Usunięte wiadomości na Messenger – jak je odzyskać?

21.12.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Usunięte wiadomości na Messenger – jak je odzyskać?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Social media mają to do siebie, że często działamy w nich szybko i pod wpływem emocji. Tak samo sytuacja wygląda w komunikatorach. Czasem zdarzy się, że czyścimy Messenger z wiadomości, a potem tego żałujemy, bo okazuje się, że niektóre z nich są nam potrzebne. Jak odzyskać wiadomości z Messengera i czy to w ogóle możliwe? Najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie, to skontaktować się z Facebookiem. Szczegóły poznasz, czytając ten artykuł.

Jak odzyskać usunięte wiadomości na Messengerze?

Najpewniejszym i najbezpieczniejszym sposobem na odzyskanie usuniętych wiadomości jest zwrócenie się do Facebooka – zwłaszcza w przypadku wiadomości, które z archiwum również po upływie czasu zostały usunięte. Należy podkreślić, że każdy podmiot przetwarzający dane cyfrowe użytkowników na terenie UE jest zobowiązany do archiwizowania i udostępniania danych użytkownikom.

Oto krótka instrukcja, jak odzyskać wiadomości z Messengera:

 1. Wejdź do aplikacji i kliknij miniaturkę swojego zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu.
 2. Wybierz opcję „Ustawienie konta”.
 3. Przejdź do opcji „Konto”.
 4. Wybierz dane, które Cię interesują.
 5. Wyślij zgłoszenie.
 6. Po kilku dniach administrator powinien udostępnić dane.
usunięte wiadomości messenger

Jak zobaczyć usunięte wiadomości?

Jeśli chcesz zobaczyć usunięte wiadomości z Messengera, możesz także skorzystać  z dodatkowego oprogramowania czy aplikacji.

To jednak dość ryzykowne działanie, którego zdecydowanie nie polecamy, gdyż łatwo paść ofiarą oszustów, którzy w ten sposób uzyskają dostęp do naszego loginu i hasła do Messengera. Zastanów się zatem dobrze, czy rzeczywiście chcesz ryzykować i korzystać z tej opcji.

Czy można cofnąć usunięcie wiadomości z Messengera?

Niestety, prosta odpowiedź na to pytanie brzmi – nie. Szczególnie jeśli chodzi nam o odzyskanie pojedynczych wiadomości w ramach czatu z inną osobą.

Usunięcie wiadomości w aplikacji Messenger oznacza usunięcie jej z naszego konta.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku usunięcia całej konwersacji, całego czatu. Jeśli kliknęliśmy opcję „Usuń”, to znika ona z naszego konta. Jedyna nadzieja w takiej sytuacji jest taka, że zamiast opcji „Usuń” wybraliśmy opcję „Zarchiwizuj”. Wówczas czat będzie dostępny w odpowiedniej zakładce w aplikacji.

Jak dotrzeć do zarchiwizowanej wiadomości w Messengerze? Należy wykonać następujące kroki:

 1. Kliknij miniaturkę profilu w prawym górnym rogu Messengera.
 2. Kliknij „Preferencje”.
 3. Kliknij „Zarchiwizowane chaty”.
 4. Odszukaj interesującą Cię konwersację.
 5. Kliknij „Cofnij archiwizację”.
 6. Czat pojawi się ponownie w skrzynce odbiorczej Messengera.

Jeśli natomiast chcemy w ramach konwersacji odzyskać wysłane na przykład multimedia, wtedy mamy większe szanse na odzyskanie plików. Najczęściej w nowoczesnych telefonach galeria zdjęć automatycznie tworzy folder, w którym umieszcza wszystkie przesłane i odebrane zdjęcia z aplikacji. Można też sprawdzić chmurę, w której dokonuje się najczęściej automatycznie back-up.

jak przywrócić wiadomości z messengera?

Jak usunąć wiadomość na Messengerze?

W aplikacji Messengera możemy obecnie usunąć zarówno swoje wiadomości, jak i te wysłane do nas przez innych użytkowników (wówczas znikną one tylko z naszej rozmowy). Należy mieć na uwadze, że gdy usuniemy wysłaną przez nas wiadomość, stosowny komunikat pojawi się w konwersacji i inni użytkownicy będą mogli zobaczyć, że wysłana przez Ciebie wiadomość została usunięta.

Dodatkowo należy zaznaczyć, że jeśli zdecydujesz się usunąć wiadomość, którą odbiorca zdążył już odczytać, to istnieje ryzyko, że mógł ją również zapisać, na przykład robiąc zrzut ekranu bądź kopiując jej treść. Mógł również skorzystać z funkcji zgłoszenia wiadomości. W tym wypadku Facebook będzie miał dostęp do tej wiadomości i będzie mógł rozpatrzyć zgłoszenie niezależnie od usunięcia wiadomości przez Ciebie.

Warto krótko wspomnieć o jeszcze jednej opcji. Znikające wiadomości to nowa funkcjonalność na Messengerze. Polega ona na tym, że mamy możliwość wysyłania do znajomych informację, która po odczytaniu i zamknięciu czatu znika. To doskonały pomysł na poufne rozmowy albo takie, którymi nie chcemy zaśmiecać swojej skrzynki.

Jak z tego skorzystać? Należy zainstalować najnowszą wersję Messengera. Ważne jest także to, że gdy Ty lub Twój znajomy zrobicie zrzut ekranu, druga strona zostanie o tym poinformowana. Z kolei, jeśli zdecydujemy się na zgłoszenie takiej dyskusji do Facebooka, możemy to zrobić maksymalnie w ciągu godziny od wyświetlenia wiadomości.

Aby wyświetlić jednak wiadomość w tym trybie, Messenger wymaga od nas przejścia również w ramach danej konwersacji na tryb znikających wiadomości.

Może Cię zainteresować:

Nowe technologie to jego pasja. Od lat zajmuje się pisaniem artykułów i analiz na ich temat. Trzyma rękę na pulsie i zawsze wie, co nowego pojawiło się na rynku, co warto kupić, jaką premierę szykuje producent urządzeń elektronicznych i IT. Koneser dobrej literatury i miłośnik podróży.