“Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia” z ostateczną datą premiery na Disney+

08.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia” z ostateczną datą premiery na Disney+
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Polski oddział potwierdził już ostateczną datę premiery “Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia” na Disney+. Ostatni film z udziałem Harrisona Forda w roli najsłynniejszego w dziejach poszukiwacza przygód zadebiutuje w serwisie później, niż się spodziewano. 

Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia – data premiery na Disney+ 

Po przeszło pięciu miesiącach od pojawienia się w kinach “Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia” trafi na Disney+. Choć amerykańską premierę produkcji w streamingu zapowiedziano na 1 grudnia tego roku, polscy widzowie będą musieli zaczekać na nią nieco dłużej. Jak potwierdził bowiem lokalny oddział platformy, ostatni film z Harrisonem Fordem w roli niezłomnego archeologa i poszukiwacza przygód zadebiutuje u nas dopiero 15 grudnia. 

Długi okres oczekiwania jest dość zaskakującym posunięciem, biorąc pod uwagę fakt, że tytuł rozczarował niejednego – począwszy od ekipy produkcyjnej, która straciła na nim kwotę rzędu 100 milionów złotych, aż po widzów, którzy nie kryli, że spodziewali się znacznie więcej. Jeżeli jednak nie mieliście jeszcze okazji do zapoznania się z finałem kultowej serii i chcecie dać mu szansę, premiera w VOD jest ku temu świetną okazją. 

Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia z datą premiery w Disney+

Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia – o czym opowiada? 

Film przenosi widza do roku 1969 – czasów wyścigu kosmicznego między Stanami Zjednoczonymi i ZSRR. Jones i jego chrześnica postanawiają połączyć siły, aby skonfrontować się z zatrudnionym w NASA, byłym nazistą, który z pomocą tytułowego artefaktu i lądowania na Księżycu postanawia odmienić bieg dziejów.  

Obsada i twórcy 

Oprócz Harrisona Forda w produkcji wystąpili m.in.: Phoebe Waller-Bridge (“Żelazna Dama”, “Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”) w roli córki chrzestnej Jonesa oraz Mad Mikkelsen (“Hannibal”, “Doktor Strange”, “Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, “Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a”) w roli czarnego charakteru. 

Źródło: Disney+

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.