Infamia – jak wypada połączenie hip-hopu i kultury romskiej? Zobacz intrygujący zwiastun

17.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Infamia – jak wypada połączenie hip-hopu i kultury romskiej? Zobacz intrygujący zwiastun
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Infamia” to kolejna – obok “Freestyle’u” – wrześniowa, polska propozycja od serwisu Netflix. Wspólny dla obydwu produkcji motyw rapu zostaje tym razem urozmaicony o wątek kulturowy. Poznajcie Gitę – Romkę, Polkę, emigrantkę i wolną duszę na rozdrożu własnej tożsamości. Pierwszy zwiastun serialu jest już dostępny. 

Infamia – zwiastun polskiego serialu Netflixa

Balansując między surowymi zasadami rodziców i presją ze strony rówieśników, siedemnastolatka o romskich korzeniach marzy o karierze hip-hopowej

– czytamy w oficjalnej zapowiedzi Netflixa.

Mowa o Gicie (Zofia Jastrzębska) – dziewczynie, która po latach życia w Wielkiej Brytanii powraca wraz z rodzicami do rodzimego klanu. Tym samym jej marzenia o niezależności i muzycznym spełnieniu schodzą na dalszy plan. Ich miejsce zajmuje zaś widmo aranżowanego małżeństwa – swoista transakcja opiewająca na 100 000 złotych. Wszystko to stawia pod znakiem zapytania kwestię tożsamości Gity, która wybiera między buntem a lojalnością; przywiązaniem do tradycji a postępem. 

Pierwszy zwiastun serialu “Infamia” jest już dostępny i prezentuje się następująco: 

Infamia – obsada i twórcy 

Obok Zofii Jastrzębskiej w obsadzie znaleźli się: Sebastian Łach, Magdalena Czerwińska i Kamil Piotrowski.

Serial wyreżyserowali Anna Maliszewska („Tata”, „Demakijaż”) i Kuba Czekaj („Baby Bump”, „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”) na podstawie scenariusza Anny Maliszewskiej, Dany Łukasińskiej („Żmijowisko”, „Król”) i Julity Olszewskiej („Julita Olszewska”, „Tygrys”). Wyprodukowało go Watchout Studio, stojące za tytułami, takimi jak „Bogowie”, „Sztuka kochania” oraz „Ukryta gra”.

Kiedy premiera?

Seria zadebiutuje na Netfliksie 6 września. Złoży się na nią 8 odcinków. 

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.