Igrzyska Śmierci: Ballada Ptaków i Węży – prequel trylogii z pierwszym zwiastunem

07.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Igrzyska Śmierci: Ballada Ptaków i Węży – prequel trylogii z pierwszym zwiastunem
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Po kilku latach przerwy Lionsgate podzielił się z fanami Igrzysk Śmierci zapowiedzią prequela tytułu. Ballada ptaków i węży przenosi widza 64 lata wstecz względem wydarzeń z pierwszej części sagi. Co czeka nas w nowej rzeczywistości?

Ballada ptaków i węży – o czym opowie?

Nowy tytuł to ekranizacja Ballady ptaków i węży – powieści autorstwa Suzanne Collins, będącej jego literackim pierwowzorem. Wszyscy, którzy nie mieli okazji zetknąć się z nim osobiście, mogą jednak liczyć na twórców. Ci zaś zdradzają, że nadchodząca premiera oznacza:

Powrót do Igrzysk Śmierci, przełomowej serii filmowej, która zarobiła ponad 3 miliardy dolarów na całym świecie, dzięki adaptacji przez Lionsgate bestsellera nr 1 New York Timesa […].

Sama fabuła Ballady ptaków i węży prezentuje się następująco:

Na wiele lat przed tym, jak zostanie despotycznym prezydentem Panem, osiemnastoletni Coriolanus Snow (Tom Blyth) jest ostatnią nadzieją dla swojego rodu – niegdyś dumnej rodziny, która w powojennym Kapitolu wypadła z łask.

Gdy zbliżają się dziesiąte doroczne Igrzyska Śmierci, młody Snow jest zaniepokojony, gdy zostaje przydzielony do roli mentora Lucy Gray Baird (Rachel Zegler), dziewczyny z zubożałego Dystryktu 12.

Jednak po tym, jak Lucy Gray przykuwa uwagę całego Panem, wyzywająco śpiewając podczas ceremonii dożynek, Snow myśli, że może uda mu się przechylić szalę zwycięstwa na ich korzyść. Łącząc swój instynkt showmana i nowo odkryty polityczny spryt, Snow i Lucy Gray w wyścigu z czasem o przetrwanie ostatecznie odkrywają, kto jest ptakiem, a kto wężem.

Tak opowiedziana historia jest zasługą Michaela Lessliego (Makbet, Assassin’s Creed, Obywatel K) – scenarzysty tytułu. W charakterze reżysera współpracował z nim, związany z sagą, Francis Lawrence. W rolach głównych: Tom Blyth oraz Rachel Zegler.

Co zdradza zwiastun?

Tutaj niestety czeka nas rozczarowanie. Odpowiedź brzmi bowiem: niewiele więcej niż już wiemy. Ujawniony trailer przyjął formę animacji, ukazującej tytułowego ptaka i węża oraz hasła promujące tytuł. Wiemy za to, kiedy możemy oczekiwać premiery Ballady ptaków i węży. Wszystko stanie się jasne 17 listopada 2023 roku w kinach.

Zobacz także:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.