Jak usunąć coś ze zdjęcia? Programy online i aplikacje na telefon

03.12.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Jak usunąć coś ze zdjęcia? Programy online i aplikacje na telefon
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Usuwanie obiektów ze zdjęć jest w dzisiejszych czasach znacznie ułatwione. W retuszu fotografii pomogą różnorodne aplikacje oraz edytory do usuwania elementów ze zdjęcia online. Które z tego typu programów warto przetestować? Jak ich używać? Podpowiadamy.

Usuwanie elementów ze zdjęcia online

W Internecie nie brakuje różnorodnych narzędzi do usuwania elementów ze zdjęcia. Wiele z nich jest dostępnych online, bez konieczności instalowania czy pobierania na dysk twardy plików o dużej objętości. Poniżej podpowiadamy, jak usunąć coś ze zdjęcia przy pomocy edytorów online.

Canva

Usuwanie elementów ze zdjęcia online jest możliwe przy pomocy narzędzia do projektowania graficznego Canva. Posiadacze tego programu w wersji Pro mogą korzystać do woli z funkcji Magicznej Gumki. Aby skorzystać z funkcji usuwania obiektów ze zdjęć, trzeba przejść do zakładki Utwórz projekt i następnie Edytuj zdjęcie.

jak usunąć coś ze zdjęcia w edytorze canva
Źródło: Canva

Funkcja Magiczna Gumka Canva jest bardzo łatwa w obsłudze — wystarczy kliknąć i następnie przeciągnąć pędzel po niechcianym obiekcie. Korekta zostanie wykonana automatycznie. Poza Magiczną gumką dostępne są także inne ciekawe funkcje, np. inteligentne usuwanie tła, a także różne efekty i filtry, które poprawią atrakcyjność fotografii.

Cleanup Pictures

Cleanup Pictures to kolejny przykład narzędzia do usuwania elementów ze zdjęcia, które jest dostępne online. Edytor fotografii jest dostępny bezpłatnie, z jego pomocą można usuwać różne niechciane obiekty. W tym celu wystarczy kliknąć w ramkę lub przeciągnąć i upuścić obraz, który chcemy edytować.

Jak usunąć element ze zdjęcia przy pomocy Cleanup Pictures? W tym celu trzeba obrysować dany obiekt, przytrzymując lewy przycisk myszy.

usuwanie elementów ze zdjęcia online w Cleanup Pictures
Źródło: Cleanup Pictures

Po upuszczeniu przycisku narzędzie wykona za nas całą pracę. Wprowadzone zmiany można cofnąć, a jeśli efekt pracy jest satysfakcjonujący, można zapisać finalną wersję zdjęcia na dysku twardym komputera.

Magic Eraser

Usuwanie obiektów ze zdjęć jest możliwe także przy pomocy narzędzia online Magic Eraser. W tym celu nie trzeba się rejestrować ani pobierać żadnych plików na dysk twardy komputera. Wystarczy odwiedzić stronę internetową Magic Studio, wybrać zakładkę Magic Eraser i przesłać tam zdjęcie.

Następnie należy zaznaczyć niechciany obiekt myszą i zatwierdzić przyciskiem Wymaż.

jak usunąć element z zdjęcia w  magic eraser
Źródło: Magic Eraser

Narzędzie do usuwania elementów ze zdjęcia Magic Eraser korzysta z możliwości sztucznej inteligencji. Najlepsze efekty można uzyskać, jeśli tło jest jednolite. Gdy efekty pracy Magic Eraser są zadowalające, możemy pobrać nową wersję fotografii na dysk twardy komputera.

Aplikacje do usuwania rzeczy ze zdjęcia

Jak wymazać coś ze zdjęcia bez komputera, z poziomu telefonu? W takiej szybkiej edycji fotografii pomogą aplikacje do usuwania rzeczy ze zdjęcia. Poniżej przedstawiamy najlepsze z programów, które warto przetestować na smartfonie.

