Przesiadka z Androida na iPhone – jak przenieść dane?

13.12.2021 |
| Clock Przeczytasz w 6 Minuty
Przesiadka z Androida na iPhone – jak przenieść dane?
Przeczytasz w 6 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wymiana telefonu na nowy model najczęściej wiąże się z tym, że musimy przetransferować dane ze starego urządzenia. Zastanawiasz się, czy zmiana systemu operacyjnego z Android na iOS jest przeszkodą? Chcesz dowiedzieć się jak przenieść zdjęcia z Androida na iPhone, albo jak przenieść kontakty z iPhone na Android? W tym poradniku odpowiemy na niemal wszystkie pytania i przedstawiamy jak to zrobić krok po kroku. Sprawdź jak szybko i bezproblemowo przenieść informacje z telefonu z systemem Android na iPhone.

Jak przenieść dane z Androida na iPhone w trakcie konfiguracji?

Zmiana oprogramowania w telefonie z Androida na iOS to duża zmiana w funkcjonowaniu naszych danych. Zajmuje to trochę czasu, zanim przestawimy się na inny sposób obsługi telefonu. Abyśmy mogli korzystać z iPhone’a, musimy najpierw go skonfigurować i przenieść wszystkie dane z naszego poprzedniego telefonu.

W celu sprawnego przeniesienia danych z telefonu na telefon przejdź przez kolejne kroki:

 • W trakcie konfigurowania nowego telefonu działającego na systemie iOS znajdź ekran Aplikacje i dane i kliknij Przenieś dane z Androida.
przenoszenie danych android
 • Następnie na starym urządzeniu z systemem Android zainstaluj i uruchom aplikację Przenieś do iOS i kliknij opcję Dalej. Zaakceptuj wyświetlone warunki. Dalej w prawym i kliknij Znajdź swój kod.
 • Poczekaj na kod i na ekranie urządzenia z systemem iOS kliknij Dalej i poczekaj na wyświetlenie 10- lub 6-cyfrowego kodu.
przenoszenie danych android
 • Na telefonie z systemem Android wybierz dane, które chcesz przenieść, i kliknij Dalej.
przesiadka z androida na iphone
 • Poczekaj do momentu, aż pasek wczytywania na urządzeniu z systemem iOS dojdzie do końca.
przesiadka z androida na iphone

Nawet jeśli telefon z systemem Android wyświetli informację o ukończeniu procesu, iPhone nadal może być w trakcie przenoszenia danych. Czas operacji może trwać różnie w zależności od ilości przenoszonych plików: kontaktów, historii wiadomości, zdjęć i wideo, a także informacji o zakładkach do stron internetowych, kontach pocztowych i kalendarzach.

Jeśli na starym telefonie mamy zainstalowane jakieś darmowe aplikacje lub takie, które są dostępne zarówno w Google Play, jak i w App Store, to również będą przeniesione na iPhone’a.

A jakie aplikacje warto pobrać? Zobacz:
Najlepsze darmowe aplikacje iPhone – TOP 10
 • Gdy wczytywanie na iPhone dobiegnie końca, kliknij przycisk Gotowe na telefonie z systemem Android i dalej podążaj za instrukcjami na ekranie, by dokończyć konfigurację.

Pamiętaj, że muzykę, książki i pliki PDF przeniesiesz ręcznie lub przez bluetooth z jednego urządzenia na drugie.

Aplikacja Przenieś do iPhone – opinie

Niestety w opiniach pod aplikacją „Przenieś do iOS” wielu użytkowników negatywnie ocenia jej działanie. Wiele komentarzy wskazuje, że transfer danych jest niemożliwy lub kończy się błędami. Przed skorzystaniem z tej opcji polecamy zapoznać się z opiniami, aby sprawdzić których modeli telefonów i jakich wersji systemów dotyczą te komplikacje.

Poznaj system operacyjny urządzeń Apple:
Premiera iOS 15 – lista nowych funkcji i wspieranych urządzeń

Jak przenieść dane z Androida na iPhone po konfiguracji?

Przenoszenie danych między urządzeniami z różnymi systemami jest możliwe również po zakończeniu konfiguracji. Zastanawiasz się jak przenieść dane z Androida na iPhone po konfiguracji? To proste. Możesz dokonać tego ręczenie. Poniżej podajemy wskazówki jak to zrobić w łatwy i szybki sposób.

Przejdź do wskazówek:

Jak przenieść pocztę, kontakty i kalendarze z androida na iPhone?

Oprogramowanie Apple iOS współdziała z Google, Microsoft Exchange czy Yahoo. To sprawia, że w niezwykle prosty sposób możemy mieć dostęp do naszych e-maili, kontaktów i kalendarzy.

jak przenieść dane z androida na iphone po konfiguracji

Wystarczy dodać wszystkie konta e-mail do naszego urządzenia. Jak to zrobić?

 • Na urządzeniu z Androidem wejdź w Ustawienia > Użytkownicy i konta.
 • Kliknij konto Google i wybrane dane zsynchronizuj z chmurą.
 • Następnie wejdź w Ustawienia > Mail > Konto > Dodaj konto.
 • Z listy wybierz Google i po zalogowaniu się na swoje konto kliknij Dalej.
 • Zaznacz dane z konta e-mail, które chcesz przenieść na nowy telefon i kliknij Zachowaj.

