Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Cię na Facebooku? Jak ominąć blokadę?

05.01.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Cię na Facebooku? Jak ominąć blokadę?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Chcąc sprawdzić, czy ktoś zablokował Cię na Facebooku, wystarczy wejść na profil tej osoby. Jednak czasami to nie wystarczy. Co zrobić, gdy zostaniemy zablokowani na Facebooku? Co widzi osoba zablokowana na FB oraz przede wszystkim jak sprawić, by nadal mieć dostęp do interesujących nas treści? Na te wszystkie pytania odpowiadamy w poniższym materiale.

Jak sprawdzić, czy jest się zablokowanym?

Istnieje bardzo prosty sposób na sprawdzenie, czy ktoś ograniczył nam dostęp na Facebooku. Wystarczy wejść na profil osoby podejrzewanej o to, że nas zablokowała. Jeżeli zostaliśmy zablokowani, to pojawi nam się informacja, że wyszukiwany profil jest dla nas niedostępny. To pierwszy sygnał, że mamy do czynienia z blokadą.

Podobnie sytuacja będzie wyglądać, gdy będziemy chcieli znaleźć daną osobę w wyszukiwarce. Jeżeli osoba, którą podejrzewamy, że nas zablokowała umieściła w przeszłości wpis na naszej tablicy, a teraz zamiast jej zdjęcia widzimy znak zapytania, również mamy do czynienia z blokadą.

Kolejną wskazówkę zobaczyć można w przypadku otagowania – jeżeli ktoś nas zablokował, zniknie podświetlenie nazwiska tej osoby.

Blokadę sprawdzimy także na Messengerze. Jeżeli wchodząc na dotychczasową konwersację zamiast zdjęcia znajomego widzimy awatara to znaczy, że zostaliśmy zablokowani. Z kolei napis „Facebook User” i awatar w postaci konturu osoby bądź puste pole będzie oznaczało, że konto zostało usunięte.

Odpowiadając więc na często pojawiające się pytanie „czy jak kogoś zablokuje na Facebooku to on o tym wie” można na podstawie powyższego przyznać, że zdecydowanie tak.

Czy da się ominąć blokadę na Facebooku?

Blokadę możemy próbować ominąć na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest sprawdzanie informacji publicznych w Google lub jakiejkolwiek innej wyszukiwarce. Tam pojawią się najnowsze posty osoby, która nas zablokowała (w przypadku profilu publicznego). Wówczas należy włączyć opcję incognito w przeglądarce. By odszukać taką osobę, bezpośrednio w pasek przeglądarki wpisz imię i nazwisko oraz „na Facebooku”. Teraz już tylko należy wyszukać profil konkretnej osoby.

Drugim sposobem jest utworzenie kolejnego profilu na Facebooku. Należy jednak pamiętać, że Facebook pozwala na stworzenie jednego profilu na osobę, więc łatwiej poprosić o pomoc wspólnego znajomego i udostępnienie przez niego możliwości sprawdzenia profilu interesującej nas osoby.

Możemy również skontaktować się z osobą, która nas zablokowała w inny sposób (telefon, mail) i zapytać o powody blokady. W ten sposób mamy szansę poznać prawdziwe powody blokady u źródła. Czasem zdarza się, że blokujemy kogoś przez przypadek.

ta osoba nie jest dostępna w messenger

Jak działa blokada na Facebooku?

Co w konsekwencji oznacza zablokowanie użytkownika? Co widzi osoba zablokowana?

Blokada na Facebooku oznacza utratę wszystkich możliwości kontaktu z osobą, która nas zablokowała. Najprościej rzecz ujmując, blokada na Facebooku to uniemożliwienie konkretnemu użytkownikowi śledzenia naszej aktywności i wchodzenia z nami w interakcje.

W praktyce nie ma się dostępu do materiałów publikowanych przez blokującego. Nie da się oznaczać takiej osoby na zdjęciach, w komentarzach ani w postach. Niemożliwe jest również zapraszanie do znajomych, wydarzeń i grup.

użytkownik facebooka

Pozostaje jeszcze Messenger, jednak możliwości kontaktu także zostają wyłączone. Zablokowany użytkownik będzie widział stare rozmowy, jednak nie nawiąże nowej konwersacji. Zamiast wiadomości pojawi nam się komunikat, że ta osoba jest niedostępna w Messengerze.

Jedyne co zablokowany użytkownik może zrobić, to odnieść się w formie reakcji na wpisy wygenerowane przed blokadą. Widoczne będzie dla nas również aktualne zdjęcie profilowe.

Jak zablokować kogoś na Facebooku?

Zablokowanie kogoś na Facebooku jest możliwe na dwa sposoby: poprzez stronę portalu bądź komunikator Messenger.

W przypadku blokady przez profil, trzeba wejść na stronę osoby, którą chcemy zablokować i kliknąć ikonkę z trzema kropkami w prawym górnym rogu. Z rozwiniętej listy należy wybrać przycisk „Zablokuj” i potwierdzić.

Blokowanie przez Messenger możliwe jest w okienku konwersacji. W górnej części należy kliknąć dane osobowe użytkownika. Z wyświetlonych opcji wybrać „Blokuj”. W Messenger możemy zdecydować, czy blokada ma obejmować wyłącznie komunikator, czy również nasz profil na Facebooku.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.