Magiczna Gumka od Google

Magiczna Gumka od Google
Źródło: Google

Od lutego 2023 roku dla wszystkich użytkowników systemów operacyjnych Android i iOS, którzy korzystają z subskrypcji Google One, jest dostępna funkcja Magiczna gumka od Google. Aby z niej skorzystać, należy otworzyć aplikację Zdjęcia Google i uruchomić narzędzie edycji. Subskrybenci Google One mogą korzystać z różnych efektów oraz kolaży, a także ogromnego wirtualnego dysku na zdjęcia. Najtańszy plan Google One (100 GB miejsca na dane) kosztuje 8,99 złotych miesięcznie.

Snapseed

Snapseed
Źródło: Sklep Google

Darmową aplikacją do usuwania rzeczy ze zdjęcia, która daje całkiem dobre efekty, jest Snapseed. Program jest wspierany sztuczną inteligencją, z jego pomocą można nie tylko poprawić fotografię pod kątem niechcianych obiektów, ale także nadać jej bardzo efektowny wygląd. Minusem jest trudna obsługa, potrzeba czasu, aby rozeznać się w licznych funkcjach tej apki.

TouchRetouch

TouchRetouch
Źródło: Sklep Google

W usuwaniu obiektów ze zdjęć pomoże także aplikacja TouchRetouch. Narzędzie dostępne dla posiadaczy systemów Android oraz iOS wykonuje zarówno proste, jak i złożone zadania związane z edycją fotografii. Poza usuwaniem niechcianych elementów (niedoskonałości na skórze, osoby w tle, obiekty takie jak np. znaki drogowe czy siatki ogrodzeń) dostępny jest także stempel klonowania.

PhotoDirector: AI Photo Editor

PhotoDirector: AI Photo Editor
Źródło: Sklep Google

Z usuwaniem obiektów ze zdjęć bardzo dobrze radzi sobie znana aplikacja do obróbki fotografii, PhotoDirector: AI Photo Editor. Program umożliwia edytowanie zdjęć przy pomocy kilku kliknięć. Dostępnych jest wiele ciekawych funkcji, począwszy od animowanych nakładek, przez zastępowanie tła, po usuwanie niechcianych elementów. Ceny wersji Premium zaczynają się od $2.99 miesięcznie.

Picsart AI Photo Editor

Picsart AI
Źródło: Sklep Google

Bardzo dobrze ocenianą aplikacją do usuwania rzeczy ze zdjęcia i nie tylko, jest Picsart AI Photo Editor. Jak wskazuje nazwa, jest to wszechstronny edytor fotografii, wspomagany sztuczną inteligencją. Z pomocą Picsart AI Photo Editor szybko usuniemy tło lub niechciane obiekty, poprawimy ostrość, a także dodamy popularne filtry lub naklejki. Apka umożliwia również edytowanie filmików pod kątem ich późniejszej publikacji na TikTok i Instagram Reels.

Adobe Photoshop Fix

Adobe Photoshop Fix
Źródło: Sklep Google

W gronie polecanych narzędzi do usuwania elementów ze zdjęcia nie mogło zabraknąć także aplikacji od Adobe. Adobe Photoshop Fix, bo o tej apce mowa, jest dość trudna w obsłudze. Warto jednak poświęcić czas na naukę jej funkcji, ponieważ efekty po retuszu wyglądają bardzo profesjonalnie, podobnie jak w przypadku komputerowej wersji programu.

YouCam Perfect — Photo Editor

YouCam Perfect
Źródło: Sklep Google

Ostatnie narzędzie do usuwania elementów ze zdjęcia w naszym zestawieniu to YouCam Perfect — Photo Editor. Aplikacja do obróbki zdjęć jest szczególnie chętnie pobierana przez osoby, którym zależy na retuszu fotografii typu selfie. Dzięki funkcji przed i po możemy sprawdzić, jak edycja wpłynie na finalny wygląd zdjęcia. Wersja Premium wiąże się z brakiem reklam, a także dostępem do wielu ekskluzywnych efektów oraz funkcji (np. zapisywaniem zdjęć w jakości HD).

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia biolog — antropolog, zawodowo od 2017 roku zajmuje się tworzeniem contentu dla różnych marek. Wcześniej pracowała w branży eventowej. Stara się dużo podróżować, przede wszystkim górskimi szlakami, kocha psy (najbardziej swojego setera szkockiego!), jest również miłośniczką gier planszowych oraz gier video, w szczególności z gatunku action-RPG.