Czy to lampa ogrodowa? Czy to głośnik Bluetooth? To IKEA Vappeby

28.03.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Czy to lampa ogrodowa? Czy to głośnik Bluetooth? To IKEA Vappeby
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

IKEA Vappeby to oryginalnie wyglądający głośnik Bluetooth. Czym odróżnia się od konkurencji? Pa pewną cechę, której na próżno szukać w większości podobnych urządzeń. Głośnik Vappeby jest jednocześnie lampką nocną.

IKEA Vappeby – ciekawe urządzenie, czy… primaaprilisowy żart?

Informacje publikowane na kilka dni przed prima aprilis zawsze budzą pewne podejrzenia. Niezależnie, czy IKEA Vappeby jest takim dowcipem, czy pojawi się wkrótce w sklepach jest… naprawdę wartym uwagi urządzeniem.

IKEA Vappeby
IKEA Vappeby (fot. IKEA)

Lampka nocna generująca dźwięk przestrzenny 360 stopni mogłaby być ciekawym uzupełnieniem niejednej sypialni.

Producent deklaruje, że urządzenie posiada wsparcie dla narzędzia Spotify Tap. Co to jest? Funkcja daje możliwość sterowania odtwarzaczem Spotify przy użyciu gestów i stuknięć. Podobne rozwiązanie możemy spotkać w niektórych słuchawkach bezprzewodowych. Przyciskając włącznik lampki uruchomimy na niej odtwarzanie (jeżeli nasz smartfon jest do niej podłączony). Ponowne wciśnięcie spowoduje zmianę listy odtwarzania. Długie wciśnięcie wywoła wygenerowanie nowej listy odtwarzania na odstawie dotychczasowych preferencji słuchacza.

IKEA Vappeby

Co ciekawe i dość niecodzienne w przypadku lampek nocnych, sprzęt jest urządzeniem całkowicie bezprzewodowym. Wbudowany akumulator pozwoli na słuchanie muzyki nawet przez 12 godzin. Potem musimy podłączyć Vappeby do zasilania. Zrobimy to korzystając z kabla USB-C.

Funkcjonalna i niedroga grająca lampka z IKEI

Jeśli zapowiedzi się potwierdzą, lampka trafi do sprzedaży już w kwietniu 2022 roku. Sugerowana cena to 65 dolarów, czyli koło 280 złotych. To całkiem niezła cena, jak za designerską lampkę nocną. W tej cenie ciężko też znaleźć głośnik Bluetooth z dźwiękiem 360 stopni. Jeżeli produkt trafi na sklepowe półki, może okazać się niemałym hitem i chętnie wybieranym prezentem wielkanocnym.

IKEA Vappeby

Głośnik został także wyposażony w obudowę odporną na wodę z certyfikatem IP65.

Warto też wspomnieć o funkcjach lampki. Posiada dwa tryby świecenia, za które odpowiadają żarówki LED. Lampka ma być dostępna w dwóch kolorach jasnoszarym i ciemnoniebieskim. Sprawdzi się z pewnością nie tylko w sypialni, ale także na tarasie, w ogrodzie, czy na wakacjach.

IKEA Vappeby

Zobacz także inne artykuły o ciekawych nowościach

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.