Jak sprzedawać na Vinted? Jak sprzedawać szybciej i zarabiać więcej?

21.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Jak sprzedawać na Vinted? Jak sprzedawać szybciej i zarabiać więcej?
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Często poprzez ubiór wyrażamy siebie. Kupujemy więc ubrania, a nasza szafa zaczyna pękać w szwach od rzeczy nowych i tych, których już nie nosimy. Co można zrobić z ubraniami, które z różnych względów nie są nam potrzebne? Jak zafundować sobie szybką zmianę garderoby i nie stracić przy tym fortuny? Na te pytania odpowiedzieli twórcy aplikacji mobilnej Vinted. A co to jest Vinted? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak można sprzedawać i zamawiać na Vinted.

Spis treści:

Co to jest Vinted?

Mobilna aplikacja Vinted powstała w 2008 roku w Wilnie, na Litwie. Pomysłodawcami tego e-secondhandu są Justas Janauskas i Milda Mitkute. Zaczęło się od tego, że Milda chciała zmienić mieszkanie. Miała za dużo ubrań, których nie chciała zabrać ze sobą. Justas zbudował dla niej stronę, dzięki której Milda rozdawała swoje ubrania znajomym. Pomysł trafił do mediów i tak powstało Vinted.

Jak zarabiać na Vinted

Początkowo platforma była dostępna tylko na Litwie, ale szybko trafiła do Niemiec i USA. Dzisiaj Vinted ma ponad 50 mln użytkowników z 12 krajów. Zdecydowaną większość użytkowników stanowią kobiety.

Surfując w serwisie Vinted, odkrywa się bogatą ofertę odzieży używanej i nowej, obuwia, akcesoriów i kosmetyków dla każdego.

Znajdziemy tu rzeczy typu no name, które mają usuniętą metkę, ale też hi-endowe ubrania czy buty lub kolekcje dziecinnych ubranek. Ceny wystawionych produktów zaczynają się od kilku złotych, a sięgają 1000 zł i wzwyż.

Jak działa Vinted

Gdzie pobrać i jak działa Vinted?

Vinted jest bezpłatną aplikacją, którą pobiera się w Google Play lub Apple Store na urządzenia mobilne.

Jak działa Vinted? Po zarejestrowaniu się na portalu, można stworzyć galerię swoich ubrań lub innych przedmiotów i wystawić je na sprzedaż lub wymianę.

Aplikacja Vinted umożliwia nie tylko wybór i kupno wymarzonych kreacji, a również komentowanie propozycji innych osób.

Aplikacja Vinted działa na zasadach globalnego sklepu internetowego połączonego z portalem społecznościowym. Tu się zarabia i wydaje pieniądze, ale też poznaje ludzi i ich opinie.

Jak założyć konto na Vinted?

Sprawa jest banalnie prosta. Wystarczy się zarejestrować i po krzyku. Pokazujemy, jak zarejestrowaćsię na Vinted – krok po kroku:

 1. Wejdź na stronę główną serwisu lub zarejestruj się za pomocą konta Google lub Apple ID
 2. Wypełnij formularz.
 3. Podaj swój e-mail, nazwę użytkownika i ustal hasło.
 4. Jeśli masz konto na Facebooku, powiąż je z kontem na Vinted.
 5. Przed kliknięciem przycisku „Zarejestruj się”, przeczytaj regulamin serwisu i politykę prywatności.
 6. Zaznacz pola: „Akceptuję regulamin i politykę prywatności”, a także: „Mam ukończone 18 lat”.

Jeden użytkownik może mieć wyłącznie jedno konto. Po utworzeniu kolejnych, serwis ma prawo zablokować taką osobę.

Czy sprzedawanie na Vinted jest płatne?

I tak, i nie. Vinted nie pobiera żadnych opłat za wystawienie przedmiotów i ich sprzedaż. Do każdej transakcji dokonanej przez platformę Vinted automatycznie doliczana jest jednak opłata za Ochronę Kupujących. Wynosi na 2,90 zł + 5 procent wartości wystawionego przedmiotu.

Płatne są również dodatkowe metody promowania swoich ofert.

Możliwe jest tzw. podbicie oferty na 3 lub 7 dni w celu zwiększenia jej widoczności w wynikach wyszukiwania (cena usługi jest zależna od ceny przedmiotu i czasu trwania).

Inną możliwością jest opcja „Sugerowane Oferty„. To dodatkowe, wyróżnione miejsce promowania oferty na stronie internetowej i w aplikacji Vinted. Jej koszt to 14,95 zł za 7 dni.

Od czego zacząć? Jak sprzedawać na Vinted?

