Jak kupować tanie e-booki? Porównywarki cen e-booków

18.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Jak kupować tanie e-booki? Porównywarki cen e-booków
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Tanie e-booki można kupować na piechotę, wyszukując interesujące nas tytuły w ofertach wybranych księgarni internetowych. Takie rozwiązanie, ze względu na dostęp do ogromnej ilości sklepów, zajmie nam jednak trochę (a może nawet więcej) czasu. Warto więc posłużyć się porównywarkami cen e-booków. Przedstawiamy więc propozycje stron z e-bookami, na które warto regularnie zaglądać.

Można się także zastanawiać, co będę z tego mieć? Odpowiedź jest prosta: tańsze e-booki i szansę na zaoszczędzenie często całkiem sporych sum. Warto zainwestować chwilę na zapoznanie się z działaniem porównywarek cen e-booków – zwróci nam się to już przy pierwszym zakupie!

Jakie formaty ebooków wybierać? Wszystko, co warto wiedzieć o ebookach znajdziesz w artykule:
Co to jest ebook?
Ebook – co to jest? Czym są elektroniczne książki?

upolujebooka.pl

Pierwsza strona upolujebooka.pl, to doskonałe miejsce do wyszukiwania okazji na e-booki. Portal umożliwia znalezienie niemal każdej książki, jaka nas interesuje. Jego działanie jest proste:

  • zakładamy konto,
  • wyszukujemy upragnionego e-booka,
  • klikamy „dzwoneczek”, dzięki któremu dostaniemy powiadomienie, gdy książka będzie na promocji lub
  • kupujemy, jeżeli cena jest dla nas zadowalająca.
Porównywarka upolujebooka

Warto dodać, że strona posiada opcję negocjacji ceny e-booka. Ponadto możemy śledzić autora lub kategorię. Co ciekawe, mamy także możliwość oznaczenia autorów, których nie lubimy. Gdy to zrobimy, portal nie będzie polecał nam książek danej osoby.

Warto założyć tu konto, jeżeli chcemy być na bieżąco powiadamiani o obniżkach cen e-booków.

Jak działa swiatczytnikow.pl

Kolejną propozycją jest strona swiatczytnikow.pl . Autor portalu codziennie zbiera najlepsze promocje na e-booki. Co ważne dla nas, czytelników wypatrujących okazji, przy każdym z przecenionych tytułów podana jest cena książki. Poza informacjami o zniżkach, znajdziemy tu także wzmianki o premierach oraz porównywarkę cen ebooków.

Porównywarka cen ebooków

Na Świecie Czytników poczytamy także o różnych czytnikach e-booków i porównaniach ich funkcji i możliwości. Autor nie skąpi także wszelkiego rodzaju testów tych urządzeń czy porad dotyczących ich użytkowania.

Aby korzystać z portalu nie trzeba zakładać konta, podawać adresów mailowych ani nic z tych rzeczy. Wystarczy zapisać adres strony w zakładkach naszej przeglądarki i pamiętać o niej, kiedy najdzie nas ochota na nową lekturę lub gdy nasz Kindle znów będzie się buntował przed prawidłowym działaniem.

Na obu zaproponowanych stronach z e-bookami umieszczono zakładki objaśniające krok po kroku jak korzystać z portalu. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać skomplikowane, ale w obu przypadkach działanie jest doskonale wyjaśnione.

Może Cię zainteresować:

Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.