Zielona kropka i pozostałe ikony na Tinderze – co oznaczają?

04.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Zielona kropka i pozostałe ikony na Tinderze – co oznaczają?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jeśli szukasz miłości, nowych znajomości lub przygód – Tinder może być odpowiednią aplikacją dla Ciebie. Choć platforma sama w sobie jest bardzo łatwa w obsłudze, w Twojej głowie mogą pojawić się pytania dotyczące przeróżnych ikonek oraz ich działania. Nie wiesz, co oznacza zielona kropka na Tinderze? Zastanawiasz się, jak działa błyskawica, serduszko i pozostałe symbole? Ikony na Tinderze i ich znaczenie w pigułce.

Czym jest Tinder?

Tinder to aplikacja randkowa, która pomaga nawiązać romantyczną relację, znaleźć nowych znajomych lub umówić się na niezobowiązujące spotkanie. Jej działanie jest proste – na ekranie smartfona pojawiają się kolejne profile, które możesz przesunąć w prawo (polubienie/serduszko) lub lewo (odrzucenie).

Jeśli osoba, która otrzymała od Ciebie serduszko, zrobiła to samo z Twoim profilem, pojawia się informacja o tzw. matchu – wówczas możesz rozpocząć rozmowę.

Tinder – ikony, które znajdziesz w aplikacji

Chcąc w pełni korzystać z możliwości, jakie daje Tinder, warto zapoznać się z symbolami, które znajdziesz w aplikacji. Jest ich sporo, jednak zrozumienie ich działania nie powinno sprawić Ci problemu.

Zielone serce na Tinderze

zielone serce na tinderze

Zielone serduszko na Tinderze to jeden z podstawowych symboli, jakie znajdziesz w aplikacji. Oznacza polubienie danego profilu i umożliwia połączenie w parę (jeśli dany użytkowników również dał Ci serduszko lub przesunął Cię w prawo). Dzienna ilość zielonych serduszek jest ograniczona – jeśli chcesz mieć ich więcej, musisz zainwestować w co najmniej Tinder Plus.

Ikona czerwonego krzyżyka

tinder - czerwony krzyżyk

Czerwony krzyżyk to kolejny, najczęściej używany symbol na Tinderze. W ikonkę tę należy kliknąć, jeśli dany profil Cię nie zainteresował. Alternatywnie możesz przesunąć go też w lewo. Niestety – jeśli korzystasz z aplikacji za darmo, decyzja ta będzie ostateczna, dlatego warto dobrze się zastanowić przed odrzuceniem profilu.

Ikona zakręconej strzałki

tinder - ikony, zakręcona strzałka

Jest to inaczej mówiąc ikona powrotu, która umożliwia zobaczenie jeszcze raz odrzuconego przed chwilą profilu. Aby skorzystać z tej możliwości, musisz mieć wykupione co najmniej konto Tinder Plus.

Ikona niebieskiej gwiazdy

niebieska gwiazdka na tinderze

Niebieska gwiazdka na Tinderze to tzw. Super Like, którego warto użyć, jeśli dany profil bardzo Cię zainteresował i chcesz to dodatkowo podkreślić. Rejestrując się pierwszy raz w aplikacji, możesz jednorazowo polubić kogoś w ten sposób, później konieczne są opłaty.

Ikona fioletowej błyskawicy

ikona błyskawicy na tinderze

Ikona błyskawicy na Tinderze, inaczej Tinder Boost, umożliwia wyróżnienie swojego profilu na 30 minut. Twoje konto będzie wówczas częściej wyświetlane innym aktywnym użytkownikom, co przekłada się na możliwość szybszego znalezienia pary (ponoć zwiększa nawet 10-krotnie liczbę wizyt).

Piorun na Tinderze nie jest opcją darmową – można z niej korzystać po wykupieniu abonamentu Tinder Gold lub Tinder Platinum (1 darmowy Boost na miesiąc) lub samodzielnie kupić je w aplikacji.

Niebieski ptaszek przy profilu

ikona niebieskiego ptaszka na tinderze

Niebieski ptaszek przy nazwie profilu oznacza, iż jest on zweryfikowany – tożsamość danego użytkownika została potwierdzona przez serwis.

Ikona diamentu

tinder - symbole i ikona diamentu

Ikona diamentu to jedna z funkcji premium, która pokazuje 10 najlepszych profili z ostatnich 24 godzin. Możesz ją zobaczyć, jeśli masz dostęp do subskrypcji Tinder Gold.

Żółte serce

tinder - żółte serce

Opcja ta dostępna jest na subskrybentów Tinder Gold – oznacza, iż dana osoba widziała, iż jej profil został przez Ciebie polubiony i również zostawiła Ci serduszko.

Zielona kropka

zielona kropka na tinderze

Jakie jeszcze ikony oferuje Tinder? “Niedawno aktywne” profile są oznaczone w aplikacji zieloną kropką. Oznacza to, że dany użytkownik był zalogowany w ciągu ostatnich 24 godzin.

Czerwona kropka

czerwona kropka na tinderze

Czerwona kropka oznacza, iż masz nową wiadomość lub nową parę – warto wówczas rozpocząć konwersację i nawiązać nową znajomość.

Ikona tarczy

ikona tarczy na tinderze

Ikonę tarczy można znaleźć na samej górze Twoich dopasowań i umożliwia ona zgłoszenie lub anulowanie matcha.

Tinder – ukrycie profilu

ukrycie profilu na tinderze

Jeśli nie chcesz, by Twój profil się wyświetlał innym osobom, możesz w ustawieniach zaznaczyć, aby nie był widoczny.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.