Jak przerabiać zdjęcia na Instagram? Instafiltry i instagramowe aplikacje do zdjęć

10.10.2021 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Jak przerabiać zdjęcia na Instagram? Instafiltry i instagramowe aplikacje do zdjęć
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Instagram to portal społecznościowy, który kojarzymy przede wszystkim ze zdjęciami. Większość z nich nie jest zwykłym ujęciem zrobionym z aparatu w telefonie. Zdjęcia na Instagramie często są dopracowane w każdym szczególe. Mają nałożone filtry i dodatkowe efekty, które uatrakcyjniają prezentowane przedmioty lub osoby. Można zauważyć również profile na których widok wszystkich zdjęć jest perfekcyjnie spójny – tutaj sprawdzą się specjalne aplikacje do planowania postów na Instagramie.

Przerabianie zdjęć na Instagram to nie lada wyzwanie i trudna sztuka. Na szczęście mamy do dyspozycji szereg aplikacji. Mimo, że daleko im do możliwości programów graficznych, to w przypadku portalów społecznościowych są więcej niż wystarczające.

Spis treści:

Jak edytować zdjęcie na Insta?

Do prostej obróbki zdjęć na Instagram nie potrzeba żadnych dodatkowych aplikacji. Wystarczą możliwości, które daje Instagram, czyli instafiltry.

Prezentujemy krótką instrukcję, jak obrobić zdjęcie na Instagram:

  1. Otwieramy aplikację. Na głównym ekranie przechodzimy do pola oznaczonego plusem (na dole ekranu).
  2. Wybieramy zdjęcie, na które chcemy nałożyć Instagramowe filtry.
  3. Po potwierdzeniu wyboru przechodzimy automatycznie do pola edycji. Zdjęcia na Instagram możemy przygotować w oparciu o 24 filtry. Przycisk umieszczony na górze ekranu pozwala manipulować światłem.
  4. Oprócz filtrów możemy edytować zdjęcie za inne sposoby. Wystarczy przejść do zakładki „edycja”, a naszym oczom ukazuje się jeszcze więcej możliwości, między innymi: temperatura barwowa, nasycenie, cienie, efekt winiety itp.
  5. Po zakończeniu edycji klikamy w strzałkę znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu i możemy przejść do publikacji posta.

Oczywiście dodatkowa aplikacja do zdjęć na Instagram da nam znacznie więcej możliwości. Zaawansowani użytkownicy często nie ograniczają się do podstawowych filtrów.

Instafiltry 2022 – najpopularniejsze filtry na Instagramie

Gotowe filtry do zdjęć cieszą się wśród użytkowników sporą popularnością. Z niektórych korzystamy znacznie częściej niż z innych. Trendy stale się zmieniają, a wyznaczają je osoby z najpopularniejszymi profilami. Co jest modne w 2021 roku?

  • Earlybird – to nic innego jak popularna sepia.
  • X-Pro II – uwielbiamy zwłaszcza przez tych, którzy chcą dodać nieco klimatu vintage do swoich zdjęć na Instagram.
  • Valencia – pozwala na lekką zabawę światłem, sprawiając, że zdjęcie na Instagram stanie się delikatnie wyblakłe i przywodzi na myśl styl retro
  • Rise – pozwala ocieplić barwy i lekko rozmyć zdjęcie.
  • Hefe – jeśli zdjęciu brakuje wyrazistości i żywych kolorów, to filtr do zdjęć Hefe naprawi tę sytuację.

Najlepsze aplikacje do przerabiania zdjęć na Instagram

Aplikacje na Instagram cieszą się największą popularnością wśród osób, którym zależy na jak najlepszych zdjęciach. Istnieje bardzo wiele programów, które pozwalają na znacznie bardziej zaawansowaną obróbkę fotografii, a w naszym zestawieniu znajdziecie te najpopularniejsze.

