Search icon

Jak sprawdzić numer swojego telefonu? Proste i skuteczne sposoby

14.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Jak sprawdzić numer swojego telefonu? Proste i skuteczne sposoby
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W czasach kiedy powszechnie używano telefonów stacjonarnych, większość osób znała na pamięć co najmniej kilka lub nawet kilkanaście numerów telefonów. Popularyzacja telefonów komórkowych, które z czasem stały się smartfonami, sprawiła, że obecnie wiele osób nie pamięta nawet swojego numeru. Jak sprawdzić swój numer telefonu? Nie jest to specjalnie trudne, jednak procedura różni się w zależności od operatora.

Czym jest numer telefonu?

Przed opisaniem tego, jak sprawdzić numer telefonu, warto wyjaśnić czym w ogóle on jest. Otóż, numer telefonu to ciąg cyfr, które są przypisane do danej karty SIM, a co za tym idzie – umożliwia połączenie z danym abonentem telefonicznym.

jak sprawdzić numer telefonu z karty sim

W przypadku telefonów stacjonarnych numer ten składa się z 7 cyfr, a numery komórkowe są dłuższe, ponieważ składają się z 9 cyfr.

W przypadku wybierania numerów stacjonarnych konieczne jest jednak poprzedzenie numeru prefiksem krajowym, a w przypadku Polski jest to 48. W związku z tym zapisując na stałe w komórce numer stacjonarny, należy poprzedzić go prefiksem 48, ponieważ bez niego połączenie nie będzie mogło zostać zrealizowane.

Jak sprawdzić swój numer u różnych operatorów?

Sprawdzanie numeru telefonu to czynność, którą można wykonać na kilka sposobów. W wielu przypadkach numer telefonu jest bowiem zapisany bezpośrednio na karcie SIM lub jej opakowaniu. W tym pierwszym przypadku sprawdzenie wymagałoby jednak wyjęcia karty ze smartfona, co nie jest szczególnie wygodne. Zdecydowanie łatwiej jest sprawdzić numer u operatora bądź zadzwonić do osoby, której chcemy podać nasz numer, dzięki czemu wyświetli się on na ekranie jej telefonu.

Jak sprawdzić swój numer telefonu u operatora? Wystarczy w tym celu wykorzystać kod na sprawdzenie numeru telefonu (w każdej sieci w PL – kody są różne), ponieważ po jego wpisaniu oraz zatwierdzeniu zieloną słuchawką na ekranie zostanie wyświetlony własny numer. Jest to wygodny i szybki sposób, dzięki któremu można sprawdzić własny numer w każdej sytuacji.

U poszczególnych operatorów obowiązują następujące kody:

  • *121# – Play, Virgin Mobile oraz RB Mobile;
  • *132# – Plus oraz Plush;
  • *100# – T-mobile, Heyah oraz tuBiedronka.

Jak sprawdzić swój numer telefonu będąc abonentem Orange? W tym przypadku konieczne jest wykonanie połączenia z numerem *555, a następnie odsłuchanie wiadomości oraz wybór 2 z menu głosowego. Wówczas automat odczyta numer telefonu danego użytkownika. Podobnie wygląda to w nju mobile, jednak w tym przypadku należy połączyć się z numerem *630.

kod na sprawdzenie numeru telefonu

Jak sprawdzić swój numer w ustawieniach telefonu?

Istnieje jeszcze jeden sposób, aby sprawdzić swój numer telefonu. Otóż, można to zrobić korzystając z ustawień urządzenia.

  • Telefon z Androidem – w przypadku telefonów z Androidem wystarczy przejść do zakładki Informacje o telefonie, gdzie dostępny jest m.in. jego numer.
  • iPhone – korzystając z iPhone’a należy natomiast wybrać menu Ustawienia, a potem kliknąć zakładkę Telefon.
nano google news

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.