Odzyskiwanie konta na Facebooku – instrukcja krok po kroku

30.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Odzyskiwanie konta na Facebooku – instrukcja krok po kroku
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zablokowane konto na FB (a wraz z nim i Messenger) może być frustrujące, zarówno jeśli chodzi o profil prywatny, jak i firmowe konto na Facebooku. Co robić, gdy nie mamy możliwości skorzystania z adresu e-mailowego ani numeru telefonu powiązanego z naszym kontem? W takich sytuacjach przyda się nasz poradnik, który poprowadzi krok po kroku, jak odzyskać konto na Facebooku. W niniejszym artykule przedstawiamy również kilka porad, związanych z tym, jak odzyskać zhakowane konto na FB oraz co robić w sytuacji, gdy użytkownik został zablokowany z powodu naruszenia zasad serwisu społecznościowego. Zapraszamy do lektury!

Jak odzyskać konto na FB – zapomniane hasło

Najczęstszą przyczyną zablokowanego konta na FB są zapomniane dane logowania, w tym w szczególności hasło. Na szczęście w takiej sytuacji użytkownik serwisu społecznościowego może liczyć na specjalne procedury serwisu społecznościowego. Logowanie do Facebooka bez hasła jest możliwe dzięki funkcji znajdowania konta.

Po odwiedzeniu strony Znajdź swoje konto należy wpisać do paska wyszukiwań adres e-mail, z którego standardowo logujemy się na FB. Następnie pojawi się okienko resetowania hasła i po zatwierdzeniu otrzymamy na adres e-mail wiadomość z kodem, który pozwoli odblokować konto na Facebooku.

logowanie do facebooka bez hasła

Jak odzyskać konto na Facebooku – zapomniany mail

Jak przywrócić swoje konto na Facebooku, gdy nie pamiętamy adresu e-mail, używanego do logowania? W takiej sytuacji należy ponownie skorzystać z opcji Facebook Szukaj mojego konta. Tym razem jednak na pasku wyszukiwań należy wpisać numer telefonu, z którego zwykle logujemy się na FB. Po zatwierdzeniu otrzymamy kod umożliwiający zresetowanie hasła w postaci wiadomości SMS wysłanej na telefon.

Inne możliwe rozwiązania to także:

  • wpisanie do paska wyszukiwań po kolei wszystkich adresów e-mail oraz numerów telefonu, które przychodzą nam do głowy, a z pomocą których mogliśmy się kiedykolwiek logować;
  • wpisanie do paska wyszukiwań po kolei różnych wersji swojego imienia i nazwiska, pseudonimów lub nazwy użytkownika.

Jeśli nadal nie możemy się zalogować, możemy poprosić któregoś ze znajomych o pomoc. Jak odzyskać konto na FB za pomocą znajomego? Wystarczy, że bliska osoba zajrzy na nasz profil i sprawdzi, jaki jest adres URL naszego konta lub jaki adres e-mail lub numer telefonu zostały podane w informacjach kontaktowych. Dopiero gdy żaden z wymienionych powyżej sposobów nie zadziała, należy podjąć próbę kontaktu z działem technicznym Facebooka lub rozważyć założenie nowego konta na Facebooku.

Jak odzyskać konto na FB bez maila i telefonu?

Zablokowane konto na FB oraz brak dostępu do poczty e-mail i telefonu to jeden z bardziej skomplikowanych problemów, jaki może się przydarzyć użytkownikowi serwisu społecznościowego Facebook. Odzyskiwanie konta jest wtedy znacznie utrudnione, ale to nie oznacza, że jest ono niemożliwe.

Jak odzyskać konto na FB bez maila i telefonu? W tym celu trzeba skorzystać z konta bliskiego znajomego lub członka rodziny. Należy się zalogować na ten profil i następnie wejść na konto, które chcemy odzyskać. Poniżej zdjęcia w tle znajdują się trzy kropki, po kliknięciu w nie można wybrać opcję Uzyskaj pomoc i Odzyskaj to konto. Przez kolejne kroki procesu przeprowadzi Facebook — finalnie wybrana przez nas zaufana osoba otrzyma nowe dane do zalogowania się na odzyskane konto.

facebook - odzyskiwanie konta

Jak odzyskać zablokowane konto na FB?

Gdy użytkownik serwisu społecznościowego Facebook zostanie zgłoszony za naruszenie zasad i niewłaściwie zachowanie konsekwencją może być utrata dostępu do konta. Przykładowe sposoby łamania regulaminu Facebook, które mogą poskutkować blokadą to: używanie fałszywego imienia i nazwiska, publikowanie natrętnych reklam czy też szerzenie fałszywych informacji.

Jak odzyskać zablokowane konto na FB w takiej sytuacji? Trzeba zgłosić w Centrum Pomocy Facebooka prośbę o zweryfikowanie sprawy i odblokowanie konta. W tym celu należy odwiedzić zakładkę Zablokowane konta oraz skorzystać z zamieszczonego tam formularza przeznaczonego dla osób, które nie mogą zalogować się do swojego konta.

Ważne: jeśli użytkownik poważnie naruszył regulamin serwisu społecznościowego Facebook, serwis może odmówić odblokowania konta.

Jak odzyskać zhakowane konto na FB?

Jeśli znamy dane logowania i nie zostaliśmy zablokowani, a mimo to nadal nie możemy się zalogować w serwisie społecznościowym, to może oznaczać tylko jedno — zhakowanie konta, czyli przejęcie naszego profilu przez internetowych oszustów. Jak odzyskać konto na Facebooku w takiej sytuacji? Trzeba jak najszybciej skorzystać z dedykowanego formularza w Centrum Pomocy Facebooka dla osób, których konta zostały zhakowane.

Następnie należy wybrać zakładkę Zhakowane i fałszywe konta oraz dział Konta, których zabezpieczenia zostały złamane. Znajdziemy tam wiele wskazówek związanych z odzyskiwaniem konta na FB, a także przewodnik, który poprowadzi nas krok po kroku przez cały proces.

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia biolog — antropolog, zawodowo od 2017 roku zajmuje się tworzeniem contentu dla różnych marek. Wcześniej pracowała w branży eventowej. Stara się dużo podróżować, przede wszystkim górskimi szlakami, kocha psy (najbardziej swojego setera szkockiego!), jest również miłośniczką gier planszowych oraz gier video, w szczególności z gatunku action-RPG.