Jak oglądać Hulu w Polsce? Ile kosztuje i co warto obejrzeć?

11.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Jak oglądać Hulu w Polsce? Ile kosztuje i co warto obejrzeć?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Hulu to serwis VOD, który swoje usługi świadczy użytkownikom ze Stanów Zjednoczonych. Hulu w swojej ofercie ma filmy i seriale, a także zapewnia możliwość oglądania wybranych kanałów telewizyjnych online. Jak oglądać Hulu w Polsce? Ile kosztuje dostęp do tego serwisu streamingowego? Na te pytania szczegółowo odpowiadamy w poniższym poradniku. 

Czym jest Hulu?

W tym momencie na świecie działa ogromna liczba platform streamingowych. Do najbardziej znanych zalicza się Netflix, Amazon Prime, Disney +, czy HBO Max. Wszystkie serwisy każdego roku inwestują ogromne pieniądze w produkcje zróżnicowanych treści. Za oceanem dużym powodzeniem cieszy się również Hulu. 

Hulu to amerykańska telewizja internetowa, która istnieje od 2007 roku.

Oferuje ona możliwość oglądania filmów i seriali zarówno dla dzieci jak i dorosłych, a także kanałów telewizyjnych na żywo, takich jak Animal Planet, ABC czy CNN. 

Duża popularność Hulu w USA wynika z faktu, iż portal dostarcza własne produkcje spod znaku Hulu Originals. Z Hulu można korzystać z poziomu przeglądarki internetowej, a także poprzez dedykowaną aplikację dostępną na urządzeniach mobilnych. 

Aby móc oglądać treści z serwisu streamingowego Hulu, konieczna jest rejestracja i opłacenie wybranego pakietu abonamentu. Pod tym względem działanie Hulu nie różni się od zasad obowiązujących na Netflixie czy HBO.

Warto zaznaczyć, że Hulu ściśle współpracuje z Disney+. Kupując wybrane pakiety możemy od razu uzyskać dostęp zarówno do Hulu jak i Disney+, dzięki czemu można zaoszczędzić. Disney+ to słynna platforma, która oferuje ogromną bibliotekę filmów kinowych i oryginalnych produkcji nie tylko Disneya, ale również Pixara, Marvela czy National Geographic. 

hulu polska

Hulu Polska – czy serwis będzie dostępny w naszym kraju?

Tym, co odróżnia Hulu od pozostałych znanych platform streamingowych takich jak Netflix czy HBO Max, jest fakt, iż firma nie zdecydowała się na szeroką ekspansję zagraniczną. Oznacza to, że oficjalnie Hulu jest dostępne wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Hulu nie posiada w swojej ofercie pakietu dedykowanego polskim użytkownikom, dlatego próżno szukać w jego bibliotece treści z polskimi napisami bądź dubbingiem.

Kiedy Hulu pojawi się w Polsce? Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie jest możliwe. Kto wie, być może wraz z rozwojem platformy właściciele zdecydują się na zaoferowanie swoich usług także na terenie naszego kraju. 

Ile kosztuje Hulu?

Jaka jest cena Hulu? Firma oferuje różnorodne pakiety dostosowane do potrzeb szerokiego grona odbiorców.

hulu pakiety

Więcej szczegółów odnośnie poszczególnych pakietów znajdziecie poniżej:

 • Hulu z reklamami – 7,99 dolara miesięcznie. Jest to podstawowy pakiet Hulu, którego wyróżnikiem jest fakt, iż oglądanym treściom wideo towarzyszą reklamy. Posiadacze tego pakietu nie mogą również pobierać filmów na swoje urządzenie i oglądać ich później w trybie offline, co dla niektórych może być znacznym utrudnieniem. W ramach tego pakietu można oglądać filmy i seriale na dwóch różnych ekranach jednocześnie oraz stworzyć do 6 profili użytkowników.
 • Hulu bez reklam – 14,99 dolara miesięcznie. Pakiet rozszerzony Hulu, którego posiadacze mogą oglądać treści wideo bez reklam, a także pobierać je na swój smartfon, a następnie oglądać w trybie offline w dowolnym momencie. 

