Search icon

Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Cię na Facebooku? Jak ominąć blokadę?

22.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Cię na Facebooku? Jak ominąć blokadę?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dzisiaj w dobie social mediów zdecydowanie częściej spędzamy tam czas – zarówno nawiązując i rozwijając relacje towarzyskie, jak również prowadząc swój biznes. To tam najczęściej wchodzimy w interakcje z innymi użytkownikami, wymieniamy opinie i korzystamy z rekomendacji. Co jednak, gdy zostaniemy zablokowani? Co widzi osoba zablokowana na FB oraz przede wszystkim jak sprawić, by nadal mieć dostęp do interesujących nas treści? Na te wszystkie pytania odpowiadamy w poniższym materiale. Zapraszamy do lektury.

Jak działa blokada na Facebooku?

Blokada na Facebooku to najprościej rzecz ujmując uniemożliwienie konkretnemu użytkownikowi śledzenia naszej aktywności i wchodzenia z nami w interakcje.

Sam Facebook precyzuje to w następujący sposób: osoba zablokowana nie może wyświetlać materiałów opublikowanych przez blokującą osobę, oznaczać blokującą osobę w postach, komentarzach i zdjęciach, zapraszać blokującą osobę do wydarzeń i grup, rozpoczynać rozmów z osobą blokującą ani dodawać jej do grona znajomych.

użytkownik facebooka

Co to w konsekwencji oznacza dla zablokowanego użytkownika? Co widzi osoba zablokowana na Facebooku? Tak naprawdę oznacza to utratę wszystkich możliwości kontaktu z osobą, która nas zablokowała. I chociaż pozostaje nam jeszcze Messenger, to tam jednak też możliwości kontaktu zostaną wyłączone.

Zablokowany użytkownik bowiem będzie widział stare rozmowy, ale nie nawiąże nowej konwersacji (pojawi nam się komunikat, że ta osoba jest niedostępna w Messengerze). Jedyne co zablokowany użytkownik będzie mógł zrobić, to odnieść się w formie reakcji na wpisy wygenerowane przed blokadą. Widoczne będzie dla nas również aktualne zdjęcie profilowe.

Jak sprawdzić, czy jest się zablokowanym?

Najprostszym sposobem na to, by sprawdzić, czy ktoś ograniczył nam dostęp na Facebooku, jest wejście na profil osoby, którą podejrzewamy o to, że nas zablokowała. Jeżeli zostaliśmy zablokowani, to pojawi nam się informacja, że wyszukiwany profil jest dla nas niedostępny. To pierwszy sygnał, że mamy do czynienia z blokadą.

Podobnie sytuacja będzie wyglądać, gdy będziemy chcieli wyszukać daną osobę w pasku wyszukiwarki. Jeżeli osoba, którą podejrzewamy, że nas zablokowała umieściła w przeszłości wpis na naszej tablicy, a teraz zamiast jej zdjęcia widzimy znak zapytania bądź w przypadku otagowania tej osoby zniknie podświetlenie jej nazwiska, to kolejne symptomy, że zostaliśmy zablokowani.

Blokadę sprawdzimy także na Messengerze. Jeżeli wchodząc na dotychczasową konwersację zamiast zdjęcia znajomego widzimy awatara to znaczy, że zostaliśmy zablokowani. Z kolei napis „Facebook User” i awatar w postaci konturu osoby bądź puste pole będzie oznaczało, że konto zostało usunięte.

Odpowiadając więc na często pojawiające się pytanie „czy jak kogoś zablokuje na Facebooku to on o tym wie” można na podstawie powyższego przyznać, że zdecydowanie tak.

Jak zablokować kogoś na Facebooku?

Dokonanie blokady jest możliwe na dwa sposoby: poprzez stronę portalu bądź komunikator Messenger.

W przypadku blokady przez profil należy wejść na stronę osoby, którą chcemy zablokować i kliknąć w prawym, górnym rogu ikonkę z trzema kropkami. Z rozwiniętej listy należy wybrać przycisk „Zablokuj” i potwierdzić

Blokowanie przez Messenger możliwe jest w okienku konwersacji. W górnej części należy kliknąć dane osobowe użytkownika. Wśród wyświetlonych opcji wybrać „Blokuj”. W Messenger możemy zdecydować, czy blokada ma obejmować wyłącznie komunikator czy również nasz profil na Facebooku.

ta osoba nie jest dostępna w messenger

Czy da się ominąć blokadę na Facebooku?

Blokadę możemy próbować ominąć na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest sprawdzanie informacji publicznych w Google lub jakiejkolwiek innej wyszukiwarce. Tam pojawią się w przypadku profilu publicznego najnowsze posty osoby, która nas zablokowała. Wówczas należy włączyć opcję incognito w przeglądarce. By odszukać taką osobę, bezpośrednio w pasek przeglądarki wpisz imię i nazwisko oraz dodatek „na Facebooku” oraz rozpocznij wyszukiwanie. Wówczas powinny pojawić Ci się osoby, które odpowiadają wyszukiwaniom. Teraz już tylko należy znaleźć profil konkretnej osoby.

Drugim sposobem jest utworzenie kolejnego profilu na Facebooku. Należy jednak pamiętać, że Facebook pozwala na stworzenie dla danej osoby tylko jednego profilu, stąd zdecydowanie łatwiejszym sposobem wydaje się poproszenie o pomoc wspólnego znajomego i udostępnienie przez niego możliwości sprawdzenia profilu interesującej nas osoby.

Możemy również skontaktować się z osobą, która nas zablokowała w inny sposób (telefon, mail) i zapytać o powody blokady. Czasem zdarza się bowiem tak, że blokujemy na Facebooku kogoś przez przypadek. Gdy z kolei w tym wypadku przypadku nie było, mamy szansę poznać prawdziwe powody blokady u źródła.

nano google news

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.