Popularne aplikacje do zdjęć na Instagram:

Snapseed: darmowa aplikacja do przerabiania zdjęć

Snapseed to aplikacja do przerabiania zdjęć na Instagrama i nie tylko. Jest bardzo intuicyjna, w pełni darmowa, a jednocześnie oferuje mnóstwo możliwości.

Oprócz zabawy kolorami i kontrastem, pozwala w prosty sposób usunąć niechciane obiekty na zdjęciu. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego to bardzo popularny wybór wśród użytkowników. Co więcej, jest na tyle łatwa w obsłudze, że nawet mało zaawansowany użytkownik nie będzie miał problemu z uzyskaniem zadowalającego go efektu.

Użytkownicy, którzy nie chcą korzystać z anglojęzycznych aplikacji też będą zadowoleni, bo Snapseed to darmowy program do obróbki zdjęć po polsku.

Snapseed to darmowa aplikacja do przerabiania zdjęć
Źródło: App Store

VSCO: gotowe presety do edycji zdjęć

Jeśli aplikacje do Instagrama mają zawierać gotowe presety do edycji zdjęć, to VSCO będzie świetną opcją. W darmowym pakiecie otrzymujemy dostęp do 10 gotowych presetów. To w zupełności wystarczy mniej zaawansowanym użytkownikom i tym, którzy planują korzystać z kilku różnych aplikacji. W płatnej wersji dostajemy aż 200 presetów. Przeczytaj również Kim są VSCO Girls?

Źródło: App Store

Unfold: aplikacja do ulepszania Instastories

Unfold to aplikacja do zdjęć na Insta, która pozwala na tworzenie Instastories i z dnia na dzień zyskuje przychylność kolejnych użytkowników. Jest przyjemna w obsłudze i pozwala stworzyć bardzo estetyczne zdjęcia. Co więcej, zawiera kilka ciekawych czcionek, które pozwalają dodać tekst. Sporo szablonów do wybory oraz możliwość dodania także filmów sprawia, że wielu Instagramowiczów nie wyobraża sobie bez niej życia.

Unfold to aplikacja do ulepszania Instastories
Źródło: App Store

Lens Distortions: dodaj do zdjęć efekty

Aplikacje do przerobienia zdjęć na iOS i Androida mogą umożliwić dodanie subtelnych efektów. Jeśli zamieścimy je w umiejętny sposób, trudno będzie odróżnić, czy to naturalny efekt. LD dokładnie na to pozwala. Delikatna mgła, lekka mżawka czy dym unoszący się nad ziemią – z tą aplikacją to nie problem. Dodatkowe filtry Instagram nie pozwolą też dodać rozbłysków świetlnych lub refleksów, a Lens Distortions jak najbardziej.

Lens Distortions
Źródło: App Store

PIXLR: aplikacja do edytowania zdjęć

Jeśli gotowe filtry do zdjęć dostępne na Instagramie są dla kogoś niewystarczające, to PIXLR będzie dobrym rozwiązaniem. Zdjęcie na Instagram można bardzo efektownie edytować, nie brakuje też opcji na dodanie napisów do Instatories. Oprócz tego otrzymujemy podstawowe narzędzia do obróbki fotografii, a samych filtrów jest na tyle dużo, że wystarczą na kilka godzin zabawy.

PIXLR to aplikacja do edytowania zdjęć
Źródło: App Store

Aplikacja do planowania Instagrama

Każdy zaawansowany użytkownik wie, że aplikacja na Instagrama do planowania postów jest narzędziem bardzo przydatnym. Poza programami do obróbki zdjęć, warto zapoznać się także z tymi, które ułatwią codzienne życie.

aplikacja do zdjęć na Instagram

Aplikacji do planowania Instagrama jest wiele – część z nich znajdziemy w wersji na smartfony i komputery, a niektóre ograniczają się wyłącznie do jednej platformy.

Sprawdźcie sami, jak wiele ułatwia planowanie postów z kilkutygodniowym wyprzedzeniem:
Jak zaplanować post na Instagramie?
Jak zaplanować post na Instagramie? Czy potrzebujesz specjalnej apki?

Mogą Cię zainteresować:

Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.