Jak sprawdzić numer swojego telefonu? Proste i skuteczne sposoby

11.01.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak sprawdzić numer swojego telefonu? Proste i skuteczne sposoby
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wiedza na temat tego, jak sprawdzić swój numer telefonu, przydaje się w sytuacji, gdy niedawno zmieniliśmy numer i jeszcze nie znamy go na pamięć. Umiejętność odnajduje zastosowanie także wtedy, kiedy mamy dwa telefony, np. prywatny oraz służbowy i zdarza nam się po prostu zapomnieć ciąg cyfr przyporządkowany do danego telefonu, jednak procedura może się różnić w zależności od operatora.

Jak sprawdzić swój numer telefonu u różnych operatorów?

Istnieje co najmniej kilka metod, aby sprawdzić swój numer telefonu. Do najprostszych z nich należy:

Poniżej prezentujemy po kolei sposoby na to, jak sprawdzić swój numer telefonu.

kod na sprawdzenie numeru telefonu

Kontakt z operatorem

Jednym z łatwiejszych sposobów na sprawdzenie numeru telefonu jest skontaktowanie się bezpośrednio z operatorem sieci komórkowej. W tym celu wystarczy wybrać na klawiaturze numer infolinii danego operatora i przeprowadzić krótką rozmowę z konsultantem po drugiej stronie. W przypadku starszych osób taki klasyczny sposób rozwiązania problemu może się okazać najwygodniejszy.

Jak sprawdzić swój numer telefonu u różnych operatorów sieci komórkowych? Oto numery na infolinię u najpopularniejszych dostawców (obowiązuje opłata za połączenie zgodnie z cennikiem operatora, z którego wykonywane jest połączenie):

  • Orange: 510 100 100
  • Plus: 601 100 601
  • Play: 709 500 500 lub 790 600 600
  • T-Mobile: 602 900 000

Kody USDD

Jak sprawdzić swój numer telefonu u operatora? Wystarczy w tym celu wykorzystać kod na sprawdzenie numeru telefonu, tzw. USDD. Jest to wygodny i szybki sposób, dzięki któremu można sprawdzić własny numer w każdej sytuacji.

Jak sprawdzić swój numer telefonu przy pomocy kodu USDD? U poszczególnych operatorów obowiązują następujące bezpłatne kody:

  • *121# – Play, Virgin Mobile oraz RB Mobile;
  • *132# – Plus oraz Plush;
  • *100# – T-mobile, Heyah oraz tuBiedronka.

Jak sprawdzić swój numer telefonu będąc abonentem Orange? W tym przypadku konieczne jest wykonanie połączenia z numerem *555, a następnie odsłuchanie wiadomości oraz wybór 2 z menu głosowego. Wówczas automat odczyta numer telefonu danego użytkownika. Podobnie wygląda to w nju mobile, jednak w tym przypadku należy połączyć się z numerem *630.

Ustawienia urządzenia

Istnieje jeszcze jeden sposób, aby sprawdzić swój numer telefonu. Otóż, można to zrobić korzystając z ustawień urządzenia.

  • Telefon z Androidem – w przypadku telefonów z Androidem wystarczy przejść do Ustawień i następnie zakładki Informacje o telefonie/Informacje o urządzeniu/O telefonie (nazwa może się różnić w zależności od marki urządzenia. Następnie musimy odszukać pole zatytułowane Numer telefonu lub o podobnej nazwie i tam znajdziemy właściwy numer;
  • iPhone – korzystając z iPhone’a należy wybrać menu Ustawienia, a potem kliknąć zakładkę Telefon. W sekcji Mój numer wyświetli się numer Phone’a, z którego właśnie korzystamy.

Jeśli w wymienionych sekcjach brakuje informacji na temat tego, jaki jest numer telefonu, warto sprawdzić listę kontaktów. Zdarza się, że operator umieszcza tam numer danego urządzenia, np. pod nazwą Twój Numer Telefonu lub Moja Wizytówka. W przypadku iPhone’ów alternatywnym rozwiązaniem jest także podłączenie telefonu do komputera i podejrzenie ustawień z poziomu oprogramowania iTunes. 

Aplikacje do sprawdzania numeru telefonu

Sprawdzenie numeru telefonu jest możliwe także z poziomu aplikacji. W sklepie Google Play znajdziemy np. apkę Mój numer telefonu. Z jej pomocą wyświetlimy numer oraz skopiujemy go i udostępnimy bliskim osobom.

Wyjęcie karty SIM

Jeśli nasze urządzenie zostało niedawno zakupione włącznie z kartą SIM, możemy odczytać swój numer telefonu na tym niewielkim kawałku plastiku. Wystarczy zatem wyjąć kartę SIM i przyjrzeć się dokładnie nadrukowanym na niej informacjom.

Telefon do przyjaciela

Aby sprawdzić swój numer telefonu, możemy także wykonać połączenie lub napisać SMS-a do osoby, której chcemy podać nasz numer. Ciąg cyfr wyświetli się na ekranie telefonu tej osoby i będzie można od razu dodać nową pozycję do listy kontaktów.

Wizyta w salonie operatora sieci komórkowej

W przypadku starszych osób, które często nie wiedzą, jak sprawdzić swój numer telefonu lub wiedzą, ale mają problem z technicznymi aspektami wymienionych powyżej rozwiązań, zawsze pozostaje wizyta w salonie operatora sieci komórkowej. Pracownicy tego typu placówek są zwykle bardzo pomocni i szybko wytłumaczą, w jaki sposób można sprawdzić numer telefonu. Poprowadzą także krok po kroku przez ten proces i odpowiedzą na wszystkie pytania. 

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia biolog — antropolog, zawodowo od 2017 roku zajmuje się tworzeniem contentu dla różnych marek. Wcześniej pracowała w branży eventowej. Stara się dużo podróżować, przede wszystkim górskimi szlakami, kocha psy (najbardziej swojego setera szkockiego!), jest również miłośniczką gier planszowych oraz gier video, w szczególności z gatunku action-RPG.