Oczywiście, jeśli masz konto u innego dostawcy poczty, synchronizujesz dane z tego konta.

Jak przenieść zdjęcia i pliki wideo z androida na iPhone?

Do tego celu będziesz potrzebować komputera. Poniżej podajemy wskazówki krok po kroku jak tego dokonać:

 1. Najpierw podłącz telefon z systemem Android do komputera. Poszukaj zdjęć i nagrań wideo, które chcesz przenieść na nowy telefon. Zwykle są one przechowywane w folderze DCIM > Camera.
 2. Następnie zainstaluj aplikację Android File Transfer na komputerze Apple. Gdy ją otworzysz wejdź do folderu DCIM > Camera.
 3. Przeciągnij zdjęcia i nagrania wideo z tego folderu na komputer.
 4. Następnie odłącz od komputera telefon z systemem Android i podłącz do niego iPhone’a.
 5. Na komputerze Mac, który ma system Catalina otwórz Finder a przypadku systemu Mojave albo komputerze PC otwórz aplikację iTunes i zacznij synchronizację zdjęć z  iPhone’a. Zdjęcia i nagrania wideo znajdują się w folderze Zdjęcia > Albumy.

Bardzo wygodne jest również przechowywanie plików w chmurze iCloud. Dzięki temu masz dostęp do wszystkich, zdjęć, nagrań z dowolnego urządzenia.

Przenoszenie muzyki i plików PDF z Androida na iPhone?

Przesiadka z Androida na iPhone’a jest prosta. Oprócz zdjęć i wideo możemy przenieść również muzykę oraz pliki PDF. W tym przypadku również wchodzimy w iTunes, wybieramy muzykę i opcję Synchronizuj. Możesz to również zrobić poprzez aplikację do strumieniowania muzyki, którą popierzesz w sklepie App Store.

W celu przeniesienia muzyki z telefonu z systemem Android na iPhone użyj komputera i postępuj za następującymi krokami:

 1. Podłącz telefon z systemem Android do komputera. Odszukaj pliki muzyczne w folderze Muzyka. Natomiast na Macu zainstaluj aplikację Android File Transfer i otwórz ją.
 2. Przejdź do folderu Muzyka i wybierz utwory, które chcesz przetransferować i przeciągnij je do folderu na komputerze.
 3. Następnie odłącz od komputera telefon z systemem Android i podłącz do niego iPhone.
 4. Otwórz aplikację iTunes na Macu z systemem Mojave 10.14 lub starszym albo komputerze PC i kliknij Utwory. Natomiast na Macu z systemem Catalina 10.15 otwórz aplikację Muzyka.
 5. Otwórz folder z utworami i z niego przeciągnij wybrane utwory do Utworów w aplikacji Muzyka lub bibliotece iTunes.
 6. Wybierz Muzyka w iPhonie i zsynchronizuj całą bibliotekę lub tylko właśnie dodane utwory i wykonawców.

Jak przenieść dokumenty z urządzenia z systemem Android na urządzenie z systemem iOS?

Najprostszym sposobem jest przechowywanie dokumentów w chmurze iCloud lub innej usłudze jak np. Dysk Google, Microsoft OneDrive czy Dropbox. Wtedy wystarczy pobrać aplikację ze sklepu App Store i zalogować się na swoje konto na dowolnym urządzeniu. Można je wtedy przeglądać, wyszukiwać i porządkować z każdej lokalizacji i niezależnie od systemu operacyjnego na komputerze. Wystarczy mieć dostęp do internetu.

Jeśli natomiast nie używasz żadnego z powyższych a chcesz przenieść pliki z aplikacji takich jak Pages, Numbers i Keynote podążaj za następującymi wskazówkami:

 1. Podobnie jak w przypadku przenoszenia zdjęć czy muzyki rozpoczynamy od podłączenia telefonu z systemem Android do komputera. Wyszukujemy interesujące nas pliki w folderze Dokumenty. Jednocześnie instalujemy aplikację Android File Transfer na komputerze i przechodzimy do folderu Dokumenty.
 2. Wybierz te dokumenty z telefonu a Androidem, które chcesz przenieść i przeciągnij je do folderu na komputerze.
 3. Następnie otwórz Finder na komputerze Mac z systemem macOS Catalina. Na komputerze Mac z systemem macOS Mojave 10.14 lub starszym albo komputerze PC otwórz aplikację iTunes i zsynchronizuj dokumenty.

Jak przenieść aplikacje z telefonu z Androidem na iPhone?

Jeśli aplikacje zainstalowane na naszym telefonie są darmowe lub dostępne zarówno w App Store, jak i Google Play zostaną one automatycznie przeniesione podczas konfiguracji telefonu. Jeśli nie to musimy je pobrać ze sklepu App Store i zainstalować na naszym iPhonie.

Może Cię zainteresować:

Copywriter, podróżniczka, miłośniczka nowych technologii. To człowiek orkiestra - lubi podejmować się ciągle nowych wyzwań. Na co dzień związana ze światem kryptowalut, psychologii, dietetyki, filozofii wschodniej, neurobiologii. Prywatnie pasjonatka gadżetów technologicznych, lubi wyszukiwać, testować i sprawdzać nowe urządzenia.