Aparat w iPhone 15 ma otrzymać superczułą matrycę Sony. Co to oznacza?

01.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Aparat w iPhone 15 ma otrzymać superczułą matrycę Sony. Co to oznacza?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

iPhone’y serii 14 zadebiutowały niecałe 3 miesiące temu, a w sieci już pojawiają się doniesienia na temat kolejnej generacji tych smartfonów. Tym razem dotyczą one aparatu, który ma mieć niesamowite możliwości.

iPhone 15 z aparatem od firmy Sony

Według informacji, które pojawiły się w serwisie Nikkei Asia, aparaty, w które wyposażone będą iPhone’y serii 15 posiadać będą „najnowocześniejsze” matryce światłoczułe. Komponenty te produkowane będą przez firmę Sony. W porównaniu ze standardowymi przetwornikami, opisywane matryce marki Sony przechwytują znacznie więcej światła, co umożliwia zmniejszenie poziomu niedoświetlenia lub prześwietlenia zdjęcia.

W artykule podano przykład, że nowy aparat będzie świetnie radzić sobie z fotografowaniem twarzy osób, które oświetlone są od tyłu.

obiektyw iPhone

Świetna jakość zdjęć w iPhone 15. Pozwoli na to nowa technologia

Do produkcji tych matryc wykorzystana będzie architektura półprzewodnikowa, dzięki czemu fotodiody i tranzystory umieszczane są w oddzielnych warstwach. Umożliwia to zastosowanie większej liczby fotodiod, które odpowiadają za jakość zdjęcia.

Obecnie nie wiadomo czy ta technologia zastosowana zostanie we wszyskich modelach nowych iPhone’ow czy ograniczona zostanie jedynie do serii Pro. Opisany przetwornik wykorzystywany byłby w przypadku aparatu szerokokątnego, który uznawany jest za „główny”.

iPhone aparaty

Warto dodać, że według wcześniejszych doniesień Apple pracuje nad teleobiektywem peryskopowym, który dysponować będzie 10-krotnym zoomem optycznym. Takie rozwiązanie także byłoby częścią modułu aparatów w nowych smartfonach marki Apple, chociaż prawdopodobnie tylko w modelu iPhone 15 Pro Max.

Źródło: MacRumors, Grafiki: Apple

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.