownika (wspomniana strzałka, umożliwiająca cofnięcie akcji, widoczna jest tylko przez krótki czas).

Netflix się zmienia, aby pozostać liderem VOD

Netflix nie pozostaje więc gołosłowny. W oficjalnej informacji zapewnił, że “nieustannie pracuje nad ulepszaniem serwisu, aby jego usługa była szybka i łatwa w użyciu”. Jeżeli dalsza komunikacja na linii użytkownik-platforma będzie równie skuteczna, gigant streamingu swoją pozycję lidera na rynku ma w kieszeni.

Sprawdź listę konkurencyjnych platform streamingowych:
Najlepsze serwisy VOD w Polsce. Porównanie ceny i oferty alternatyw dla Netflixa

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.