Klonowanie ekranu iPhone – jak udostępnić ekran z iPhone na telewizor?

09.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Klonowanie ekranu iPhone – jak udostępnić ekran z iPhone na telewizor?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

iPhony to niezwykle popularne urządzenia, na których przechowujemy nie tylko SMS-y czy aplikacje, ale również setki materiałów multimedialnych – zdjęć i filmów. Czy multimedia można też odtworzyć na telewizorze? Jak połączyć iPhone z TV? Wystarczy kilka banalnie prostych czynności. Poniżej przedstawiamy szczegółową instrukcję krok po kroku. 

Co możesz uzyskać, podłączając iPhone’a do telewizora?

Podłączenie iPhone’a do telewizora to bardzo przydatna funkcja. Pozwala ona na wyświetlanie obrazu ze smartfona na dużym ekranie. Podłączając iPhone’a do telewizora możemy pokazać naszym bliskim zdjęcia i filmy zapisane na mobilnym urządzeniu.

Funkcja ta ma także inną niewątpliwą zaletę. Obraz jest przesyłany bez utraty jakości, dlatego możemy przesyłać do telewizora nawet nagrania zrealizowane w jakości 4K.

jak udostępnić ekran z iphone na telewizor

Korzystając z telewizora, dostrzeżemy, że jakość prezentowanych materiałów jest naprawdę wysoka. W przypadku smartfonów, gdzie ekran jest zdecydowanie mniejszy, jakość obrazu nie jest aż tak zauważalna. 

Połączenie telewizora z iPhonem to nie tylko możliwość oglądania na dużym ekranie nagranych filmów czy zdjęć. Korzystając z tej funkcjonalności możemy też przesyłać obraz z aplikacji, które mamy zainstalowane w swoim mobilnym urządzeniu. Przydaje się to wtedy, gdy przebywamy u swoich znajomych i chcielibyśmy obejrzeć z nimi film w wybranym serwisie streamingowym, który nie jest dostępny na ich telewizorze. Wystarczy, że włączymy opcję udostępnienia obrazu z iPhone’a, a już po kilku chwilach obraz pojawi się na ekranie telewizora. 

Jak podłączyć iPhone’a do telewizora?

Jak połączyć telefon z telewizorem? Najprostszy sposób na podłączenie iPhone’a do telewizora to opcja bez wykorzystania kabla. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, iż potrzebować będziemy do tego celu telewizora obsługującego technologię AirPlay 2. Tego typu urządzenia są produkowane od 2018 roku m.in. przez Samsung, Sony czy LG. 

Aby udostępnienie ekranu z iPhone’a na telewizor bezprzewodowo z wykorzystaniem technologii Air Play 2 było możliwe, oba urządzenia muszą być podłączone do tej samej sieci WiFi.

Jak połączyć iPhone z TV za pomocą WiFi?  Jak działa klonowanie ekranu iPhone?

  1. Jeśli posiadamy iPhone X lub nowszy model, wystarczy, że przesuniemy palec w dół od prawego górnego rogu ekranu. Z kolei posiadacze modeli 8 i starszych muszą przesunąć palcem w górę od dołu ekranu.
  2. Następnie trzeba wybrać ikonę Klonowanie ekranu.
  3. Wówczas pojawi się lista urządzeń, do których możemy strumieniować obraz z naszego iPhone’a. Wybieramy odpowiedni telewizor.
  4. W tym momencie najprawdopodobniej na ekranie telewizora pojawi się kod do obsługi funkcji AirPlay 2, który należy wpisać w iPhonie.
  5. Kod wpisuje się zazwyczaj jedynie wtedy, gdy dokonujemy podłączenia po raz pierwszy.

Jeśli chcemy zakończyć udostępnianie ekranu, trzeba znów uruchomić centrum sterowania, wybrać ikonę klonowania ekranu i wcisnąć przycisk Zakończ klonowanie. 

klonowanie ekranu iphone

Łączenie iPhone ze starszym telewizorem

A jak połączyć iPhone ze starszym TV? Starsze modele telewizorów nie obsługują technologii AirPlay 2, dlatego w tym przypadku jest to nieco bardziej skomplikowane. Najlepiej zdecydować się na kupno przystawki Apple TV. Koszt takiego urządzenia wynosi około 800 złotych. Gdy zaopatrzymy się w Apple TV, będziemy mogli bez trudu przesyłać obraz z naszego iPhone’a na ekran telewizora, korzystając z powyżej opisanej metody. 

Jeszcze inną opcją na połączenie iPhone’a z ekranem telewizora jest skorzystanie z Chromecast, czyli przystawki zaprojektowanej przez Google. Przy korzystaniu z Chromecast zarówno iPhone jak i przystawka muszą być podłączone do tej samej sieci WiFi. Dodatkowo, na iPhonie trzeba pobrać aplikację przeznaczoną do obsługi Chromecasta. 

Jakie aplikacje iPhone’a możesz pokazać na telewizorze?

Czy przy przesyłaniu obrazu z iPhone’a na telewizor istnieją jakiekolwiek ograniczenia? Okazuje się, że nie. Przy przesyłaniu obrazu nie ma żadnych ograniczeń. To my decydujemy, jakie aplikacje uruchamiamy

Na telewizorze będzie wyświetlać się wszystko to, co uruchamiamy na iPhonie. Nie ma znaczenia, czy będziemy oglądać film na Netflixie, zdjęcia z galerii czy grać w ulubioną grę.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.