Search icon

W przyszłym roku Apple może powrócić do konstrukcji iPhone’ów sprzed 8 lat

29.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
W przyszłym roku Apple może powrócić do konstrukcji iPhone’ów sprzed 8 lat
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W sieci pojawiają się już doniesienia na temat przyszłorocznych modeli iPhone’ów. Firma planuje podobno zmianę designu tych smartfonów i przynajmniej częściowy powrót do 2014 roku.

iPhone 15 z zaokrąglonymi krawędziami obudowy

Według doniesień, które na Twitterze opublikował użytkownik @ShrimpApplePro, co najmniej jeden model iPhone’ów z serii 15 posiadać będzie wykonaną z tytanu obudowę z zakrzywionymi tylnymi krawędziami. Być może będzie to odpowiednik dostępnego obecnie sprzedaży modelu Pro Max. Jednak Mark Gurman z serwisu Bloomberg twierdzi, zostanie on przemianowany na smartfon o nazwie „Ultra”.

Taka zmiana kształtu obudowy oznaczałby, że firma odejdzie od obecnej, „kwadratowej” konstrukcji. Tylne krawędzie zostaną zaokrąglone, w taki sposób by przypominały te, znane z najnowszych 14-calowych i 16-calowych modeli MacBooków Pro.

apple macbook pro

Przypomnijmy, że pierwsze trzy generacje iPhone’ow posiadały właśnie zakrzywione krawędzie. Następnie w modelach serii od 4 do 5s wykorzystano płaską obudowę. W modelach od 6 do 11 powrócono do zakrzywionych krawędzi, a od 12 do 14 generacji znów wykorzystano płaskie krawędzie.

W przypadku tytanowej obudowy tylny panel nadal pokryty będzie szkłem, co umożliwi bezprzewodowe ładowanie smartfona.

Warto dodać, że użytkownik @ShrimpApplePro, znany jest z publikowania dość trafnych doniesień na temat kolejnych generacji urządzeń marki Apple.

Na koniec przypomnijmy, że iPhone’y serii 15 pojawią się we wrześniu 2023 roku. Nowością będą między innymi port USB-C (który zastąpi gniazdo Lightning) oraz półprzewodnikowe przyciski. Rozmiary poszczególnych modeli nie ulegną zmianie.

Źródło: MacRumors

nano google news

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Szczególnie interesują mnie perypetie firmy Apple i produkty, które oferuje. Z urządzeń tej marki korzystam dopiero 10 lat, więc jeszcze wiele muszę się nauczyć.