iPhone 15 będzie wyglądał inaczej niż obecna seria. Zmiana designu może wielu zaskoczyć

27.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
iPhone 15 będzie wyglądał inaczej niż obecna seria. Zmiana designu może wielu zaskoczyć
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat tegorocznych modeli smartfonów marki Apple. Firma z Cupertino planuje podobno zmiany w konstrukcji wyświetlacza.

iPhone 15 z przeprojektowanym wyświetlaczem

Kolejna generacja iPhone’ów pojawi się prawdopodobnie jesienią tego roku. Wszystkie tegoroczne modele mają mieć zakrzywione krawędzie ekranu, tak jak jest to w przypadku zegarków Apple Watch. Co więcej, w modelach serii Pro znacznie zwężone zostaną ramki wokół wyświetlacza.

Takie doniesienia opublikował w serwisie Twitter użytkownik o pseudonimie ShrimpApplePro, który znany jest z przekazywania informacji na temat przyszłych urządzeń marki Apple.

Wyświetlacze nowych iPhone’ów będą płaskie, a zaokrąglenie dotyczyć ma jedynie krawędzi.

Prawdopodobnie nie będzie to więc rozwiązanie znane na przykład ze smartfona Huawei P50 Pro czy starszego Samsunga S10+.

Jak już wspomniano, nowy typ ekranu wykorzystany zostanie zarówno w standardowych modelach iPhone’ów 15, jak i w serii Pro. W przypadku tych drugich znacznemu zwężeniu ulegną ramki wokół ekranu. Co więcej, rozmiary nowych modeli nie zmienią się w porównaniu do ubiegłorocznych.

Na koniec warto dodać, że ShrimpApplePro może pochwalić się wieloma trafnymi prognozami na temat nowych urządzeń marki Apple, więc opisane wyżej doniesienia mogą się sprawdzić, ale o tym przekonamy się dopiero jesienią.

Źródło: MacRumors, grafika: 4RDM

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.