Co powinien mieć iPhone SE 4, a jaki faktycznie będzie? Co już wiemy?

29.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Co powinien mieć iPhone SE 4, a jaki faktycznie będzie? Co już wiemy?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Firma Apple co roku przedstawia nowe modele swoich topowych smartfonów. Przypomnijmy, że niedawno odbyła się premiera iPhone’ów serii 15. Nieco inaczej jest z iPhonem SE, który aktualizowany jest zdecydowanie rzadziej. Jednak ostatnio w sieci pojawiły się doniesienia na temat iPhone SE 4. generacji.

iPhone SE 4. generacji

Informacje na temat kolejnej generacji iPhone SE opublikował na Twitterze (X) użytkownik o pseudonimie @_the_tech_guy.

Smartfon ma być wyposażony w czip Apple A15 Bionic, czyli ten sam, który znajduje się między innymi na pokładzie iPhone 14, 14 Plus oraz bieżącej generacji modelu SE. Zatem zmian w tym aspekcie prawdopodobnie nie będzie.

Duża zmiana szykuje się jednak w kwestii wyświetlacza. iPhone SE 4 wyposażony zostać ma w taki sam ekran, który zastosowano w przypadku iPhone 14.

Będzie to zatem wyświetlacz OLED o handlowej nazwie Super Retina XDR, którego przekątna ma długość 6,1 cala, a rozdzielczość wynosi 2532 na 1170 pikseli. Maksymalna częstotliwość odświeżania wynosić będzie 60 Hz. Poza tym w nowym SE ramki wokół ekranu będą tak samo wąskie jak we wspomnianym modelu 14.

iPhone SE

Co ważne, firma zrezygnować ma także z konstrukcji z przyciskiem Home. iPhone SE 4 zyskać ma technologię rozpoznawania twarzy Face ID, a kamera True Depth, która ją obsługuje „ukryta” będzie we wcięciu nazywanym jako notch. Wyświetlacze produkowane będą przez dwie firmy – BOE oraz Tianma.

Nowy iPhone SE ma mieć także lepszy aparat niż jego obecna generacja, ale nie podano szczegółów na ten temat. Być może trafi do niego pojedynczy aparat o rozdzielczości 48 Mpix (taki jak w iPhone 15).

Bateria nowego smartfona ma mieć pojemność wynoszącą około 3200 mAh, czyli mniej więcej tyle, co w przypadku ubiegłorocznego iPhone’a 14. Ładować będzie można zarówno bezprzewodowo, jak i za pośrednictwem portu USB-C.

Nowy iPhone SE – data premiery i cena

Według @_the_tech_guy premiera iPhone SE 4 może odbyć się w przyszłym roku. Możliwe, że stanie się to wiosną. 

Cena w Indiach wynosić ma 45000 rupii, co według kursu na dzień 27.09.2023 wynosi niecałe 2400 złotych. W Polsce cena może być nieco wyższa.

Źródło: @_the_tech_guy, grafiki: Apple

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.