Nowy patent Apple: każdy klawisz w klawiaturze to oddzielny wyświetlacz z możliwością zmiany funkcji

22.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowy patent Apple: każdy klawisz w klawiaturze to oddzielny wyświetlacz z możliwością zmiany funkcji
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych opublikował dokumentację opisującą pomysł firmy Apple na innowacyjną klawiaturę z adaptacyjnymi klawiszami.

Innowacyjna klawiatura Apple

W zdecydowanej większości dostępnych na rynku klawiatur do poszczególnych przycisków na stałe przypisane są wywoływane przez nie funkcje. W niektórych przypadkach istnieje oczywiście możliwość pewnych modyfikacji, zarówno programowych jak i dotyczących układu klawiszy, ale wymaga to większego nakładu pracy.

Rozwiązanie na to ma firma Apple. We wspomnianej na wstępie dokumentacji patentowej znaleźć można jego szczegółowy opis. W innowacyjnej klawiaturze wykorzystane mogą być co najmniej dwa rozwiązania, które pozwolą na dynamiczną zmianę funkcji przypisanej do danego klawisza.

W pierwszym przypadku klawisze wykonane zostaną z przezroczystego tworzywa, a pod nimi znajdować się będzie wyświetlacz typu OLED lub micro-LED, na którym pojawiać się będą różne symbole i funkcje przypisane do poszczególnych klawiszy.

klawiatura-apple2

Druga propozycja zakłada możliwość zastosowania niewielkich, niezależnych wyświetlaczy, które zintegrowane będą z poszczególnymi przyciskami.

W zgłoszeniu patentowym opublikowanym na łamach serwisu Patently Apple obejrzeć można kilka rysunków, które przedstawiają niektóre elementy takiej klawiatury.

klawiatura apple patent 2022

Trzeba przyznać, że jest to bardzo obiecujące rozwiązanie, które mogłoby być wykorzystywane np. w kontekście regionalizacji klawiatury i jej dostosowywania do danego języka. Warto jednak na koniec dodać, że fakt zarejestrowania takiego patentu nie oznacza, iż opisywane w nim rozwiązania trafia kiedykolwiek do seryjnej produkcji. Trzeba więc poczekać, czy Apple zdecyduje się na wykorzystanie tej technologii w najbliższych latach.

Źródło: PatentlyApple

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.