iMessage na Windows już dostępne (ale z licznymi ograniczeniami funkcji)

04.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
iMessage na Windows już dostępne (ale z licznymi ograniczeniami funkcji)
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

iMessage to swego rodzaju zamiennik wiadomości SMS. Do tej pory z tego rozwiązania korzystać można było tylko za pośrednictwem urządzeń marki Apple, ponieważ to właśnie firma z Cupertino jest twórcą tej technologii. Od kilku dni wiadomości iMessage można także odbierać i wysyłać za pomocą komputerów z systemem Windows 11, ale to nie wszystko.

iMessage i połączenia z iPhone’a na Windows 11

Wszystko to za sprawą stworzonej przez Microsoft aplikacji Phone Link, która umożliwia integrację iPhone’a z komputerem, na którym zainstalowany jest Windows 11. Co ważne, funkcja dostępna będzie niemal na całym świecie do połowy maja bieżącego roku.

To właśnie dzięki wspomnianej wyżej aplikacji na komputerze możliwe będzie wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych, wysyłanie i odbieranie wiadomości iMessage oraz dostęp do kontaktów zapisanych w iPhonie.

Pojawiły się też pewne ograniczenia

W ramach iMessage nie będzie można korzystać z czatów grupowych, przesyłać zdjęć oraz filmów, a historia wiadomości będzie dotyczyć tylko bieżących rozmów.

phonelink

Co więcej, wiadomości iMessage w aplikacji Phone Link widoczne będą jako szare dymki, co oznacza, że nie będzie można ich odróżnić od standardowych SMSów. Gdyby tego było mało, to w celu korzystania z nowych funkcji iPhone będzie musiał być podłączony do komputera za pośrednictwem Bluetooth, a żeby to wszystko zadziałało, to musi być na nim zainstalowany system iOS w wersji 14 lub nowszy.

Podsumowując, Microsoft wyszedł chyba z założenia, że lepszy rydz niż nic. Należy pochwalić fakt możliwości integracji smartfonów Apple z komputerami z Windowsem, ale liczba i rodzaj ograniczeń sprawią, że nie będzie to rozwiązanie, z którego użytkownicy będą chętnie korzystać.

Źródło: blogs.windows.com

Może Cię zainteresować:

Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.