Pierwsze informacje o iPhone 16 – wyświetlacz ProMotion i dodatkowe aparaty

28.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Pierwsze informacje o iPhone 16 – wyświetlacz ProMotion i dodatkowe aparaty
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Niedawno odbyła się premiera iPhone 15, a w sieci już pojawiają się plotki na temat kolejnej generacji tych smartfonów. W przyszłym roku ma pojawić się iPhone 16 Ultra, a podstawowe modele zyskają funkcję ProMotion, czyli adaptacyjne odświeżanie o maksymalnej częstotliwości wynoszącej 120 Hz. To jednak nie wszystko. Co jeszcze nas czeka?

iPhone 16 z ProMotion

Doniesienia na temat przyszłorocznych modeli iPhone’ów ujawnił użytkownik Twittera (X) o pseudonimie Majin Bu, który znany jest z publikowania tego typu plotek.

Według informacji, które przedstawił, iPhone 16 ma otrzymać funkcję ProMotion, czyli odświeżanie ekranu o częstotliwości do 120 Hz. Obecnie funkcja ta zarezerwowana jest dla modeli serii Pro. Byłby to kolejny krok, który zbliżyłby możliwości standardowych modeli iPhone’ów do większości smartfonów z Androidem, w których wyższy poziom odświeżania ekranu (w iPhone 15 jest 60 Hz) staje się standardem.

Przeczytać można także, że podstawowe modele nadal posiadać będą dwa obiektywy z tyłu, ale zamontowane będą one jeden pod drugim, tak jak na przykład w iPhone 12

Jak już wspomniano, Majin Bu podał także doniesienia na temat iPhone 16 Ultra.

iPhone 16 Ultra z sześcioma aparatami

Najdroższy wśród przyszłorocznych modeli iPhone’ów wyposażony zostanie w aż 6 obiektywów, które stanowić będą moduł tylnego aparatu. Nie jest jasne, do czego służyć ma aż tak duża liczba obiektywów, ale może to mieć związek z okularami Vision Pro.

Przypomnijmy, że iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro Max nagrywają wideo przestrzenne, które oglądać będzie można na wspomnianych już okularach. Smartfony używają do tego celu dwóch obiektywów jednocześnie.

iPhone 16 ultra
Tak może wyglądać iPhone 16 Ultra

Majin Bu nie ujawnił źródła tych informacji, ale twierdzi, że jest ono godne zaufania.

Na koniec dodajmy, że w przypadku dwóch najdroższych modeli iPhone’ów serii 16 mówi się między innymi także o zwiększeniu rozmiaru ekranu. iPhone 16 Pro może mieć wyświetlacz o przekątnej 6,3 cala, a w przypadku modelu Ultra jej długość może wynieść 6,9 cala.

Oba smartfony wyposażone mają być w układ A18, który tak jak A17 ma być produkowany z wykorzystaniem 3-nanometrowego procesu litograficznego.

Źródło: Majin Bu, PhoneArena

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.