Jak sprawdzić stan konta Play? 3 proste sposoby

11.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Jak sprawdzić stan konta Play? 3 proste sposoby
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zastanawiasz się, jak sprawdzić stan konta w Play na kartę? Śpieszymy z podpowiedzią. Opisujemy trzy proste sposoby na sprawdzanie stanu konta Play na kartę, abonament oraz Internet.

Co to jest stan konta Play?

Stan konta to informacja o ilości środków do wykorzystania na usługi Play, które są dostępne dla danego numeru telefonu. Dotyczy również okresu ważności połączeń przychodzących i wychodzących.

Korzystając z Internetu, czyli transmisji danych, można zauważyć, że środków jest mniej niż wynosi stan konta.

To dlatego, że dokonano rezerwacji środków na opłatę za otwartą sesję internetową. Niewykorzystane środki oczywiście nie przepadają, tylko wracają na konto zaraz po zakończeniu sesji.

A jakie są sposoby na sprawdzanie stanu konta Play?

Jak sprawdzić stan konta Play: krótkie kody

Jednym ze sposobów, aby sprawdzić stan konta są kody w Play. Wpisanie krótkiego kodu na klawiaturze smartfona jest bardzo szybkie. Następnie wystarczy wybrać ikonkę zielonej słuchawki. Stan konta i inne dane po chwili wyświetlają się na ekranie. Dostępnych jest wiele kodów, przy pomocy których można otrzymać różne informacje. Trzeba pamiętać, że mogą się różnić, w zależności od oferty.

Poniżej jest lista przydatnych kodów dla ofert na abonament, kartę i Internet. Jeżeli nie wiesz jaką ofertę posiadasz, możesz to sprawdzić wpisując kod *111*49*1# i zatwierdzić zieloną słuchawką.

Numer na abonament

*101# – bieżące saldo niezapłaconych faktur i kwoty wydanej poza abonamentem

*104# – stan minut na numery stacjonarne

*105# – stan minut na połączenia do wszystkich sieci

*106# – stan minut w roamingu

*107# – stan promocyjnych MB

*109# – stan dodatkowych SMS-ów / MMS-ów

*124# – numer rachunku i kwota do zapłaty

*125# – informacje o fakturze (wysokość, termin płatności, numer rachunku)      

*111*55*5# – wykorzystanie internetu w ramach bezpiecznego internetu

Play na Kartę

*101# – stan konta

*104# – liczba minut do wszystkich sieci

*105# – stan minut do Play / stacjonarne

*108# – stan promocyjnych MB

*109# – stan SMS-ów do Play oraz innych sieci

*111# – zarządzanie kontem i usługami

Internet na Kartę

*101# – stan konta

*107# – stan promocyjnych MB

*111# – zarządzanie kontem i usługami

Jak sprawdzić stan konta w Play: Aplikacja Play24

Korzystając z sieci Play, warto zainstalować darmową aplikację Play24 z Google Play lub AppStore, w której na bieżąco można śledzić stan konta Play.

play24 - stan konta
Źródło: App Store

Wystarczy zalogować się, a następnie w panelu wejść w „Twoje konto”. W sekcji „Środki do wykorzystania” sprawdzisz, ile zostało minut, SMS-ów i Internetu. Po wybraniu konkretnego zestawienia, można sprawdzić szczegółowe informacje. Jeżeli przykładowo zabraknie Internetu, można go szybko dokupić dzięki dedykowanemu przyciskowi.

Jeżeli nie masz aktywnego konta, a chcesz mieć dostęp do wszystkich funkcji aplikacji, możesz się bezpłatnie zarejestrować. Wystarczy karta SIM i aktywne połączenia przychodzące.

Jak sprawdzić stan konta Play w przeglądarce

Jeżeli nie masz zainstalowanej aplikacji lub z jakiegoś powodu nie chcesz używać kodów, możesz sprawdzić stan swojego konta bezpośrednio na stronie operatora. Wystarczy zalogować się na stronie http://24.play.pl lub https://logowanie.play.pl. Wchodząc w drugi link, znajdziesz również informacje o aplikacji oraz linki do jej pobrania na system Android lub iOS.

Może Cię zainteresować:

Uwielbia dobrą herbatę i śledzenie ciekawostek ze świata nowych technologii. Spokój znajduje w fotografii, ale nie przepada za plecakiem pełnym ciężkiego sprzętu. W wolnym czasie nałogowo kupuje nowe książki i czyta komiksy.