Jak dodać zdjęcie i relację na Instagram z komputera? Poradnik krok po kroku

13.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak dodać zdjęcie i relację na Instagram z komputera? Poradnik krok po kroku
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Instagram to bardzo popularny portal społecznościowy, który pozwala na dzielenie się zdjęciami i filmikami, a także prowadzenie rozmów. Pełen pakiet funkcjonalności serwisu jest dostępny wyłącznie w wersji mobilnej, przez co dodawanie zdjęć i relacji na Instagram z komputera jest nieco utrudnione. W poniższym artykule szczegółowo tłumaczymy, jak dodać post na Insta z komputera. Zapraszamy do lektury. 

Jak działa Instagram na komputerze? 

W tym momencie Instagram zaliczany jest do grona najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. Obecnie służy on nie tylko do dzielenia się zdjęciami ze znajomymi, ale również do zarabiania pieniędzy. Nowy wygląd Instagrama, który wprowadzono jakiś czas temu, przypadł do gustu większości użytkowników.

Firma cyklicznie wprowadza pewne aktualizacje i nowości, które mają na celu odpowiadać zmieniającym się trendom i oczekiwaniom użytkowników. W związku z dużą popularnością Instagrama powstaje wiele alternatyw, jednakże to oryginał w dalszym ciągu cieszy się największym zaufaniem wśród milionów użytkowników z całego świata. 

jak dodać zdjęcia na instagram z komputera

Instagram jest obecnie dostępny zarówno w aplikacji mobilnej na smartfony z systemem Android i iOS oraz na komputerze. Chcąc korzystać z Instagrama na komputerze, wystarczy przejść do www.instagram.com, zaś następnie podać dane logowania. Instagram na komputerze ma jednak jedną, poważną wadę.

Korzystając z portalu w ten sposób, nie mamy możliwości dodawania zdjęć ani relacji.

Jest to funkcja dostępna wyłącznie w aplikacji Messenger na smartfony. Korzystając z Instagrama w wersji stacjonarnej możemy zatem jedynie przeglądać treści publikowane przez innych użytkowników. Na szczęście, istnieje stosunkowo prosty sposób na to, by „obejść” te ograniczenia. Poniżej szczegółowo wyjaśniamy, jak dodawać zdjęcia i relacje na Instagramie na komputerze. 

Jak dodać zdjęcie na Instagrama z komputera?

Jak dodać post na Insta z komputera? W związku z tym, iż dodawanie relacji i zdjęć to funkcje, które są niedostępne w przeglądarkowej wersji Instagrama, trzeba wykonać kilka czynności. Po pierwsze, trzeba uruchomić widok mobilny w przeglądarce. Mimo iż brzmi to skomplikowanie, w rzeczywistości nie jest wcale takie trudne. Na samym początku logujemy się na Insta, a następnie należy wykonać te kroki:

  1. Klikamy prawy przycisk myszy i wybrać z listy Zbadaj.
  2. Przyciskamy na klawiaturze jednocześnie trzy klawisze: Ctrl + Shift + M.
  3. Teraz Instagram w naszej przeglądarce działa już tak samo jak w wersji mobilnej.

Po przejściu w tryb mobilny wystarczy, że postąpimy zgodnie z tą instrukcją:

  1. W dolnym menu klikamy na przycisk z symbolem plusa.
  2. Klikamy na przycisk Wybierz z komputera.
  3. Wybieramy zdjęcia, które chcemy opublikować i akceptujemy. 
jak dodać relację na instagramie z komputera

Jak dodać relację na Instagrama z komputera?

Dodawanie relacji na Instagrama z komputera jest równie proste jak w przypadku dodawania zdjęć. Aby móc dodać relację, najpierw uruchamiamy widok mobilny zgodnie z wcześniej opisaną instrukcją. Następnie wykonujemy poniższe czynności:

  1. Klikamy na Responsive u góry oraz wybieramy dowolny model smartfona. Odświeżamy stronę.
  2. W lewym górnym rogu pojawi się nasze zdjęcie profilowe z dopiskiem Twoja relacja. Klikamy w nie i wybieramy materiał, który chcielibyśmy zamieścić w relacji. 
  3. Klikamy na Dodaj do relacji. Po chwili pojawi się komunikat Zdjęcie zostało dodane do relacji.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.