Spotify Premium za darmo? Znamy na to kilka sposobów

29.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Spotify Premium za darmo? Znamy na to kilka sposobów
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Serwis streamingowy rodem ze Szwecji podbił serca setek milionów ludzi na całym świecie. Nic w tym dziwnego – oprócz ogromnej biblioteki utworów i podcastów, Spotify oferuje mnóstwo przydatnych każdemu wielbicielowi muzyki funkcji. Nie ze wszystkich jednak można skorzystać w ramach bezpłatnej wersji platformy. Zastanawiasz się, jak mieć Spotify Premium za darmo? Oto najlepsze sposoby!

Spotify za darmo – jakie ograniczenia ma bezpłatna wersja?

Rejestrując konto na Spotify, zyskujesz dostęp do ponad 70 milionów utworów muzycznych z całego świata, a także podcastów oraz playlist. Platforma oferuje też zaawansowany algorytm, który uczy się Twoich preferencji muzycznych (im więcej interakcji, np. polubień piosenek – tym lepiej) i podsuwa Ci propozycje nowych tytułów, które mają dużą szansę stać się Twoimi ulubionymi.

W darmowej wersji Spotify możesz słuchać muzyki w takich ilościach, jakich tylko chcesz – musisz mieć jednak na uwadze, że nie daje ona możliwości wybierania konkretnych utworów (można przewinąć tylko do 6 na godzinę), a do tego kolejność ich odsłuchiwania jest losowa. Co jakiś czas usłyszysz też reklamy, jakość dźwięku będzie niższa oraz nie pobierzesz utworów do słuchania offline.

spotify premium za darmo

Co oferuje Spotify Premium?

Jeśli przerywające Twój seans muzyczny reklamy, jak i ograniczenia darmowej wersji są dla Ciebie irytujące, możesz się ich pozbyć, decydując się na Spotify Premium. Umożliwia przede wszystkim:

  • odtwarzanie dowolnych utworów bez ograniczeń,
  • brak reklam,
  • słuchanie muzyki offline – możesz pobierać całe albumy, playlisty czy konkretne utwory w wybranej jakości.

Spotify oferuje aż 4 plany premium, w tym Spotify Individal (19,99 zł/miesiąc), Duo (dla dwóch osób – 24,99zł/miesiąc), Family (dla 6 osób – 29,99 zł/miesiąc) i Student (9,99 zł/miesiąc).

Spotify Premium za darmo 2023 – bezpłatna wersja testowa

Najłatwiejszym sposobem, by mieć Spotify Premium za darmo, jest skorzystanie z 30-dniowego okresu próbnego. Opcja ta dostępna jest tylko dla osób, które nie korzystały  do tej pory z abonamentu. Jeden bezpłatny miesiąc dostępny jest w ramach wszystkich planów.

Oczywiście, jeśli zależy Ci na darmowej wersji Premium na dłużej niż 30 dni, możesz cały proceder powtarzać z użyciem nowych kont. Za każdym razem musisz zarejestrować się na inny adres e-mail i podpiąć nieużywaną do tej pory na platformie kartę płatniczą. Należy też pamiętać, by przed zakończeniem okresu próbnego anulować subskrypcję – w innym wypadku Spotify pobierze pieniądze z Twojego konta.

jak mieć spotify premium za darmo

Spotify za darmo – wirtualne karty płatnicze

Nie każdy ma konta w różnych bankach, a co za tym idzie – kart płatniczych do wykorzystania. Jak w takim wypadku skorzystać kilka razy z darmowego okresu Spotify Premium? Dobrym sposobem jest użycie usługi bankowej Revolut, w której możesz tworzyć nowe, wirtualne karty płatnicze i podawać je podczas rejestracji nowego konta na platformie streamingowej.

Jak mieć Spotify Premium za darmo? Wystarczy śledzić promocje

Nie tak dawno, bo w marcu 2023, platforma oferowała 4 bezpłatne miesiące dla użytkowników, którzy jeszcze nie korzystali z abonamentu. Co jakiś czas pojawia się również opcja, by słuchać muzyki na Spotify 3 miesiące za darmo. Warto zatem na bieżąco sprawdzać promocje.

Sklepy oferują niekiedy specjalne promocje, dzięki którym za zakup produktów online lub stacjonarnie możesz uzyskać kod na darmowy okres próbny.

Specjalne promocje od Spotify dla osób powracających

Jeśli miałeś już Spotify Premium i nie chcesz zakładać co miesiąc nowych kont, możesz poczekać 2-3 miesiące. Po tym czasie Spotify często wysyła maila promocyjnego. Choć oferta nie będzie darmowa, to 19,99 zł za 3 miesiące nie jest wcale dużą kwotą za możliwość korzystania z wielu przydatnych funkcji i słuchania muzyki w taki sposób, w jaki się lubi.

Spotify za darmo – co jeszcze warto wiedzieć?

Jeśli głównym problemem dla Ciebie są reklamy i brak możliwości przewijania utworów, sprawdź przeglądarkową wersję Spotify, czyli Spotify Web Player. Wygodnie skorzystasz z niej głównie na swoim komputerze – słuchając muzyki na smartfonie, strona przekieruje Cię do zainstalowania aplikacji. Uciążliwe reklamy zablokujesz przy pomocy Adblocka.

Szukając sposobów na darmowe Spotify, warto unikać nielegalnego oprogramowania, jak np. Spotify mod APK. Jeśli platforma wykryje używanie tej wersji, może zablokować nie tylko Twoje konto, ale też samo urządzenie, co poskutuje brakiem dostępu do Spotify z jego poziomu w przyszłości. Uważaj też na oszustów z OLX czy Facebooka, którzy oferując śmiesznie niskie ceny za Premium, najczęściej sprzedają nielegalne konta.

Mimo wszystko warto też zastanowić się nad płatną subskrypcją. Jeśli 20 zł miesięcznie to dla Ciebie za duża kwota, zawsze możesz wybrać współdzielony pakiet, np. z drugą połówką lub rodziną. Koszty wówczas stają się niskie, a Ty możesz cieszyć się platformą bez czasochłonnego zakładania nowych kont i kart wirtualnych.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.