Search icon

Udostępnianie relacji innej osoby na Instagramie. Instrukcja krok po kroku

20.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Udostępnianie relacji innej osoby na Instagramie. Instrukcja krok po kroku
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wiedza na temat tego, jak udostępnić czyjąś relację na Instagramie, przydaje się zarówno w pracy marketingowca, jak i do celów prywatnych. Chcesz pokazać znajomemu materiał, który Cię zaciekawił? A może zależy Ci na wypromowaniu jakiejś akcji lub wydarzenia? W takim razie na pewno zainteresuje Cię dzisiejszy artykuł, w którym podpowiadamy, jak udostępnić czyjąś relację na swojej relacji Instagram lub przesłać ją dalej.

Czym są relacje na Instagramie?

Zanim podpowiemy, jak udostępnić czyjąś relację na swojej relacji Instagram, warto wyjaśnić, czym są tzw. Insta Story, czyli właśnie relacje na Instagramie. Tak nazywa się jeden z formatów publikowania treści w Social Media, dostępny dla użytkowników Instagramu.

Polega on na dodawaniu zdjęć, animacji czy też różnych filmów i wyświetlaniu ich przez 24 godziny w serwisie społecznościowym. Insta Story stosuje się zarówno do celów biznesowych, jak i czysto rozrywkowo, np. żeby rozpowszechnić informację o czymś zabawnym.

jak udostępnić czyjąś relację na insta

Jak udostępnić czyjąś relację na Instagramie?

Udostępnianie relacji innej osoby na Instagramie jest możliwe pod warunkiem, że konto tej osoby jest publiczne, czyli widoczne dla każdego. Możliwość dodania czyjejś relacji do własnej zależy także od tego, czy twórca materiału oznaczył dany profil na Instagramie. Poniżej przestawiamy możliwe rozwiązania w zależności od tego, czy tagowanie miało miejsce, czy też nie.

Jak udostępnić relację na Instagramie, gdy ktoś nas oznaczył?

W sytuacji, gdy ktoś oznaczy czyjś profil w swojej relacji na Instagramie, osoba ta otrzymuje automatycznie wygenerowane powiadomienie. Wtedy wystarczy otworzyć okno chatu i tam odnaleźć wiadomość, która pozwoli przesłać materiał dalej w świat.

Jak udostępnić relację na Instagramie? Oto instrukcja krok po kroku:

 • otwórz okno czatu,
 • znajdź wygenerowaną automatycznie wiadomość,
 • kliknij przycisk Dodaj do swojej relacji,
 • dostosuj relację (dodaj do niej efekty wizualne lub dźwiękowe, zgodnie z preferencjami),
 • zatwierdź swój wybór poprzez kliknięcie w przycisk Wyślij.

Po zastosowaniu się do powyższych wskazówek w naszym profilu pojawi się relacja innej osoby. Będzie ona aktywna przez 24 godziny tak jak inne standardowe relacje na Instagramie.

jak udostępnić relację na instagramie

Jak repostować relację na Instagramie, gdy nie zostaliśmy oznaczeni?

Szybkie udostępnianie relacji innej osoby na Instagramie nie jest możliwe, jeśli dany profil nie został otagowany. Czy można to jakoś obejść? Okazuje się, że tak.

Oto kilka sposobów na to, jak udostępnić czyjąś relację na IG, gdy nie zostaliśmy w niej oznaczeni:

 • zrobienie screenshota (zrzutu ekranu) relacji i stworzenie na jego podstawie własnego Insta Story. Warto w takim przypadku oznaczyć profil autora relacji. Należy pamiętać także o tym, że sam sposób robienia screenshota zależy od modelu telefonu oraz rodzaju zainstalowanego na nim oprogramowania,
 • skontaktowanie się z autorem relacji i poproszenie go o materiały (grafiki lub video), by następnie udostępnić je na swoim profilu. W dobrym tonie jest również oznaczenie źródła, czyli oryginalnego fanpage’a,
 • skorzystanie z aplikacji, która nagrywa ekran telefonu (np. ADV Screen Recorder, Xrecorder, AZ Screen Recorder lub Super Screen Recorder), zarejestrowanie materiału i następnie stworzenie z niego własnego Insta Story. W tym przypadku także należy pamiętać o oznaczeniu autora publikacji.

