Search icon

AI na Spotify będzie tworzyć playlisty. Co to oznacza dla użytkowników?

14.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
AI na Spotify będzie tworzyć playlisty. Co to oznacza dla użytkowników?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nie ulega wątpliwości, że Spotify jest obecnie najpopularniejszym serwisem do streamowania muzyki. Rozwój aplikacji (i strony www) przebiega dość płynnie, od lat nie widzimy w nim rewolucyjnych zmian. Regularnie widzimy jednak mniejsze lub większe usprawnienia i dodatkowe funkcje. Najnowszy pomysł pomoże tworzyć playlisty w Spotify. Użytkownik dostaje kilka filtrów, na ich podstawie Spotify wygeneruje „idealną listę utworów”.

Inteligentne playlisty w Spotify

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że nowość trafi wyłącznie do użytkowników płatnej wersji Spotify Premium. Do wygenerowania playlisty na Spotify będziemy mogli użyć już nie tylko wyszukiwarki artystów, utworów, czy gatunków. W wyszukiwarce możemy natomiast wpisać informacje o swoim humorze, nastroju, muzycznych inspiracjach, czy nawet ulubionych miejscach. Na tej podstawie inteligentne algorytmy stworzą dla nas wymarzone playlisty na Spotify.

W funkcji playlisty AI opisujemy w sposób słowny, jakiej muzyki chcemy posłuchać.

Oczywiście, twórcy zadbali o to, aby nie wprowadzać tam treści niewłaściwych, czy wulgarnych. Aplikacja może natomiast sama podpowiedzieć pewne sugestie, gdy już zaczniemy wpisywać swoje oczekiwania muzyczne w wyszukiwarce.

Pomysł z nową metodą tworzenia playlisty na Spotify wydaje się całkiem ciekawy. Dla użytkownika oznacza to w końcu szansę na odkrycie nowej muzyki. Playlisty AI wygenerowane dzięki nowej funkcji możemy również dostosować do swoich upodobań. Możemy ustalić tempo dla piosenek, czy skoncentrować się na wybranym gatunku i stylu muzycznym.

Inteligentne playlisty na Spotify
Inteligentne playlisty na Spotify (źródło: Spotify)

Kiedy inteligentne playlisty na Spotify trafią do wszystkich?

Początkowo funkcja ma być poddana testom. W związku z tym, mimo prezentacji jej przez Spotify, nie wszyscy skorzystamy z tej opcji. Inteligentne playlisty na Spotify najpierw trafiają do wybranych użytkowników z Wielkiej Brytanii i Australii. Tam opcja nazywa się „AI Playlists”.

Nowość powinna trafić na kolejne rynki, gdzie Spotify jest dostępne, w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Wygląda więc na to, że przed nami kolejny duży krok w rozwoju aplikacji Spotify. Twórcy najwyraźniej nie przestają rozwijać swojego serwisu, aby wciąż utrzymywać się na pierwszym miejscu wśród najpopularniejszych platform streamingowych.

Dobre słuchawki TWS (True Wireless)

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.