Search icon

Nowy Apple iPhone SE 4 – jak będzie wyglądał? Kiedy premiera?

13.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowy Apple iPhone SE 4 – jak będzie wyglądał? Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Obecna wersja iPhone SE zadebiutowała nieco ponad pół roku temu, ale w sieci już pojawiają się doniesienia na temat kolejnej generacji tego smartfona. Zapraszamy na podsumowanie dotychczasowych plotek na temat iPhone SE 4. generacji.

Stary iPhone XR ma być nowym modelem SE

Nowa generacja iPhone’a SE ma być wyposażona w ekran, którego przekątna będzie mieć długość 6,1 cala. Co więcej, smartfon posiadać będzie także notch, czyli niesławne wcięcie przy górnej krawędzi ekranu. Takie doniesienia przedstawił Ross Young, analityk firmy Display Supply Chain Consultants (DSCC).

Prawdopodobne jest, że premiera iPhone’ a SE 4. generacji odbędzie się w pierwszym kwartale 2024 roku.

Warto przypomnieć, że pierwsze pogłoski na temat tego smartfona były nieco inne. Ten sam analityk niemal równo rok temu twierdził, że iPhone SE 4. generacji będzie wyposażony w wyświetlacz o wielkości od 5,7 do 6,1 cala z okrągłym otworem na obiektyw przedniego aparatu.

iphone se 4 dynamic island
Dynamic Island w iPhone’ach 14 serii Pro

Można domniemać, że Young miał na myśli Dynamic Island, czyli rozwiązanie, które zastąpiło notch w najnowszych iPhone’ach serii Pro. W przyszłym roku funkcja ta ma zostać wprowadzona we wszystkich modelach tych smartfonów. Teoretycznie nic nie stałoby na przeszkodzie, by rok później (w 2024) zaimplementowana została ona w iPhonie SE.

Touch ID czy Face ID?

Pozostaje jeszcze kwestia systemu biometrycznej autoryzacji, który wykorzystany zostanie w kolejnej generacji tańszych smartfonów marki Apple. Konstrukcja z notchem wskazywałaby na to, że urządzenie posiadać będzie kamerę TrueDepth służąca do rozpoznawania twarzy, ale póki co większość plotek wskazuje jednak na to, że smartfon będzie posiadać czytnik linii papilarnych Touch ID.

Prawdopodobne jest zatem, że wspomniany wyżej czytnik zintegrowany zostanie z przyciskiem bocznym, tak jak w przypadku najnowszych modeli iPadów Air i mini.

Apple TouchID
iPad mini

Warto też wspomnieć, że jeśli wykorzystany zostanie system Touch ID, to notch nowego SE może być węższy niż w przypadku iPhone’a XR. Być może wykorzystana zostanie konstrukcja znana z iPhone’ów serii 13 i 13 Pro.

Na koniec dodajmy, że doniesienia o tym, że w przypadku nowego iPhone’a SE wykorzystana zostanie konstrukcja modelu XR przedstawił pod koniec sierpnia znany analityk Jon Prosser. Zmiana wydaje prawdopodobna, ponieważ Apple w przeszłości wykorzystywało projekty starszych urządzeń w kolejnych modelach SE.

Źródło: MacRumors

nano google news

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Szczególnie interesują mnie perypetie firmy Apple i produkty, które oferuje. Z urządzeń tej marki korzystam dopiero 10 lat, więc jeszcze wiele muszę się nauczyć.