Jak ustawić godzinę w smartwatchu? Poradnik dla zegarków z Androidem i WatchOS

09.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak ustawić godzinę w smartwatchu? Poradnik dla zegarków z Androidem i WatchOS
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Smartwatch to gadżet, który bez wątpienia zdobył ogromną popularność na całym świecie. Zegarki elektroniczne, w porównaniu do klasycznych modeli, oferują szereg przydatnych funkcji, jednak jedna z nich pozostaje taka sama. Chodzi oczywiście o pokazywanie godziny. Zastanawiasz się, jak ustawić godzinę w smartwatchu i czy jest to skomplikowane? Oto przydatne wskazówki, z których krok po kroku dowiesz się, jak wygląda zmiana godziny w smartwatchu Apple, z Androidem oraz w smartbandach.

Ustawianie godziny w smartwatchu – od  czego zacząć?

Zanim przejdziemy do tego, jak ustawić godzinę w zegarku dotykowym, warto zacząć od podstawy. W pierwszej kolejności, niezależnie od modelu, jaki posiadasz, musisz go sparować ze smartfonem za pomocą Bluetooth. Większość urządzeń automatycznie uruchamia ten tryb, dzięki czemu bez problemu połączysz swojego smartwatcha z telefonem.

W pierwszej kolejności sięgnij po dedykowaną aplikację, która przeprowadzi Cię przez cały ten proces i, w niektórych przypadkach, przyda się też do zmiany ustawień.

Po uzyskaniu połączenia godzina na smartwatchu lub smartbandzie będzie automatycznie zaktualizowana i wyświetli prawidłowy czas. Możesz go jednak zmienić ręcznie. Jak? O tym przeczytasz niżej.

Jak ustawić godzinę w smartwatch – Android?

Masz zegarek Wear OS i zastanawiasz się, jak ustawić datę i godzinę w smartwatchu manualnie? Jest to bardzo proste. Większość modeli oferuje wykonanie tej czynności z poziomu menu zegarka:

 1. Znajdź zakładkę Ustawienia (może się to różnić w zależności od modelu).
 2. Poszukaj zakładki System.
 3. Przejdź do opcji Data i godzina, dokonaj zmian zgodnie ze swoimi preferencjami i zapisz.

W ustawieniach możesz też zmienić format daty i godziny. Pamiętaj, że wszystkie dane są pobierane automatycznie ze sparowanego smartfona, więc jeśli chcesz ręcznie zmienić czas zegarka, musisz wyłączyć opcję “Automatyczna data i godzina”.

jak ustawić godzinę w smartwatch android?

Jak ustawić godzinę w smartwatchu Huawei?

Zastanawiasz się, jak ustawić godzinę w smartwatchu bez aplikacji w przypadku urządzeń Huawei? Niestety, producent nie umożliwił dokonywania tego typu zmian. Zegarki Huawei są automatycznie synchronizowane z podłączonym smartfonem za pośrednictwem aplikacji Huawei Zdrowie. Jeśli zatem chcesz zmienić ręcznie czas na smartwatchu, musisz najpierw zrobić to na telefonie:

 1. Przejdź do Ustawienia -> Data i czas.
 2. Wyłącz opcję Automatycznego ustawiania czasu.
 3. Wybierz opcję Czas i ręcznie ustaw godzinę.
 4. Możesz tutaj też zmienić format wyświetlania czasu.
 5. Sprawdź, czy na Twoim smartwatchu zmieniła się godzina.

Jak ustawić godzinę w Apple Watch?

Zegarek Apple Watch z reguły automatycznie zaciąga wszystkie dane z telefonu – wystarczy tylko sparować go z iPhone’em i godzina zmieni się na dokładnie taką samą. Jak zmienić godzinę w smartwatchu Apple ręcznie? Nie jest to trudne, jednak nie dokonasz tego na zegarku.

Zmiany ustawień czasu należy dokonać z poziomu telefonu, który masz sparowany z urządzeniem. Pamiętaj, że generalnie dane takie, jak czas, są automatycznie pobierane z sieci, dlatego też manualna zmiana wymaga wyłączenia tej opcji.

 1. Przejdź do Ustawień aplikacji.
 2. Wybierz opcję Ogólne.
 3. Przejdź do Data i czas i zmień ustawienia zgodnie ze swoimi preferencjami.

Warto wiedzieć, że z poziomu zegarka Apple możesz dokonywać drobnych zmian czasu, czyli opóźnić go lub przyspieszyć o maksymalnie 59 minut. Aby tego dokonać, kliknij przycisk zegarka i przejdź do ustawień. Tam znajdziesz opcję Zegar. Kręcąc przyciskiem w odpowiednią stronę, możesz zmienić przyspieszenie lub opóźnienie. Taka opcja może być przydatna dla osób, które np. często się spóźniają.

jak ustawić godzinę w apple watch?

Jak ustawić godzinę w opasce?

Ustawienie godziny w opasce fitness również jest bardzo proste. Powinna przebiec automatycznie, jednak zawsze możesz zmienić czas ręcznie. Pamiętaj, że odbywa się to nie z poziomu wyświetlacza, a przy pomocy dedykowanej aplikacji zainstalowanej na sparowanym smartfonie. Bez problemu znajdziesz ją np. w Google Play.

Ręczna konfiguracja poszczególnych ustawień może nieco różnić się od marki oraz modelu smartbanda, jednak z reguły przebiega następująco:

 1. Przejdź do Ustawień.
 2. Poszukaj opcji związanych z datą i godziną.
 3. Dokonaj zmian i zapisz, a następnie sprawdź, czy czas na opasce został zaktualizowany.

Jak widzisz, zmiana czasu na smartwatchu lub opasce jest bardzo prosta. Dzięki powyższym wskazówkom ręczne ustawienie czasu na zegarku nie powinno przysporzyć Ci żadnych trudności.

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.