Idealne słuchawki do pracy zdalnej? Premiera słuchawek Jabra Evolve2 Buds

25.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Idealne słuchawki do pracy zdalnej? Premiera słuchawek Jabra Evolve2 Buds
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jabra słynie z produkcji słuchawek Bluetooth, które wyjątkowo dobrze sprawdzają się podczas rozmów telefonicznych. Jeszcze kilka lat temu firma skupiała się głównie na zestawach hands-free do telefonów. Dziś ich rolę powoli przejmują słuchawki bezprzewodowe true wireless. Jabra najwyraźniej to zauważyła, a w swojej ofercie ma wiele udanych modeli słuchawek TWS. Teraz na rynek trafia kolejny model, który może sprawdzić się w wielu zastosowaniach. Umieszczając w uszach słuchawki Jabra Evolve2 Buds możesz liczyć na dobrą jakość dźwięku i wysoką jakość rozmów. Do tego w słuchawkach znajdziemy mnóstwo nowoczesnych funkcjonalności i technologii.

Słuchawki Bluetooth TWS Jabra Evolve 2 Buds

Zdaniem samego producenta, słuchawki Jabra Evolve 2 sprawdzą się szczególnie dobrze podczas pracy. Nadają się do pracy zdalnej, hybrydowej oraz w biurze. W każdym z tych miejsc z pewnością przyda się zaawansowany system ANC (Active Noice Cancelling). Aktywna redukcja szumów w słuchawkach Jabra od dawna słynie z wysokiej jakości. W najnowszym modelu otrzymujemy możliwość dostosowania siły działania tego systemu.

Technologia Jabra MultiSensor Voice dba o jak najlepszą jakość rozmów telefoniczną.

Zdaniem producenta te słuchawki sprawdzają się podczas rozmów tak dobrze, że mogą być stosowane przez profesjonalistów. Jabra Evolve2 Buds mają aż cztery mikrofony. Zaawansowane algorytmy dbają o czysty i wyraźny dźwięk, w czym pomagają również czujniki przewodnictwa kostnego. O wysokie klasie połączeń telefonicznych z wykorzystaniem najnowszego modelu świadczą certyfikaty komunikatorów Teams i Zoom.

Jabra Evolve 2 Buds

O ochronę słuchu użytkownika słuchawek TWS dba system SafeTone z Peak Stop. Pozwala wyciszyć najgłośniejsze dźwięki, któe słuchawki miałyby wyemitować.

Bardzo duży zasięg i dobra bateria

Osoby pracujące w biurze lub domu mogą czasem narzekać na gasnący zasięg słuchawek Bluetooth podłączonych do komputera. Zwykle przy połączeniu Bluetooth zasięg wynosi około 10 metrów. Skrócić mogą go jednak przeszkody, jak ściany, meble, czy obecność wielu podobnych urządzeń w pobliżu.

Dzięki dodatkowej przystawce na USB, zasięg słuchawek Jabra Evolve 2 rośnie do aż 20 metrów.

Z pewnością zwiększony zasięg słuchawek Bluetooth pozytywnie wpływa na wygodę ich używania. Przejście do innego pomieszczenia lub oddalenie się od komputera w biurowym open space nie powinno stanowić dla Evolve 2 Buds problemu.

Pozytywną wiadomością z pewnością jest pojemna bateria. Podczas słuchania muzyki (z włączonym ANC) słuchawki działają aż 8 godzin. Czas rozmów telefonicznych przez najnowsze słuchawki Jabra też jest zadowalający – wynosi 5 godzin. Możemy poprawić te parametry, wyłączając funkcję aktywnego tłumienia hałasu. Dzięki obecności etui ładującego nie będziemy musieli jednak robić tego zbyt często. Wbudowany w etui powerbank naładuje baterię Evolve 2 Buds kilka razy do pełna. Pięć minut ładowania zapewni pracę przez godzinę. Łącznie możemy liczyć na ponad 30 godzin pracy słuchawek (bateria słuchawek + etui ładujące).

Cena i dostępność słuchawek Jabra Evolve 2 Buds

Bez wątpienia słuchawki TWS Jabra Evolve 2 Buds to bardzo udany model, pełen nowoczesnych technologii. Niestety, wiąże się to także z dość wysoką ceną zakupu. Słuchawki występują w dwóch wersjach, które różnią się obecnością funkcji ładowania bezprzewodowego (etui z ładowaniem indukcyjnym). Tańszy wariant Jabra Evolve 2 Buds kosztuje niecałe 1500 złotych. Wersja z bezprzewodowym ładowaniem kosztuje natomiast około 150 złotych więcej.

Jabra Evolve 2 Buds

Jabra Evolve 2 Buds znajdują się więc w tej samej półce cenowej, co najdroższe słuchawki TWS dla audiofilów. Nie są jednak dla nich konkurencją. Zamiast na jak najlepszej jakości brzmienia muzyki, skupiają się na funkcjach przydatnych podczas rozmów telefonicznych. Mogą być więc dobrym wyborem dla osób, które zawodowo dużo rozmawiają przez telefon lub internetowe komunikatory.

Specyfikacja Jabra Evolve2 Buds

 • Typ: słuchawki dokanałowe true wireless z etui ładującym
 • Wymiary: 19 x 16 x18 mm (słuchawka, 75 x 38 x 28 (wymiary etui ładującego)
 • Rozmiar przetworników: 6 mm
 • Pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz (w trakcie rozmów 80-8000 Hz)
 • Aktywna redukcja szumu: tak, z regulacją, redukcja szumu wiatru, tryb przepuszczania dźwięki Hear Trough
 • Pasywna redukcja hałasu: tak
 • Mikrofony: MEKS, 4 sztuki do aktywnej redukcji hałasu, 2 do rozmów
 • Łączność: Bluetooth 5.2, kodeki AAC, SBC, możliwość podłączenia jednocześnie 2 urządzeń, zasięg do 20 metrów, do 8 zapamiętanych sparowanych urządzeń
 • Bateria: do 33 h pracy z ANC, ładowanie do 2 godzin, ładowanie w 5 minut wystarczy na godzinę pracy, czas odtwarzania muzyki 10h (bez ANC) i 8h (z ANC), czas rozmów do 5h, ładowarka USB-C, droższy wariant posiada ładowanie bezprzewodowe
 • Ochrona słuchu: tak
 • Funkcje: redukcja nacisku na ucho, tryb mono, 3 rodzaje silikonowych wkładek (S, M, L), ochrona przed zachlapaniem IP57, diody LED informujące o stanie baterii
 • Oprogramowanie: Jabra Diret, Jabra Sound+, Jabra XPress
 • Cena: około 1500-1650 złotych

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.