Jak sprawdzić hasło do WiFi na telefonie z Androidem?

07.12.2021 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak sprawdzić hasło do WiFi na telefonie z Androidem?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia bez WiFi. Korzystamy z niego w pracy, w domu, a czasem nawet w szkole. Hasła do sieci najczęściej są skomplikowane i trudne do zapamiętania, dlatego podpowiadamy, jak sprawdzić hasło do WiFi na telefonie z Androidem. Taka opcja z pewnością przyda się, jeśli nie mam dostępu do danych potrzebnych do logowania, a chcemy do tej samej sieci podłączyć kolejne urządzenie. Wszystkie informacje znajdziecie opisane w naszej instrukcji krok po kroku.

Jak sprawdzić zapisane na telefonie do hasło WiFi – poradnik

Zdarza się, że na laptopie czy tablecie potrzebujemy dostępu do tej samej sieci, z której korzystamy na telefonie. Jeśli nie dysponujemy danymi potrzebnymi do logowania, możemy w prosty sposób podejrzeć je z poziomu telefonu. Podpowiadamy, jak sprawdzić hasło do WiFi na Androdzie.

Krok 1

Wchodzimy do ustawień telefonu, a następnie z menu ustawień wybieramy zakładkę „sieci i internet” lub „sieci WiFi” (w zależności od modelu i wersji systemu).

Hasło do WiFi na Androidzie - jak sprawdzić?

Krok 2

Wybierz sieć.

Hasło do Wifi w telefonie

Krok 3

Teraz trzeba odnaleźć funkcje kodu QR. W zależności od tego, jaki mamy model telefonu, wersje systemu i nakładkę systemową producenta, taki kod QR wyświetli się od razu lub np.: pod opisem „Udostępnij”.

Hasło do Wifi Android

Robimy zrzut ekranu tego widoku z kodem.

Uwaga: w niektórych smartfonach i systemach, hasło do WiFi jest od razu wyświetlane poniżej takiego kodu WiFi. (przykład na grafice poniżej). Jeśli jest proste, można je po prostu przepisać, ale bardziej skomplikowane hasła wygodniej podać właśnie w formie kodu QR.

Hasło do WiFi w telefonie Android

Krok 4

Instalujemy czytnik kodów QR, a jeśli mamy już aplikację na telefonie, można przejść do kroku 5.
Aplikację tego typu można za darmo pobrać ze sklepu, w wyszukiwarce wpisujemy „skaner kodów QR” i instalujemy wybrany program.

Aplikacja skaner kodów QR

Krok 5

Uruchamiamy skaner kodów QR. Nie interesuje nas zeskanowanie kodu za pomocą aparatu, dlatego przechodzimy do opcji skanowania zapisanego obrazu.

Skanowanie kodu QR

Krok 6

Z galerii wybieramy screen’a, który zrobiliśmy chwilę temu (z kodem QR), potwierdzamy wybór.

Krok 7

Raz jeszcze potwierdzamy wybór poprzez kliknięcie w dostępną zakładkę i w tym miejscu widzimy hasło do sieci WiFi, z którą jest połączony nasz telefon.

Wifi w telefonie

Może Cię zainteresować:

Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.