iPhone 14 Pro to wciąż najwydajniejszy smartfon na początku 2023 roku

15.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
iPhone 14 Pro to wciąż najwydajniejszy smartfon na początku 2023 roku
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Premiera smartfonów serii Samsung Galaxy S23 odbyła się 1 lutego, a w sieci znaleźć można już pierwsze wyniki testów wydajności tych urządzeń. Okazuje się, że sporo brakuje im do mocy, którą dysponują najnowsze iPhone’y 14 Pro.

Samsung Galaxy S23 kontra iPhone 14 Pro – wydajność

Wyniki testów porównawczych, którym poddane zostały najnowsze smartfony Samsunga odkryli redaktorzy serwisu CompareDial. W teście jednordzeniowym najlepszym z nowych Samsungów okazał się model Galaxy S23+, który uzyskał 1500 punktów. Lepsze okazały się zarówno iPhone’y serii 14 jak i serii 13. Przypomnijmy, że te drugie zadebiutowały we wrześniu 2021 roku.

samsung s23 wydajność

Dla porównania, iPhone 13 uzyskał 1698 punktów, a 14 Pro 1874 punkty – niemal 25% więcej.

Nowe Samsungi lepiej poradziły sobie w testach wielordzeniowych, ale przewaga iPhone’ów i tak była spora. W tym przypadku, z wynikiem 4783 punktów, najlepszy znowu okazał się S23+. Jego wynik okazał się lepszy od wszystkich modeli iPhone’ów 13 i 13 Pro, a także 14. Jednak liderami nadal są iPhone’y – modele 14 Pro oraz 14 Pro Max uzyskały odpowiednio 5384 i 5366 punktów, czyli o około 12% więcej.

iPhone 14 pro wydajnosc

Smartfony marki Samsung już od dłuższego czasu gorzej wypadają w tego typu testach. Świadczy o tym chociażby fakt, że najnowsze modele są mniej wydajne niż iPhone’y, których premiera odbyła się w niemal 2 lata temu.

Przewaga firmy Apple polega na tym, że projektuje zarówno software (system operacyjny iOS) oraz hardware (procesory serii A, które od wielu lat wykorzystywane są w iPhone’ach), co pozwala na lepszą optymalizację niż w przypadku Samsungów.

Firma wykorzystuje między innymi procesory marki Qualcomm. Warto też dodać, że w tym roku koreański producent zrezygnował z czipów Exynos, w które wyposażona była poprzednia generacja smartfonów Galaxy S sprzedawana na rynku europejskim.

Źródło: MacRumors

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.