Hydraulicy z Białego Domu – komediodramat o aferze Watergate. Zobaczcie zwiastun HBO Max

25.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Hydraulicy z Białego Domu – komediodramat o aferze Watergate. Zobaczcie zwiastun HBO Max
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Już wkrótce w serwisie HBO Max zagości nowy komediodramat – “Hydraulicy z Białego Domu”. Miniserial ukaże kulisy afery Watergate – jednego z największych politycznych skandali w dziejach USA. W rolach głównych: Woody Harrelson oraz Justin Theroux. 

Hydraulicy z Białego Domu – zwiastun

Liczący 5 odcinków miniserial HBO Max pochyla się nad prawdziwymi zdarzeniami, które równie dobrze mogłyby zaistnieć w umyśle twórców o niezwykle bujnej wyobraźni. Afera Watergate zatrzęsła amerykańskim systemem politycznym, ostatecznie doprowadzając do ustąpienia Nixona ze stanowiska – ze skromną pomocą jego popleczników. Bohaterami serialu uczyniono dwóch przedstawicieli jego Komitetu Reelekcyjnego, zaangażowanych w akcję w kompleksie Watergate, będącym siedzibą sztabu wyborczego amerykańskiej Partii Demokratycznej:

Akcja serialu rozpoczyna się w 1971 roku, kiedy Biały Dom zatrudnia Hunta i Liddy’ego, którzy wcześniej pracowali dla CIA i FBI, aby zbadali sprawę tajemniczego wycieku papierów z Pentagonu. Po wzlotach i upadkach w karierze, przedziwna para trafia do Komitetu Reelekcyjnego Prezydenta, który snuje niesamowite plany tajnych operacji, takich jak choćby podłożenie podsłuchów w siedzibie sztabu wyborczego Partii Demokratycznej w kompleksie Watergate. Dowodząc, że czasem rzeczywistość może być bardziej osobliwa od fikcji, »Hydraulicy z Białego Domu« rzucają światło na nieco mniej znane wydarzenia, które doprowadziły do jednej z największych afer politycznych w historii USA.

Hydraulicy z Białego Domu – obsada i twórcy 

Jako tytułowi hydraulicy z Białego Domu dadzą się poznać Woody Harrelson (“Detektyw”, “W trójkącie”) oraz Justin Theroux (“Pozostawieni”, “Wybrzeże moskitów”). Na ekranie towarzyszą im Lena Headey, Judy Greer, Domhnall Gleeson, Ike Barinholtz, Toby Huss, Kathleen Turner, Kim Coates, Alexis Valdés, Yul Vazquez, Nelson Ascencio, Tony Plana, Zoe Levin, Liam James, Tre Ryder, Kiernan Shipka, F. Murray Abraham, David Krumholtz, Rich Sommer oraz John Carroll Lynch.

Twórcami i scenarzystami serialu są Alex Gregory i Peter Huyck. Wyreżyserował go zaś David Mandel. Panowie współpracowali wcześniej przy komedii “Figurantka”.

Kiedy premiera na HBO Max?

“Hydraulicy z Białego Domu” na HBO Max zadebiutują w Polsce 2 maja, kiedy to premiery doczeka się pierwszy epizod serii. Dalsze odcinki dołączą do niego w kolejnych tygodniach. 

Źródło: HBO Max

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.