iPhone 15 z obsługą Wi-Fi 6E, ale prawdopodobnie tylko w modelach Pro

30.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
iPhone 15 z obsługą Wi-Fi 6E, ale prawdopodobnie tylko w modelach Pro
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Do premiery iPhone 15 pozostało co najmniej 8 miesięcy, ale w ostatnim czasie w sieci pojawia się coraz więcej doniesień na temat tych smartfonów. Dwa niezależne źródła podają, że nowe smartfony marki Apple obsługiwać będą standard Wi-Fi 6E.

iPhone 15 z Wi-Fi 6E

Informacje na ten temat opublikował między innymi Ming-Chi Kuo, szanowany analityk, który często przekazuje informacje na temat przyszłych urządzeń marki Apple. Co więcej, firma Apple pracuje nad własnym czipem, który umożliwi obsługę najnowszego standardu łączności bezprzewodowej.

Warto dodać, że ta technologia Wi-Fi 6E jest już wykorzystywana w niektórych urządzeniach tej firmy.

Z Wi-Fi 6E korzystają oba najnowsze modele iPadów Pro oraz zaprezentowane w styczniu tego roku komputery Mac: 14-calowy i 16-calowy MacBook Pro oraz Mac mini. Wprowadzone do sprzedaży we wrześniu ubiegłego roku iPhone’y serii 14 obsługują Wi-Fi 6, czyli poprzednią generację tego standardu.

Informacje o planach Apple związanych z implementacją Wi-Fi 6E w iPhone 15 przekazali także analitycy firmy Barclays. Jednak żadne z tych źródeł nie precyzuje, które modele nowych iPhone’ów dostaną takie usprawnienie.

Scenariusze są dwa. Pierwszy zakłada, że zmiana obejmie wszystkie modele, a drugi, że dotyczyć będzie ona jedynie smartfonów serii Pro.

Co to jest Wi-Fi 6E?

Wi-Fi 6E to najnowszy obecnie standard łączności bezprzewodowej. Poza pasmami 2,4 GHz i 5 GHz, które obsługuje Wi-Fi 6, nowe rozwiązanie korzysta także z pasma 6 GHz, co umożliwia osiągnięcie szybszego transferu danych, mniejsze opóźnienia i mniejsze zakłócenia sygnału.

Wi-fi6e

Należy jednak wiedzieć, że aby skorzystać z dobrodziejstw Wi-Fi 6E, należy podłączyć się do kompatybilnego z tym standardem routera.

Źródło: MacRumors, grafika: Ravindra Sandun

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.