Search icon

iPhone 15 może być pierwszym smartfonem bez przycisków fizycznych

05.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
iPhone 15 może być pierwszym smartfonem bez przycisków fizycznych
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Interesujące doniesienia na temat przyszłorocznych modeli iPhone’ów przedstawił ostatnio analityk Ming-Chi Kuo. Smartfony te mają zostać pozbawione wszystkich fizycznych przycisków.

iPhone 15 bez fizycznych przycisków

Jak wiadomo jedyne fizyczne przyciski w iPhonie to te, które służą do zmiany głośności oraz przycisk zasilania. Kuo twierdzi, że w przyszłorocznych modelach iPhone’ów serii Pro mogą one zostać zastąpione półprzewodnikową konstrukcją, znaną między innymi z iPhone’ów 7 oraz 8, która wykorzystywana była w przypadku przycisku Home.

Podobne rozwiązanie stosowane jest na przykład w gładzikach MacBooków. Ich powierzchnia w rzeczywistości się nie porusza.

Takie wrażenie sprawia reakcja zwrotna, tak zwana haptyczna, czyli niewielkie wibracje, które generowane są przez silniczek o nazwie Taptic Engine.

Oznacza to, że w przyszłorocznych iPhone’ach serii Pro stosowane będą dwa dodatkowe silniczki, które odpowiadają za reakcję zwrotną. Zamontowane będą one po lewej i prawej stronie smartfona.

Zmiana pozytywnie wpłynęłaby między innymi na poziom wodoodporności oraz wytrzymałość całej konstrukcji. Takie przyciski nie posiadają ruchowych elementów, więc ich awaryjność jest niższa.

iPhone 15 bok

Warto przypomnieć, że już kilka lat temu pojawiły się podobne doniesienia na temat zegarków Apple Watch, ale jak wiadomo do tej pory w zegarkach marki Apple wykorzystywane są fizyczne przyciski.

Źródło: MacRumors, Grafika: Technizo Concept

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.