Pobieranie filmów z FB na komputerze i telefonie. Poradnik krok po kroku

21.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Pobieranie filmów z FB na komputerze i telefonie. Poradnik krok po kroku
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W gąszczu informacji, z jakimi mamy do czynienia codziennie łatwo się pogubić. Gdy widzimy więc interesujący film, do którego chcemy wrócić po pracy bądź podzielić się nim ze znajomymi – możemy go pobrać i zapisać. Taką opcję – pośrednio, z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi – stwarza nam najpopularniejszy portal społecznościowy, jakim jest Facebook.

Jak pobrać film z FB na komputerze?

Aby pobrać film z Facebooka na komputer (każdy poza Mac od Apple) potrzebujemy uzyskać adres URL wideo. Możliwe jest to na kilka sposobów:

  • skopiowanie adresu z przeglądarki,
  • skopiowanie adresu klikając bezpośrednio na filmik
  • wybierając funkcję „udostępnij” oraz „skopiuj URL do schowka”.

Następnie taki adres należy wkleić w okienko jednej z polecanych stron do pobierania filmów, np.:

Najczęściej sprowadza się to do naciśnięcia przycisku pobierz („download”). Po zakończeniu procedury plik w formacie MP4 lub MOV zostanie zapisany na dysku.

Gdy z kolei chcemy pobrać film na Macbooka procedura jest bardzo zbliżona do tej, przedstawionej powyżej. W takim wypadku jednak warto skorzystać ze stron dedykowanych tego rodzaju sprzętowi, np.:

pobieranie filmów z fb

Jak pobrać film z Facebooka na telefonie?

Pobieranie filmów na telefon, chociaż podobne do pobierania na komputer stacjonarny (za pomocą wklejenia adresu URL filmu do dedykowanych przeglądarek), wydaje się jeszcze łatwiejsze, a to za sprawą sprawnych aplikacji mobilnych.

Użytkownicy smartfonów z systemem Android mogą skorzystać z wygodnej aplikacji 4K Video Downloader. Dzięki niej bez większych problemów pobierzemy nie tylko filmy z Facebooka, ale też z innych popularnych serwisów społecznościowych i stron internetowych. Aplikacja jest prosta w obsłudze, a pobieranie filmów odbywa się za pomocą jednego kliknięcia.

4k video downloader
Źródło: Sklep Play

Pobieranie filmów z Messengera

Dodatkowo należy wspomnieć, że filmy możemy również pobierać z Messengera. W tym wypadku czynność ta jest dziecinnie prosta i sprowadza się do dwóch kliknięć.

Jeśli chcemy pobrać filmik z Messengera otwartego na komputerze, opcję tę znajdziemy w prawym górnym rogu ekranu po otworzeniu materiału w trybie pełnoekranowym. Wystarczy kliknąć przycisk „Pobierz”, aby film zapisał się na dysku. Wideo wówczas odnajdziemy w folderze z pobranymi plikami.

Gdy ten sam filmik chcemy pobrać z konwersacji na smartfonie, sprawa jest jeszcze łatwiejsza. Wystarczy wówczas przytrzymać palec na nagraniu, by wyświetliło nam się kilka opcji do wyboru. Z nich wybieramy opcję „Zapisz”. Wtedy nasz film trafi do pamięci telefonu. Znajdziemy go w folderze „Pliki” lub „Zdjęcia”.

Pobieranie transmisji live

Jeszcze jednym rodzajem filmów, jakie możemy pobrać, są te pochodzące z transmisji live. Możemy je ściągnąć, ale dopiero wówczas gdy transmisja się zakończy. To logiczne bowiem nie da się zapisać czegoś trwale, co jeszcze trwa. W tym wypadku procedura pobierania jest podobna do pobierania filmików opublikowanych w portalu – w zależności czy dokonujemy tego z poziomu komputera stacjonarnego, czy też telefonu.

jak ściągnąć film z facebooka na telefonie

Jakie aplikacje pomogą ci pobrać film z FB?

Dużym zaufaniem użytkowników cieszą się wcześniej wspomniana aplikacje 4K Video Downloader oraz aplikacja GetThemAll.

Jeszcze inną opcją jest skorzystanie z wtyczki do przeglądarki Chrome o nazwie Video Downloader for Facebook.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.