W przyszłym roku Apple zaskoczy. Ekran iPhone 16 może być przełomem

09.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
W przyszłym roku Apple zaskoczy. Ekran iPhone 16 może być przełomem
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jeszcze nie odbyła się oficjalna premiera iPhone 15, a w sieci już pojawiają się plotki na temat przyszłorocznych modeli tych smartfonów. iPhone 16 może zostać wyposażony w ekran typu OLED z technologią Micro Lens, która istotnie wpłynie na jakość wyświetlanego obrazu.

iPhone 16 z nowym ekranem

Wspomniane rozwiązanie polega na zastosowaniu warstwy mikrosoczewek, dzięki którym zwiększa się jasność wyświetlacza przy tym samym poziomie zużycia energii.

Istotne jest także to, że dzięki mikrosoczewkom zmniejsza się zużycie energii przy tym samym poziomie jasności w porównaniu do wyświetlacza bez technologii Micro Lens. Użycie tego rozwiązania przyczyni się zatem do wydłużenia czasu pracy na jednym ładowaniu baterii.

Rozwiązanie oferują obie firmy, które dostarczają wyświetlacze do iPhone’ów, czyli Samsung oraz LG.

iPhone

Jak już wspomniano, zaletą warstwy Micro Lens jest zwiększenie poziomu jasności, co w praktyce przekłada się na mniejsze zużycie energii.

Takie rozwiązanie to nie tylko zalety…

Są także wady. Po pierwsze, zmniejsza się pole widzenia wyświetlacza. Co więcej, zastosowanie tej technologii wiązać się będzie także ze zwiększeniem kosztów produkcji, za co ostatecznie i tak zapłacą użytkownicy.

Z informacji opublikowanych przez The Elec wynika, że póki co żaden z obu dostawców warstwy mikrosoczewek nie spełnia standardów Apple w tym zakresie.

Decyzja o wdrożeniu tego rozwiązania zależeć będzie od tego czy firmy Samsung oraz LG zdążą dostosować się do wymagań Apple przed planowaną datą rozpoczęcia produkcji nowych iPhone’ów.

Zarówno Samsung jak i LG mają już doświadczenie w produkcji tego typu wyświetlaczy. Samsung montuje je w nowych modelach smartfonów Galaxy S Ultra oraz dostarcza je innym producentom smartfonów, na przykład firmie Vivo. LG stosuje to rozwiązanie w swoich telewizorach wyposażonych w wyświetlacz typu OLED.

Źródło: TheElec, grafiki: Apple

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.