Search icon

Usunięte wiadomości na Messenger – jak je odzyskać?

05.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Usunięte wiadomości na Messenger – jak je odzyskać?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Social media mają to do siebie, że często działamy w nich szybko i pod wpływem emocji. Tak samo sytuacja się ma w komunikatorach. Czasem zdarzy się tak, że wyślemy wiadomość, którą chcielibyśmy cofnąć. Obecnie Messenger daje taką możliwość. Istnieje również szansa na odzyskanie usuniętej wiadomości, gdy zmienimy zdanie. Zapraszamy do lektury poniższego materiału, z którego dowiesz się, jak odzyskać wiadomości z Messengera.

Czym jest Messenger?

Messenger to komunikator stworzony przez Metę (dawny Facebook), który pozwala wysyłać wiadomości, zdjęcia a także pliki. Wśród jego funkcjonalności znajdziemy również opcję wysyłania naklejek, gifów czy wykonywania połączeń głosowych oraz wideo.

Po raz pierwszy Messenger uruchomiono 9 sierpnia 2011 roku, a obecnie z aplikacji korzysta prawie 1,5 mld ludzi na świecie, co stanowi jego największą zaletę.

Jedynie na terenie Chin aplikacja ta nie działa. Do zalet zaliczymy również wysoką przystępność dla użytkowników, a także intuicyjne nawigowanie. Messenger kochają młodzi użytkownicy, ale doskonale odnajdą się w nim również starsi, a to dzięki przyjaznemu interfejsowi. Dzięki bieżącym aktualizacjom aplikacja stale poprawia swoją funkcjonalność, a także usuwa na bieżąco błędy zgłaszane przez jej użytkowników.

Jak działa usuwanie wiadomości na Messengerze?

Jeszcze niedawno Facebook umożliwiał usunięcie wiadomości w ciągu 10 minut od jej wysłania. Dzisiaj – ku zadowoleniu wielu użytkowników – możliwe jest jej usunięcie bez limitu czasowego. Sam mechanizm usuwania wiadomości nie uległ jednak zmianie.

W aplikacji Messengera możemy obecnie usunąć zarówno swoje wiadomości, jak i te wysłane do nas przez innych użytkowników (wówczas znikną one tylko z naszej rozmowy). Należy mieć na uwadze, że gdy usuniemy wysłaną przez nas wiadomość, stosowny komunikat pojawi się w konwersacji i inni użytkownicy będą mogli zobaczyć, że wysłana przez Ciebie wiadomość została usunięta.

Dodatkowo należy zaznaczyć, że jeśli zdecydujesz się usunąć wiadomość, którą odbiorca zdążył już odczytać, to istnieje ryzyko, że mógł ją również zapisać, na przykład robiąc zrzut ekranu bądź kopiując jej treść. Mógł również skorzystać z funkcji zgłoszenia wiadomości. W tym wypadku Facebook będzie miał dostęp do tej wiadomości i będzie mógł rozpatrzyć zgłoszenie niezależnie od usunięcia wiadomości przez Ciebie.

usunięte wiadomości messenger

Jak usunąć wiadomość na Messengerze?

Zastanawiasz się jak usunąć wiadomość? Wystarczy otworzyć aplikację i wybrać odpowiednią konwersację, a następnie wybrać wiadomość, którą chcesz usunąć. W tym celu przytrzymaj wiadomość i wybierz z okna komunikatów ten o treści „usuń”, a następnie „cofnij wysyłanie wiadomości”.

Pojawią Ci się wówczas dwie opcje do wyboru: „cofnij wysyłanie do wszystkich” oraz „cofnij wysyłanie u siebie”. Z kolei, gdy chcesz skasować całą zawartość rozmowy z daną osobą, najprostszym rozwiązaniem jest skasowanie całego chatu.

Czy da się cofnąć usunięcie wiadomości?

Niestety prosta odpowiedź na to pytanie brzmi – nie. Szczególnie jeśli chodzi nam o odzyskanie pojedynczych wiadomości w ramach czatu z inną osobą.

Usunięcie wiadomości w aplikacji Messenger oznacza usunięcie jej z naszego konta.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku usunięcia całej konwersacji, całego czatu. Jeśli kliknęliśmy opcję usuń, to znika ona z naszego konta. Jedyna nadzieja w takiej sytuacji jest taka, że zamiast opcji „usuń” wybraliśmy opcję „zarchwizuj”. Wówczas czat będzie dostępny w odpowiedniej zakładce w aplikacji.

Do archiwum dotrzemy klikając na miniaturę profilu użytkownika w prawym górnym rogu aplikacji, a następnie wybierając sekcję „preferencje” i „zarchiwizowane chaty”. Tam znajdziemy wszystkie zarchiwizowane konwersacje, z których możemy wybrać tą, którą chcemy odzyskać – kliknijmy wtedy w „cofnij archiwizację”. Wówczas konwersacja ta wróci nam do głównej skrzynki odbiorczej.

Natomiast jeśli chcemy w ramach konwersacji odzyskać wysłane na przykład multimedia, to mamy większe szanse na odzyskanie plików. Najczęściej w nowoczesnych telefonach galeria zdjęć automatycznie tworzy folder, w którym umieszcza wszystkie przesłane i odebrane zdjęcia z aplikacji. Można też sprawdzić chmurę, w której dokonuje się najczęściej automatycznie back-up.

Jak zobaczyć usunięte wiadomości?

Metodą na zobaczenie usuniętych wiadomości Messenger jest skorzystanie z dodatkowego oprogramowania czy aplikacji.

Jest to jednak dość ryzykowne działanie, którego zdecydowanie nie polecamy, gdyż łatwo paść ofiarą oszustów, którzy w ten sposób uzyskają dostęp do naszego loginu i hasła do Messengera.

Jak odzyskać usunięte wiadomości na Messengerze?

Jedynym sposobem na odzyskanie usuniętych wiadomości jest zwrócenie się do Facebooka – zwłaszcza w przypadku wiadomości, które z archiwum również po upływie czasu zostały usunięte. Należy podkreślić, że każdy podmiot przetwarzający dane cyfrowe użytkowników na terenie UE jest do tego zobowiązany.

W tym celu należy także kliknąć w miniaturę zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu w aplikacji i wybrać „Ustawienia konta”, a następnie „Konto” i wybrać dane, jakie chcemy pobrać. Takie dane otrzymamy po kilku dniach.

jak przywrócić wiadomości z messengera?

Czym są znikające wiadomości na Messengerze?

Znikające wiadomości to nowa funkcjonalność na Messengerze, która polega na tym, że mamy możliwość wysyłania do znajomych wiadomości, która po odczytaniu i zamknięciu chatu znika. To doskonały pomysł na poufne rozmowy albo takie, którymi nie chcemy zaśmiecać swojej skrzynki.

By z niej korzystać, należy zainstalować najnowszą wersję Messengera. Ważne jest też to, że gdy Ty lub Twój znajomy zrobicie zrzut ekranu, druga strona zostanie o tym poinformowana. Z kolei, jeśli zdecydujemy się na zgłoszenie takiej dyskusji do Facebooka, możemy to zrobić maksymalnie w ciągu godziny od wyświetlenia wiadomości.

By móc wyświetlić jednak wiadomość w tym trybie, Messenger wymaga od nas przejścia również w ramach danej konwersacji na tryb znikających wiadomości.

nano google news

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.