Jak odzyskać konto na Instagramie?

10.01.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak odzyskać konto na Instagramie?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jak przywrócić konto na Instagramie? Istnieje wiele sposobów umożliwiających odzyskanie skradzionego lub tymczasowo zablokowanego profilu. Aby Instagram nie wrzucił Twojego profilu do worka przeznaczonego dla osób, które nie przestrzegały regulaminu, warto zapoznać się z nimi zawczasu. Z poniższego artykułu dowiesz się, w jaki sposób odzyskać konto na Instagramie niezależnie czy je tymczasowo dezaktywowałeś, czy aplikacja zablokowała Ci do niego dostęp.

Instagram – kiedy możesz odzyskać konto IG?

Istnieje kilka sytuacji, w których można bez problemu odzyskać konto na Instagramie. Najczęściej:

  • kiedy zapomniałeś hasła do profilu,
  • konto na Instagramie zostało założone dawno temu i nie masz dostępu do maila,
  • skradziono Ci konto,
  • usunięto je tymczasowo.
odzyskiwanie konta instagram

Jak odzyskać dezaktywowane konto na Instagramie?

Jeśli usunąłeś konto na Instagramie na stałe, wówczas nie będziesz w stanie już go odzyskać. Jedyne, co Ci wtedy pozostanie to założenie nowego profilu i stosowanie się do regulaminu Instagrama.

Portal daje jednak małą furtkę osobom, które podjęły decyzję o usunięciu konta, ponieważ będzie ono nieodwracalnie usunięte dopiero po 30 dniach od kliknięcia w kafel dezaktywacyjny.

Jeśli zalogujesz się na swój profil w ciągu tych 30 dni zostanie on z powrotem aktywowany.

Dowiedz się więcej o usuwaniu konta IG:
Jak usunąć konto na Instagramie? Instrukcja krok po kroku

Jak odzyskać skradzione konto na Instagramie?

Jeżeli zauważyłeś, że ktoś włamał się na Twoje konto, możesz wykonać kilka poniższych kroków:

  • przeszukaj wiadomości w skrzynce e-mail i sprawdź, czy nie znajduje się w niej wiadomość, z którą nie masz nic wspólnego; pamiętaj także o sprawdzeniu spamu; jeśli udało Ci się znaleźć wiadomość, spróbuj odwrócić zmiany, klikając hasło revert this change” i postaraj się odzyskać konto,
  • jeżeli nie masz żadnego maila, spróbuj zalogować się i zmienić hasło; w przypadku, gdy nie możesz się zalogować, bo np. Instagram uważa, że nie ma konta o podanych danych, spróbuj zalogować się na innych urządzeniach; być może Instagram będzie pamiętał stare hasło, zatrzymane gdzieś w plikach cookie na innym sprzęcie i uda Ci się zalogować na konto,
  • możesz także spróbować zresetować konto,
  • natomiast jeśli to wszystko nie zadziała, zgłoś sprawę do Instagrama,
  • w przypadku, gdy uda Ci się zalogować na swoje konto, koniecznie zmień hasło i ustaw uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Postaraj się odnaleźć w sieci skradzione konto – bardzo pomocni będą tu Twoi znajomi – i śledź, co dzieje się na Twoim profilu. Rób screeny, a gdy Instagram poprosi o dowody na to, że ktoś skradł Twoje konto, będziesz miał odpowiednie zasoby, aby się wybronić.

przywracanie konta na instagramie

Odzyskiwanie konta – Instagram

Aby odzyskać dostęp do tymczasowo zablokowanego przez Ciebie konta na Instagramie, wystarczy się na nim po prostu z powrotem zalogujesz. Wówczas wszystkie udostępnione materiały i Twój profil znów będą widoczne w sieci.

Jak odzyskać zablokowane konto na Instagramie?

Jeśli Twoje konto na Instagramie zostało zablokowane, ponieważ zamieszczałeś nieodpowiednie treści lub spamowałeś, będziesz musiał po prostu poczekać na odblokowanie.

Instagram zastrzega sobie prawo do blokowania lub nawet trwałego usuwania profili, które cały czas łamią regulamin.

Jeżeli natomiast Twoje konto zostało zablokowane omyłkowo, wówczas powinieneś postępować według wskazówek wyświetlonych na ekranie logowania. Musisz podać swoje dane do logowania i wypełnić ten formularz. Na odblokowanie konta poczekasz nawet kilka dni. 

Jak odzyskać konto na Instagramie bez maila?

Jeżeli pamiętasz nazwę użytkownika wystarczy, że wejdziesz na tę stronę i wpiszesz wymagane dane w wyświetlone pole i klikniesz “Wyślij”. Następnie poczekaj od 24 do 48 h na link do zresetowania hasła, który przyjdzie na Twój e-mai i odzyskaj swoje konto.

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia dziennikarz prasowy i coach. Tworzeniem treści zajmuje się zawodowo od kilku lat. Pisanie i dobra książka są nieodłącznymi atrybutami w jej życiu. Po latach doszła pasja do gotowania i sprzedaży. Uwielbia nowe technologie, które na co dzień może wykorzystywać w swoim życiu. Uparcie dąży do osiągania celów i nawet dobrze jej to wychodzi.