Żeby zacząć sprzedawać ubrania na Vinted:

 1. Zrób porządek w szafie i wybierz rzeczy, których już nie nosisz, ale którym możesz jeszcze dać drugie życie.
 2. Teraz pozostaje zrobienie dobrych zdjęć. Najlepiej po kilka dla każdej rzeczy, którą chcesz wystawić.
 3. Dodaj zdjęcia do Galerii i ustal cenę. A następnie czekaj na kupującego.
Jak sprzedawać na Vinted

Czy jednak to wystarczy, by sprzedawać ubrania? Na początku tak, ale czas, aż ktoś Cię odnajdzie i zainteresuje się Twoją ofertą może być bardzo długi, bo ubrań na Vinted jest dużo. Na Vinted nie jesteś jedyną osobą. Dlatego warto wiedzieć, jak sprzedawać na Vinted, ale skutecznie.

Jak sprzedawać więcej i szybciej na Vinted?

Samo sprzedawanie na Vinted nie jest skomplikowane, a sprzedający nie ponosi za to żadnych opłat. Warto jednak pamiętać, że aplikacja Vinted ma wielu użytkowników, a to wiąże się z ogromną konkurencją i sytuacją, że różnych, w dobrym stanie ubrań na Vinted jest bardzo dużo. Trzeba więc założyć, że upłynie trochę czasu zanim przedmiot się sprzeda. By ten okres skrócić, należy wyróżnić się z tłumu.

Jak szybko sprzedać na Vinted? 8 wskazówek

 1. Zweryfikuj konto.
 2. Załóż profil zaufany ze zdjęciem profilowym.
 3. Napisz o sobie krótką notkę w zakładce „O mnie” (takie działania uwiarygodniają sprzedającego)
 4. Stwórz dobre i dokładne opisy. W opisie musi znajdować się sama prawda, a treść powinna być nacechowana frazami kluczowymi. Powinny być też wyszczególnione zalety i wady produktu.
 5. Wykonaj wysokiej jakości zdjęcia – najlepiej 5 do jednej rzeczy. Pokaż rzecz ze wszystkich stron. Pokaż prawdziwy stan przedmiotu, zarówno jego wady jak i zalety.
 6. Skorzystaj z opcji „Sugerowanych Ofert”. Wirtualna szafa stanie się bardziej widoczna.
 7. Wymyśl własne promocje i zniżki np. na zestawy.
 8. Chcesz sprzedać szybko? Skorzystaj z opcji dla kupującego: „Zaproponuj cenę”.

Co zrobić, gdy ktoś kupi wystawiony przedmiot?

Sprzedać jest łatwo, ale jak wysłać paczkę na Vinted?

Gdy klient zapłaci za wybrany artykuł, sprzedający ubranie na Vinted otrzymuje na swój adres mailowy opłaconą etykietę wysyłkową od Vinted.

Teraz trzeba tę etykietę umieścić na przesyłce, którą należy wysłać w ciągu 5 dni roboczych – najlepiej od razu zamawiając kuriera. Koszt oraz rodzaj przesyłki są po stronie kupującego.

Cena wysyłki znajduje się w oknie płatności i zostanie automatycznie dodana do całkowitej sumy do zapłaty za zamówienie.

Płatność za przedmiot pojawia się w portfelu Vinted, w momencie, gdy kupujący naciśnie przycisk „wszystko OK”. Otrzymane pieniądze są gotowe do odbioru. Można za nie kupować w serwisie lub przelać na swoje konto bankowe.

Klientowi warto wystawić ocenę. Oceny są bardzo istotnym elementem, który zwiększa zaufanie wśród społeczności portalu, a to przekłada się na sprzedaż.

Jak się zamawia na Vinted?

Jak się zamawia na Vinted, czyli kupowanie krok po kroku:   

 • Wybierz interesujący Ciebie przedmiot.
 • Skontaktuj się ze sprzedającym: kliknij w „Zapytaj o przedmiot” lub „Zaproponuj cenę”.
 • Zapłać za przedmiot: kliknij w przycisk „Kup teraz” na stronie ogłoszenia lub w oknie rozmowy.
 • Wybierz formę płatności, miejsce dostawy, podaj adres i numer telefonu. Kliknij Zapłać, żeby potwierdzić złożenie zamówienia.
 • Poczekaj na przedmiot, który w ciągu 5 dni roboczych powinien zostać do Ciebie wysłany. Możesz śledzić przesyłkę w oknie rozmowy ze sprzedającym.
 • Po otrzymaniu zamówienia zmieni się status przesyłki na „doręczone”. Kliknij w wybraną opcję: Wszystko OK lub Mam problem (w ciągu 2 dni). Po wybraniu drugiej opcji uzgodnij rozwiązanie ze sprzedającym.

Czy Vinted jest bezpieczne?

Vinted twierdzi, że jest platformą bezpieczną, ale czy tak jest w rzeczywistości? Pamiętaj, bezpieczeństwo w Internecie zależy również od Ciebie.

Szczegółowo o kradzieżach i przekrętach na Vinted przeczytasz w naszym artykule:
Oszustwa na Vinted – jak je rozpoznać? Gdzie zgłosić i jak odzyskać pieniądze?

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.