Warto dodać, że Hulu oferuje również w pełni darmowy, 30-dniowy pakiet próbny. Dzięki niemu można całkowicie bezpłatnie zapoznać się z biblioteką treści oferowaną przez Hulu. 

Jak oglądać Hulu w Polsce?

Hulu w tym momencie oferuje swoje usługi wyłącznie użytkownikom przebywającym na terenie Stanów Zjednoczonych. Oznacza to, że polscy użytkownicy nie mogą korzystać z dedykowanej im oferty. Co więcej, oferowane przez platformę filmy i seriale nie mają polskich wersji językowych. Jak oglądać Hulu w Polsce? 

Zadaniem Hulu jest kontrola, z jakich miejsc logują się użytkownicy. W celu rozpoznawania lokalizacji użytkowników wykorzystuje się adres IP. Każdy użytkownik ma przypisany adres IP przez dostawcę usług internetowych. 

Okazuje się jednak, że istnieje sposób na oglądanie Hulu w Polsce – pomimo, iż serwis ten nie oferuje swoich usług polskim użytkownikom. Nie jest to jednak takie proste. Aby móc oglądać Hulu w naszym kraju, trzeba skorzystać z VPN, czyli specjalistycznego oprogramowania służącego do zmiany IP

Dzięki tego typu usłudze możemy łączyć się z internetem, wybierając jakikolwiek serwer na świecie. Dlatego też chcąc oglądać Hulu musimy wybrać IP z USA. Aby skorzystać z VPN, należy:

 1. Zarejestrować się na serwisie oferującym usługi VPN.
 2. Pobrać na swój komputer oprogramowanie, uruchomić je i połączyć się z serwerem z USA.
 3. Zarejestrować się w Hulu. Uwaga: aby rejestracja przebiegła pomyślnie, trzeba podać amerykańskie dane. Chodzi nie tylko o amerykański adres e-mail czy zamieszkania, ale również amerykańską kartę kredytową lub debetową bądź skorzystać z usług PayPal.
jak oglądać hulu w polsce

Co zrobić, jeśli nie posiadamy amerykańskiej katy kredytowej bądź debetowej? W takim przypadku najlepiej jest skorzystać z usług portalu PayPal. Założenie konta na PayPal jest banalnie proste. Wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Uruchamiamy VPN i łączymy się z serwerami USA.
 2. Tworzymy konto na PayPal.
 3. Wpisujemy e-mail i hasło.
 4. Wpisujemy dane osobiste z USA. Nie muszą odpowiadać tym widniejącym na karcie. Adres można stworzyć całkiem za darmo na stronie myusaadress.ca. Z kolei numer telefonu możemy pozyskać na fakenumber.org.
 5. Dodajemy kartę do konta PayPal.
 6. Potwierdzamy wpisane dane i korzystamy z konta. 

Co znajduje się w ofercie Hulu?

Co oglądać na Hulu? W ofercie Hulu znajdują się następujące treści:

 • filmy i seriale Hulu Originals, np. Deep Water, No Exit, Vacation Friends, Derek DelGaudio’s In & Of Itself, Run., 69: The Saga of Danny Hernandez, I Am Greta, Books of Blood, The Binge, Bad Hair,
 • filmy kinowe, np. Dead for a Dollar, Zombieland, The Mummy Returns, The Mummy, The Drop, Zack and Miri Make a Porno, The Internship, Bromates,
 • programy telewizyjne dla dzieci i dorosłych, np. Port Protection Alaska, Back in the Groove, Flavor of Love, Basketball Wives LA, Koala Man, Little Demon, The Simpsons, Psychotown,
 • transmisje sportowe na żywo – platforma oferuje streaming kanałów sportowych takich jak CBS Sports Network, ESPN, FS1, NFL Network,
 • kanały informacyjne na żywo – platforma oferuje streaming kanałów informacyjnych takich jak Fox News, CNN, Abc News, MSNBC,
 • transmisje z najważniejszych wydarzeń, takich jak igrzyska olimpijskie, rozdanie nagród Grammy, Oscarów, nagród Emmy.

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.