Czym są dni na Snapie i jak je odzyskać? Poradnik krok po kroku

03.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Czym są dni na Snapie i jak je odzyskać? Poradnik krok po kroku
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Utrata dni na Snapie to problem wielu użytkowników, którzy nie chcieliby tracić punktów związanych z utrzymaniem snapstreaka. Na szczęście aplikacja daje możliwość odzyskania dni, a my pokażemy jak to zrobić. Jak odzyskać dni na Snapie?

Co to jest Snapchat? Jak działa?

Snapchat to jedna z najpopularniejsza wśród młodzieży aplikacja, która od 2011 roku jak równy z równym konkuruje z Instagramem i Facebookiem o miano najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie.

Snapchat umożliwia przesyłanie nagrań oraz zdjęć swoim znajomym. 

aplikacja snapchat
Źródło: Sklep Google Play

Brzmi dość prostolinijnie, jednak Snapchat zapewnia nam liczne funkcjonalności związane z dzieleniem się różnymi treściami. Przede wszystkim Snapchat zainicjował modę na używanie filtrów, a także możliwość dowolnego modyfikowania parametrów nagrań, uwzględniając ich tempo czy dodatkowe wstawki. Snapchat bardzo często zaskakuje nas nowymi aktualizacjami, które w jeszcze większym stopniu ułatwiają i wzbogacają doświadczenia związane z użytkowaniem oprogramowania. To aplikacja przeznaczona głównie dla użytkowników smartfonów. 

Czym są dni na Snapie?

Gdy wiemy już, czym jest Snapchat, czas wyjaśnić koncepcję dni. Dni na Snapie, nazywane inaczej Snapstreakiem to funkcja, która na przestrzeni lat mocno zintensyfikowała regularne użytkowanie aplikacji. Dzień na snapie, czyli dzień passy zalicza się w momencie, gdy w ciągu 24 godzin wymienimy się z innym znajomym jednym snapem. Zarówno my, jak również znajomy, musi wysłać nam zdjęcie lub nagranie. 

co to są dni na snapie

Gdy wzajemna wymiana snapów odbywa się regularnie, obok nazwy naszego znajomego pojawia się ikona płomienia, symbolizująca bliską relację z nim. Dodatkowo znajdziemy tam informacje, jak długo udaje nam się utrzymywać passę.

Jeśli użytkownicy przez kilkanaście godzin nie zaktualizują się nawzajem ze sobą, nie wysyłając żadnych nowych snapów, możemy spodziewać się ikonki klepsydry, która zapowiada zakończenie passy i utratę dni na snapie. Wprawdzie utrata passy nie jest tragedią, jednak z pewnością podczas długiego użytkowania Snapchata udało nam się wypracować naprawdę imponującą dni passy z konkretnymi znajomymi i wielką szkodą byłoby to stracić przez ciężki dzień w pracy lub szkole. 

Kiedy przepadają dni na Snapie?

By passa nie poszła na marne, koniecznie musimy wysłać do siebie przynajmniej jedną wiadomość w ciągu najbliższych 24 godzin. Niestety na utrzymanie dni na Snapie nie mamy całkowitego wpływu. Podobnie jak my, tak również znajomy musi wysłać nam przynajmniej jednego snapa. 

Może więc dojść do sytuacji, w której my w skrupulatny sposób staramy się utrzymać dni na snapie, a to właśnie nasz znajomy zapomniał o codziennym snapie, co powoduje bezpowrotną utratę passy. Czy jednak na pewno bezpowrotną? Na szczęście Snapchat wykonał ukłon w stronę użytkowników i umożliwił ponowne przywrócenie dni na snapie. W jaki sposób to zrobić?

dni na snapie

Jak odzyskać utracone dni na Snapie?

Z jednej strony przywrócenie dni na Snapchacie nie jest trudnym zadaniem, jednak na pierwszy rzut oka ciężko będzie znaleźć nam opcję, która zapewni ponowną możliwość śrubowania coraz to lepszego wyniku relacji z naszym znajomym. Już tłumaczymy, jak odzyskać utracone dnia na Snapie. Przede wszystkim:

  • W lewym górnym rogu kliknij na Bitmoji.
  • Wejdź w ustawienia za pomocą ikonki koła zębatego.
  • W ustawieniach poszukaj sekcji Wsparcie.
  • W panelu wsparcia wybierz możliwość Potrzebuje pomocy.
  • Kliknij w przycisk Contact Us (pomarańczowy przycisk).
  • Wyświetli się lista najpopularniejszych tematów – spośród nich odszukaj opcję I lost my Snapstreak.
  • Wyświetli się formularz, który należy wypełnić i potwierdzić przyciskiem SEND.

W ramach formularza musimy podać takie dane jak: nazwę Snapchata, adres e-mail, numer telefonu, model telefonu, nazwa Snapchata naszego znajomego, datę utraty dni na Snapie, potwierdzenie, czy widzieliśmy ikonkę klepsydry, a także liczbę uzbieranych dni.

Bardzo istotną informacją dla wszystkich użytkowników aplikacji jest fakt, że dni na Snapie możemy odzyskać jedynie przed upływem 24 godzin od momentu ich utraty. Jest to więc bardzo przydatna opcja dla osób, które wykażą się odpowiednim refleksem i w ciągu jednego dnia zauważą utratę Snapstreaka. Jeśli podążaliśmy za wszystkimi punktami instrukcji i mieścimy się w czasie 24 godzin od utraty dni na Snapie, pozostaje nam jedynie czekać na przywrócenie gorącej relacji z jednym z naszych znajomych. Przeważnie cała procedura trwa do kilku godzin. 

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.