Search icon

Nowa funkcja Immersive View w Mapach Google – Street View nowej generacji

19.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowa funkcja Immersive View w Mapach Google – Street View nowej generacji
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W czerwcu ubiegłego roku firma Google ogłosiła, że rozpoczyna prace nad funkcją Immersive View, która znacznie uatrakcyjni korzystanie z wirtualnych map i przyczyni się do znacznego zwiększenia ich użyteczności. Funkcja ta jest już dostępna w aplikacji Google Maps.

Immersive View w Google Maps

Nowa funkcja ma znacznie ułatwić podróżowanie poprzez umożliwienie użytkownikom dokładniejszego zapoznania się z odwiedzanymi miejscami. Obecnie dostępna jest ona w pięciu miastach – Los Angeles, Nowy Jork, San Francisco, Londyn oraz Tokio. W komunikacie prasowym przeczytać można, że już niedługo lista miast, w których dostępna będzie ta funkcja, zostanie rozszerzona. Znajdą się na niej takie miejsca jak Wenecja, Florencja, Dublin czy Amsterdam.

immersive view google maps

Funkcja Immersive View to w skrócie ulepszone Street View.

Wykorzystuje ona zdjęcia lotnicze i satelitarne oraz inne informacje na temat danego miejsca, na przykład o pogodzie czy natężeniu ruchu ulicznego, w celu stworzenia jego wirtualnego modelu. Można zatem obejrzeć budynek, jego otoczenie, a nawet sprawdzić, jaka będzie pogoda w kolejnych godzinach oraz jak to miejsce wygląda w danych warunkach atmosferycznych czy w innych porach dnia. Wszystko to można zrobić za pomocą jednego suwaka.

immersive view suwak

Ciekawym dodatkiem jest funkcja Indoor Live View, dzięki której zajrzeć można do środka budynku, na przykład do restauracji czy muzeum.

Do stworzenia wspomnianych wyżej wirtualnych modeli miast wykorzystano między innymi technologię NeRF (Neural Radiance Fields), czyli rozwiązanie korzystające ze sztucznej inteligencji. Generuje ono obraz 3D na podstawie dostępnych w bazie zdjęć i innych niezbędnych do tego danych.

Zobaczcie, jak funkcja Immersive Vie prezentuje się w akcji.

Źródło: blog.google

nano google news

Może Cię zainteresować:

Bloger technologiczny z zamiłowania. Szczególnie interesują mnie perypetie firmy Apple i produkty, które oferuje. Z urządzeń tej marki korzystam dopiero 10 lat, więc jeszcze wiele muszę się nauczyć.