Jak udostępnić cudzy post w relacji na Instagramie?

Poza wiedzą na temat tego, jak udostępnić czyjeś Story na Instagramie, warto wiedzieć także, na czym polega udostępnianie czyichś postów w relacji. Instagram oferuje taką opcję, w tym celu wystarczy:

 • odwiedzić dany profil na Instagramie,
 • wyświetlić wybrany post,
 • stuknąć palcem w ikonę pod postem, która przedstawia papierowy samolot,
 • wybrać polecenie Dodaj post do swojej relacji.
udostępnianie czyjegoś postu w relacji na instagramie

Ważne: osoba, która jest autorem posta, zobaczy, że dany materiał został opublikowany w czyjejś relacji!

Jak udostępnić relację na IG znajomemu?

Udostępnianie relacji innej osoby na Instagramie znajomym jest tak samo proste, jak w przypadku szybkiego szerowania postów. W tym celu wystarczy:

 • nacisnąć ikonkę przedstawiającą papierowy samolot, która znajduje się w prawym dolnym rogu relacji,
 • wybrać, do kogo ma zostać przesłany materiał (poprzez kliknięcie w niebieski przycisk Wyślij).

Inny, nieco dłuższy sposób polega na kliknięciu w trzy pionowe kropki w górnym prawym rogu ekranu i wybraniu spośród dostępnych opcji Instagram Direct. Wtedy także będzie możliwe przesłanie relacji do wybranej osoby.

udostępnianie relacji ig znajomym

Możliwe jest także skopiowanie linka do relacji i wysłanie go znajomemu w wiadomości, nie tylko na Instagramie, ale także poprzez Facebook Messenger, pocztę Gmail czy też WhatsApp.

Jak udostępnić czyjąś relację na Insta na Facebooku?

Relację innej osoby na Instagramie można udostępnić także w formie posta na Facebooku. W tym celu trzeba:

 • wybrać dane Insta Story,
 • kliknąć w trzy pionowe kropki, które znajdują się w prawym górnym rogu ekranu,
 • skopiować link do relacji (ikona przedstawiająca naklejki),
 • udostępnić link do relacji na swoim profilu (jako post).
udostępnianie relacji z instagrama na facebooku

Oczywiście w tym przypadku można także skorzystać z innych wymienionych wcześniej rozwiązań, np. screenshota czy też kontaktu z autorem materiałów celem uzyskania od niego zdjęć lub filmu wysokiej jakości.

Jak zablokować możliwość udostępniania Insta Story?

Skoro już wiemy, jak udostępnić czyjąś relację na Insta, a także jak wysłać relację z Instagrama znajomemu, na koniec warto wspomnieć o bezpieczeństwie. W sytuacji, gdy autor relacji nie chce, aby inni udostępniali jego relację, może zablokować taką funkcję.

W tym celu trzeba:

 • kliknąć swoje zdjęcie profilowe,
 • przejść do ustawień poprzez kliknięcie w ikonę, która przedstawia koło zębate,
 • wybranie zakładki Relacja,
 • przejrzenie dostępnych opcji, w tym w szczególności związanych z udostępnianiem,
 • skonfigurowanie funkcji zgodnie z preferencjami (możliwe jest zablokowanie udostępniania relacji różnymi kanałami, w tym również w prywatnych wiadomościach).
zablokowanie udostępniania relacji na ig
nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia biolog — antropolog, zawodowo od 2017 roku zajmuje się tworzeniem contentu dla różnych marek. Wcześniej pracowała w branży eventowej. Stara się dużo podróżować, przede wszystkim górskimi szlakami, kocha psy (najbardziej swojego setera szkockiego!), jest również miłośniczką gier planszowych oraz gier video, w szczególności z gatunku action-RPG.