Dodawanie linków do Insta Story dostępne dla każdego. Poradnik krok po kroku

05.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Dodawanie linków do Insta Story dostępne dla każdego. Poradnik krok po kroku
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Insta Stories to bardzo popularny sposób na dzielenie się z innymi ważnymi momentami ze swojego życia. Choć ich żywot jest krótki – znikają po 24 godzinach od momentu publikacji – to są najchętniej oglądanymi materiałami na Instagramie. Relacje oferują użytkownikom sporo możliwości, a jedną z nich jest udostępnianie linków. Nie wiesz, jak skorzystać z tej funkcji lub gdzie ją znaleźć? Przygotowaliśmy krótki poradnik, który podpowie Ci, jak dodać link do relacji na Instagramie.

Jeszcze jakiś czas temu, aby dodać link do Instastory, trzeba było spełnić kilka wymagań Instagrama. Z funkcji tej korzystali wówczas głównie znani influencerzy oraz duże firmy, które w ten sposób mogły przekierować użytkowników do swojej strony lub oferty.

Aktualnie, po zmianach w serwisie, udostępnianie linków w Instastories jest dostępne dla praktycznie każdego użytkownika. Nawet mając niewielką ilość followersów możesz dzielić się w ten sposób ciekawymi treściami ze swoimi znajomymi.

Kto nie może skorzystać z dodawania linków w relacjach? Tę możliwość mają zablokowane konta, które były zgłaszane jako szerzące nieprawdziwe informacje oraz nienawiść, a także zamieszczające treści niezgodne z wytycznymi społeczności. Jeśli nie masz na sumieniu żadnego z powyższych działań – możesz spokojnie dodać link do swojej relacji.

jak dodać link do instastory

Aktualnie portal zrezygnował z limitów i umożliwił udostępnianie linków w relacjach dla wszystkich zainteresowanych osób.

Do końca sierpnia 2021 roku, aby dodać link do relacji na Instagramie, trzeba było mieć minimum 10 000 obserwatorów lub zweryfikowane konto. Jak można się łatwo domyślić, zarówno pierwsza, jak i druga opcja nie była osiągalna dla wszystkich kont. Pomijając już dotarcie do kilku tysięcy obserwatorów, weryfikacja konta na Instagramie może przysporzyć pewne trudności. Serwis ma możliwość odrzucenia Twojego wniosku, jeśli nie spełniasz określonych warunków lub nie jesteś wystarczająco znaną osobistością lub firmą. Przez to linki na Instagramie były dostępne tylko dla wybranych.

Spełniając jednak powyższe wymagania, można było skorzystać z funkcji “Swipe up”, czyli linku “Zobacz więcej”. Po przeciągnięciu relacji palcem w górę w aplikacji możliwe było otwarcie bezpośredniego linku do źródła, np. strony www lub sklepu.

Warto wiedzieć, że wymienione ograniczenia zostały nałożone, aby ograniczyć potencjalny spam, czy kierowanie użytkowników na strony ze złośliwym oprogramowaniem.

Czy funkcja “Swipe up” jest jeszcze dostępna?

Szukając informacji o tym, jak dodać “Swipe up” na Instagramie bez 10 tysięcy obserwatorów, można było znaleźć różne metody, omijające wymagania serwisu. Jednym z nich było stworzenie w relacji ankiety, aby zebrać osoby zainteresowane danym wpisem i następnie wysłać im link w prywatnej wiadomości.

jak dodać swipe up na instagramie

Obecnie funkcja “Swipe up” została zastąpiona na Instagramie nową opcją. Nie trzeba już korzystać z gestu przesunięcia palcem w górę, aby być przekierowanym do konkretnej strony. Każdy może skorzystać w linkowania w postaci specjalnej naklejki – nie trzeba być już popularnym influencerem czy dużą firmą oferującą popularne produkty.

Jak udostępnić link w relacji na Insta Story?

Chcesz urozmaicić swoje relacje i zastanawiasz się, jak udostępnić link na Instagramie? Oto krótki poradnik krok po kroku, który pomoże Ci skorzystać z tej funkcji:

  • Wybierz na Instagramie przycisk “plus” z dolnego menu, a następnie “Relacja”.
jak dodać link do instastory
  • Po zrobieniu filmu lub zdjęcia (z filtrami lub bez), wybierz na samej górze przycisk naklejki.
linki na instagramie - przycisk naklejki
  • Z dostępnych naklejek wybierz “Link”.
jak dodac link na insta - linkowanie
  • Dodaj URL, który prowadzi do Twojej strony www, produktu, bloga itd. oraz dostosuj tekst, jaki wyświetli się na naklejce.
dodawanie linku ig - wpisywanie adresu www
  • W Twojej relacji pojawi się naklejka z linkiem – możesz ją teraz umieścić w dowolnym miejscu lub usunąć.
instastories z linkiem

Dlaczego warto dodać link do Insta Story?

Wiemy już, jak dodać link na IG w relacji, jednak do czego może Ci się przydać ta opcja? Przede wszystkim otwiera ona nowe możliwości reklamowe:

  • użytkownicy mogą reagować na relację z linkiem – w przypadku “Swipe up” traciło się możliwość zareagowania na dane story, w tym momencie jednak możliwe jest otrzymanie feedbacku od innych lub dodatkowych pytań,
  • naklejka może pojawić się w dowolnym miejscu relacji – możesz dostosować jej wielkość i umiejscowić tam, gdzie uważasz, że będzie mieć pozytywny wpływ na osiągnięcie przez Ciebie założonego celu, np. zwiększenie konwersji,
  • lepiej wypromujesz własną markę – w linku polecającym możesz odsyłać użytkowników do interesujących treści, które stanowią element Twojego biznesu. Wypromujesz w ten sposób np. swojego bloga, podcast czy kanał na YouTubie, zwiększając zasięgu,
  • dodasz linki do konkretnych produktów – jeśli prowadzisz sklep internetowy, możesz przedstawić każdy swój produkt w atrakcyjnej formie, wraz z linkowaniem do strony, gdzie użytkownik będzie mógł go kupić.
udostępnianie linków w instastories - dlaczego warto

Linki w Instagram Stories to cenne narzędzie dla firm, marek oraz osób, które chcą promować swoje produkty, usługi lub treści. Mogą zwiększyć ruch w Twojej witrynie, prowadzić do większej sprzedaży oraz wzrostu zaangażowania. Co więcej, umożliwiają też zachęcenie obserwatorów do podjęcia różnych czynności, takich jak np. pobranie aplikacji, dokonanie zakupu czy zapisanie się do newslettera.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.