Pobieranie zdjęć z Instagrama – skuteczne sposoby

02.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Pobieranie zdjęć z Instagrama – skuteczne sposoby
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Instagram to obecnie jedna z najpopularniejszych platform social mediowych na świecie. Codziennie korzystają z niej miliony osób, inspirując się i poznając nowe możliwości. Wiele osób decyduje się na pobieranie zdjęć, by zachować wspomnienia bądź pomysł do wykorzystania w swoim życiu. Czy takie działania są jednak legalne? Jak pobrać zdjęcie z Instagrama na telefonie i komputerze? Podpowiadamy.

Jakie zdjęcia można znaleźć na Instagramie?

Instagram to wyjątkowe miejsce, w którym znajdziemy niekończącą się liczbę zdjęć mogących stanowić inspirację dla wielu użytkowników. Te piękne, często artystyczne fotografie zabierają nas w lepszy świat, a to za sprawą wyjątkowych, różnorodnych filtrów, jakie możemy dodawać do zdjęć na etapie ich tworzenia. Jednak piękno to nie jedyna kwestia, która wyróżnia Instagram na tle innych social mediów.

Możliwość szybkiego dodawania zdjęć i relacji a teraz także tworzenia reels (krótkich filmików) sprawiła, że dla wielu użytkowników Instagram stał się swego rodzaju pamiętnikiem, zachowującym najpiękniejsze wspomnienia.

jak pobrać zdjęcie z instagrama na komputer

Na Instagramie znajdziemy również wiele marek, a także Influencerów, dla których ta platforma stała się płaszczyzną biznesową. Znajdziemy więc tam – poza pięknymi zdjęciami z podróży czy życia codziennego – również liczne grafiki sprzedażowe, a także treści coachingowe i motywacyjne.

W efekcie na Instagramie znajdziemy bardzo różnorodne zdjęcia, pięknie wykonane i zachęcające nas do pozostania na dłużej z jego twórcami. Niektóre z nich tak bardzo nam przypadają do gustu, że zapisujemy je w swoich telefonach bądź na pulpitach komputerów jako inspirację na przyszłość.

Czy pobieranie zdjęć z Instagrama jest legalne?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna, bowiem Instagram – jako aplikacja – nie daje nam bezpośredniej możliwości zapisywania zdjęć. Nie oznacza to jednak, że jako Użytkownicy nie możemy tego robić.

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na zachowanie ściągniętych zdjęć z Instagrama. Pojawia się jednak istotna kwestia – praw autorskich.

Według przepisów bowiem pobieranie zdjęć – z profilu publicznego – jest legalne, jeśli odbywa się na tzw. użytek własny.

Inaczej ma się kwestia, gdy pobrane zdjęcie z czyjegoś profilu chcemy wykorzystać dalej i udostępnić szerszemu gronu odbiorców. By móc podjąć takie działanie i pobraną grafikę wykorzystać np. w celach komercyjnych, konieczne jest uzyskanie zgody autora zdjęcia i spełnienie jego (często finansowych) warunków.

Jak pobierać zdjęcia z Instagrama?

Chociaż Instagram jest aplikacją mobilną, to działa również na komputerach stacjonarnych. Możliwe jest więc pobieranie zdjęć zarówno na pulpit komputera, jak również do pamięci naszego telefonu. Jeszcze niedawno zdjęcia można było pobrać, wyciągając je z kodu źródłowego strony, jednak jakiś czas temu ta metoda została zablokowana przez portal.

Istnieją jednak inne możliwości. Pierwsza z nich jest wykonanie print screena na komputerze bądź Macu. By tego dokonać, należy skorzystać ze skrótu klawiszowego. To najprostsze rozwiązanie niewymagające instalacji dodatkowego oprogramowania. W tym wypadku jednak jedynym minusem będzie potrzeba przycięcia zdjęcia po wykonaniu zrzutu.

Chcąc pobrać zdjęcie na komputer możemy również skorzystać z zewnętrznych stron, które nam to umożliwią. Do najpopularniejszych należą Instagram Downloader, Gramsave oraz DownloadGram. Ich działanie polega na wklejeniu odpowiedniego adresu URL i rozpoczęcie pobierania.

Drugą opcją pobrania zdjęć z Instagrama jest pobranie na telefon. To najczęściej wykorzystywana opcja. Tu również możemy wykonać print screen – niezależnie czy posiadamy telefon z oprogramowaniem iOS czy Android. Taki zrzut automatycznie zachowa się w galerii.

pobieranie zdjęć z instagrama

Jakie aplikacje umożliwiają pobranie zdjęć z Instagrama?

Chcąc profesjonalnie podejść do tematu pobierania zdjęć z Instagrama, możemy zdecydować się na zainstalowanie aplikacji. Z reguły mają one prosty interfejs i są darmowe. Z ich pomocą będziemy mieć również możliwość pobierania zdjęć z takich serwisów jak Facebook, Twitter, TikTok czy Vimeo oraz SoundCloud.

Do takich aplikacji zaliczymy m.in. Snapinsta, FastSave, InSave, InstaSaver czy Downloader for Instagram. Większość z nich kompatybilna jest z systemem iOS oraz Android.

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama na komputer?

Alternatywą pobierania zdjęć z Instagrama jest skorzystanie ze stron internetowych (np. downloadgram.org, pl.savefrom.net, czy sssinstagram.com. Po wejściu na taką witrynę należy we wskazanym miejscu wkleić link do interesującego nas zdjęcia na Instagramie, a po chwili otrzymamy możliwość zapisania fotki.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.