Jak wyłączyć reklamy na YouTube? Instrukcja na telefon i komputer

27.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak wyłączyć reklamy na YouTube? Instrukcja na telefon i komputer
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Oglądanie YouTube bez reklam jest możliwe poprzez rozwiązania płatne, jak i bezpłatne. Przyglądamy się, jakie są dostępne opcje, zarówno na komputerach osobistych, smartfonach, jak i innych urządzeniach.

YouTube bez reklam? Można wykupić subskrypcję YouTube Premium

Abonament YouTube Premium pozwala cieszyć się oglądaniem YouTube bez przerywników reklamowych. Taka subskrypcja jest darmowa przez pierwszy miesiąc, a później kosztuje 23,99 zł. Warto zaznaczyć, że przy okresie próbnym musimy podać metodę płatności, a po 30 dniach włączy się płatność cykliczna. Jeśli zrezygnujemy zawczasu z okresu próbnego, aby uniknąć opłat – będziemy mogli cieszyć się do jego końca usługą.

Jakie możliwości otrzymujemy w pakiecie YouTube Premium?

Brak reklam, możliwość minimalizowania filmików i oglądania / słuchania ich w tle, także przy wygaszonym ekranie – to największe korzyści, jakie płyną z abonamentu.

Oprócz tego otrzymamy w pakiecie dostęp do YouTube Music, osobnej aplikacji do strumieniowania muzyki (niczym Spotify) oraz brak banerów reklamowych przy wyszukiwaniach.

YouTube Vanced – YT bez reklam

YouTube Vanced to aplikacja na Androida, która oferuje funkcjonalność YouTube Premium za darmo, w tym automatyczne pomijanie wszelkich reklam, także tych w środku filmików wplecionych we wstępy i zakończenia. Vanced wymaga zalogowania się kontem Google.

jak wyłączyć reklamy na yt z Vanced?

W marcu 2022 roku aplikacja została jednak oficjalnie usunięta ze sklepu Play Store ze względu na to, że firma Google uznała ją za nielegalną, gdyż jest to zmodyfikowana wersja ich własnej aplikacji YouTube. W chwili obecnej Vanced można pobrać w formie pliku instalacyjnego .apk dostępnego na stronie twórców projektu.

Aplikacja YouTube Vanced posiada także funkcje, których nie znajdziemy w oficjalnym oprogramowaniu od Google – np. tryb ciemny. Jedynym brakiem względem YouTube Premium jest wyświetlanie reklam, gdy strumieniujemy obraz np. na telewizor. Aby tej niedogodności uniknąć trzeba używać głośnika Bluetooth.

Jak wyłączyć reklamy na YT? NewPipe

NewPipe to podobna w działaniu do YouTube Vanced aplikacja. Nie jest ona również dostępna w Play Store i trzeba ją pobierać w formie pliku .apk spoza sklepu Google.

Różni się od Vanced tym, że nie używa usług Google i nie wymaga logowania się na konto YouTube. Oprócz tego, program ten może być przydatny do ściągania filmików z YouTube na telefon.

yt bez reklam w NewPipe

Inne metody oglądania YT bez reklam na komputerze

Aby oglądać filmy na YouTube bez reklam na komputerze, można skorzystać z kilku sposobów. Najprostszym jest zainstalowanie rozszerzenia do przeglądarki internetowej, takiego jak AdBlock Plus lub uBlock Origin (działają na Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox). Po zainstalowaniu rozszerzenia, reklamy na stronie YouTube zostaną automatycznie blokowane.

Na smartfonach z Androidem można natomiast zainstalować aplikację AdGuard. Aby obejrzeć filmik z YouTube bez reklam wystarczy:

 • uruchomić aplikację YouTube
 • odpalić filmik
 • nacisnąć na przycisk „udostępnij” i wybrać z menu kontekstowego aplikację AdGuard

Po wykonaniu tych kroków uruchomi się nowe okienko z filmikiem pozbawionym przerywników reklamowych.

Czy na iPhone da się oglądać YT bez reklam?

Tak, na urządzeniach z iOS, w tym iPhone, można oglądać YouTube bez reklam i to na kilka sposobów.

Pierwszym i najprostszym z nich jest używanie YouTube przez przeglądarkę Safari w połączeniu z wtyczką do blokowania reklam. Najpopularniejszym wyborem jest AdLock.

Aby skorzystać z AdLocka, wystarczy go zainstalować ze sklepu App Store, następnie:

 • uruchomić Safari,
 • przejść na youtube.com,
 • tapnąć przycisk „udostępnić”,
 • wybrać opcję „zablokuj reklamy YouTube”.

Po zainstalowaniu AdLocka, można także odpalać filmiki bez reklam bezpośrednio w aplikacji za pomocą wbudowanego odtwarzacza AdLock player. Wystarczy tylko:

 • uruchomić aplikację YouTub,
 • wybrać filmik,
 • nacisnąć przycisk „udostępnij”,
 • wybrać z menu kontekstowego „AdLock player”.
korzystanie z YT bez reklam

Drugą alternatywą, obok AdLocka, jest aplikacja YouTube++, która blokuje wszystkie reklamy, jak również pozwala na odtwarzanie filmików w tle oraz zapętlanie ich.

Używanie YouTube++ wymaga odinstalowania aplikacji YouTube na iOS oraz zainstalowania aplikacji AltStore na iPhonie oraz komputerze z MacOS/Windows, połączenia obydwu urządzeń, a następnie pobraniu pliku instalacyjnego IPA z YouTube+++ na smartfona Apple. Cały proces jest znacznie bardziej złożony i zależny od posiadanego systemu operacyjnego na komputerze.

Czy korzystanie z wtyczek i aplikacji do YouTube bez reklam jest legalne?

Użytkownicy Adblocka oraz alternatywnych aplikacji omijających reklamy nie muszą się martwić. Ich używanie nie jest nielegalne w świetle prawa. Osobom z nich korzystającym nie grozi również blokada kont Google ani YouTube.

Może Cię zainteresować:

Na skrzyżowaniu światów dziennikarstwa, PR-u i IT. Ma słabość do najnowszych technologii obrazu oraz dźwięku i nie byłby sobą, gdyby przestał być na bieżąco z gadżetami. Przygodę z komputerami i grami zaczął w wieku 5 lat, a teraz jest tatą małej gejmerki. Gdy nie zajmuje się żonglerką i ekwilibrystyką słowną, lubuje się w słuchaniu alt-rocka, zgłębianiu kina światowego i konsumowaniu szeroko rozumianej (pop)kultury.