Instagram bez logowania – jak przeglądać Instagram bez konta?

07.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Instagram bez logowania – jak przeglądać Instagram bez konta?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Media społecznościowe zajmują szczególne miejsce w życiu wielu osób. Obecnie większe zdziwienie powoduje nie fakt posiadania konta na wielu różnych platformach, ale ich całkowity brak. Życie obecnie w dużej mierze toczy się w Internecie, jednak nie wszyscy chcą się rejestrować na portalach i podawać swoje dane. Niemniej jednak często można znaleźć pytania w stylu jak obejrzeć zdjęcia na Instagram bez logowania? Czy można oglądać Instastory anonimowo? Sprawdźmy, jak działa Instagram „incognito”.

Czy można oglądać Instagram bez konta?

Nie wszyscy posiadają konta na Instagramie, a jednak czasem zdarza się, że chcieliby spojrzeć na zdjęcia swoich dawnych znajomych lub potencjalnych współpracowników albo firm. Jest to oczywiście możliwe dla każdego, nawet bez zalogowania się, jednak tylko z poziomu przeglądarki na telefonie lub komputerze.

Jak zobaczyć prywatne konto na Instagramie bez obserwacji danego profilu? Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę instagram.com/nazwa-użytkownika. Oczywiście „nazwa-użytkownika” powinna być zmieniona na nick interesującej Cię osoby.

Wówczas zobaczysz takie informacje jak imię i nazwisko (jeśli zostało podane), nazwę, biografię, liczbę opublikowanych postów, obserwowanych osób i tych, które obserwują dany profil.

Niestety, ten sposób ma swoje minusy. Po jakimś czasie przeglądania zdjęć, lub gdy zechcesz któreś z nich zobaczyć w pełnym wymiarze, pojawi się powiadomienie z prośbą o zalogowanie się lub rejestrację. Może to oczywiście irytować, jednak da się to ominąć – w dalszej części artykułu znajdziesz sposoby, jak zobaczyć relacje na Instagramie bez konta.

instagram bez logowania

Najwyższy czas na nowy iPhone

Czy można przeglądać prywatne konta na Instagramie?

Nie wszyscy decydują się na udostępnianie swoich treści wszystkim innym użytkownikom sieci i zmieniają ustawienia swojego konta na prywatne. W takim wypadku treści, jakie dodaje dana osoba, są dostępne jedynie dla zatwierdzonych obserwujących.

Zastanawiasz się, jak zobaczyć czyjeś zdjęcia na Instagramie – prywatne, których nie widać po przejściu na profil? Niestety, nie jest to możliwe. Jedyną opcją, z jakiej możesz skorzystać, to utworzenie fejkowego konta i poproszenie o możliwość obserwowania konkretnego użytkownika. Jeśli Cię zaakceptuje – wszystkie tajemnice staną przed Tobą otworem. Jeśli nie – będziesz musiał uszanować prywatność danej osoby i jej niechęć do dzielenia się swoimi relacjami ze wszystkimi.

Sposoby na anonimowe przeglądanie Instagrama

Jeśli bardzo chcesz przeglądać zdjęcia oraz Instastories innych użytkowników i wolałbyś, aby nikt się o tym nie dowiedział, możesz skorzystać z kilku sposobów. Anonimowe przeglądanie profilu publicznego nie powinno Ci sprawić żadnych trudności – wystarczy tylko znaleźć interesujące Cię konto i przejrzeć dostępną zawartość (aż do momentu, gdy nie pojawi się pop-up z prośbą o logowanie).

Innym prostym sposobem jest wspomniane już wcześniej utworzenie fejkowego konta w serwisie Instagram. Logowanie jest szybkie i proste (można to zrobić także przez Facebooka). Po uzupełnieniu podstawowych informacji możesz przeglądać różne konta bez ograniczeń oraz korzystać z funkcji, jakie oferuje serwis.

Najlepszym oraz najbezpieczniejszym sposobem, aby sprawdzić Instagram anonimowo i bez wiedzy właściciela profilu, jest skorzystanie z zewnętrznego serwisu. W Internecie znajduje się mnóstwo tego typu rozwiązań, umożliwiających sprawdzenie nie tylko zdjęć, ale też Instastory. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę „insta viewer”, a pokaże się wiele stron, które pozwalają na przeglądanie Instagrama bez konta.

Większość z nich działa bardzo podobnie, wystarczy tylko wpisać nazwę użytkownika, lokalizację lub tag i pojawią się profile, które pasują do danego wyszukiwania.

gramhir

Jak zobaczyć relacje na Instagramie bez konta? Przykłady stron:

  • Dumpor.com – bezpłatna przeglądarka zdjęć i relacji na Insta oraz możliwość pobierania zdjęć i rolek,
  • InstaNavigation – pozwala na przeglądanie i śledzenie zawartości Instagrama wraz ze statystykami profilu,
  • Insta Story Viewer Anonymous – dostępna na wszystkie urządzenia przeglądarka zdjęć i relacji na IG z możliwością ich pobierania,
  • Anonstories.net – pozwala na przeglądanie Instastories,
  • Instagram Story Viewer – przeglądanie relacji na Instagramie.

Najpopularniejszym serwisem tego typu jest portal picuki.com, dlatego przyjrzymy mu się bliżej.

Picuki.com –  jak anonimowo oglądać relacje na Instagramie?

Szukając sposobu, jak obejrzeć Instastory incognito, powinieneś zainteresować się właśnie serwisem Picuki. Nie tylko pozwala na zabawę w detektywa, ale ma także wiele różnych dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest edytowanie zdjęć w prosty i przyjemny sposób.

Ciekawą funkcjonalnością  jest z pewnością pokazywanie na bieżąco popularnych trendów na Instagramie. Strona pozwala też na przeglądanie profili oraz ich zawartości – historii, obserwujących, postów, tagów i lokalizacji za darmo, bez ograniczeń czasowych.

Narzędzie to jest również doskonałym sposobem, aby zobaczyć relacje na Insta bez konieczności logowania się. Możesz je także wygodnie pobrać na swoje urządzenie.

Witryny takie jak picuki.com są oczywiście bardzo przydatne, jeśli bardzo sporadycznie lub okazjonalnie korzystasz z Instagrama i nie chcesz zakładać na nim konta. Warto wiedzieć, że mimo wielu zalet, nie pozwalają na skorzystanie ze wszystkich funkcji, które mają osoby posiadające profil w serwisie. Niemożliwe jest przykładowo oglądanie Instastories po upływie 24 godzin od ich pojawienia się. Dlatego niekiedy lepiej jest zdecydować się na rejestrację konta z anonimowym nickiem, co pozwoli Ci śledzić interesujące Cię osoby anonimowo.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.