Xiaomi Electric Scooter 3 Lite – hulajnoga elektryczna w dobrej cenie i z dobrymi osiągami

24.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Xiaomi Electric Scooter 3 Lite – hulajnoga elektryczna w dobrej cenie i z dobrymi osiągami
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Hulajnogi elektryczne szturmem podbijają europejskie i polskie miasta. To szybki i niedrogi środek transportu, szczególnie w zakorkowanych centrach. W naszym kraju dużą popularnością cieszą się hulajnogi elektryczne marki Xiaomi. Teraz do sprzedaży trafia Electric Scooter 3 Lite. Nowa, niedroga hulajnoga Xiaomi powinna skusić wielu nabywców – czy warto się nią zainteresować?

Hulajnoga Xiaomi Electric Scooter 3 Lite

Design nowego miejskiego środka transportu Xiaomi jest stonowany i nawiązuje do znanych już wcześniej konstrukcji. Hulajnoga elektryczna dostępna jest w czarnym i białym kolorze, a jej kierownica jest składana. Warto dodać, że poszczególne wersje kolorystyczne są dostępne w zależności od rynku. To duże ułatwienie podczas przenoszenia i przechowywania sprzętu. Tym, co najbardziej interesuje przyszłych nabywców hulajnogi Xiaomi, jest jej zasięg oraz maksymalna prędkość.

Nowa hulajnoga Xiaomi rozpędzi się do 25 km/h, a na pełnym ładowaniu przejedzie około 20 kilometrów.

Takie parametry nalży uznać za w pełni wystarczające w miejskim ruchu. Większość konkurencji zapewni podobne wartości. Moc silnika wynosi w tym przypadku 300 W, co pozwoli na pokonanie wzniesienia z nachyleniem do 14%. Hulajnoga Xiaomi waży 13 kilogramów.

Hulajnoga Xiaomi Mi Electric Scooter 3 Lite
Hulajnoga Xiaomi Mi Electric Scooter 3 Lite (fot. producenta)

Co jeszcze wiemy o nowej hulajnodze Xiaomi?

Jak przystało na bezpieczny środek transportu do miasta, Xiaomi Electric Scooter 3 Lite posiada wbudowane oświetlenie. O możliwość sprawnego wytracenia prędkości dba natomiast podwójny układ hamulcowy. Z tyłu mamy hamulec mechaniczny (naciskamy go stopą), przedni – elektryczny – wyposażono w elektroniczny system eABS, który może uchronić nas przed wywrotką, na przykład przy ostrym hamowaniu na śliskiej nawierzchni.

Cena elektrycznej hulajnogi Xiaomi wynosi około 450 euro.

O wygodę jazdy zadba deck, który jest o 10 milimetrów szerszy, niż w podobnym modelu Mi Electric Scooter Essential. Hulajnogę wyposażono w czytelny, ale dość prosty wyświetlacz na środku kierownicy. Zobaczymy na nim prędkość czy poziom naładowania baterii. Dodatkowe informacje możemy zobaczyć na naszym smartfonie – z hulajnogą połączymy się przez Bluetooth, a dane wyświetlimy w aplikacji na smartfonie.

Hulajnoga Xiaomi Mi Electric Scooter 3 Lite

Hulajnoga wkrótce trafi na półki polskich sklepów, a jej cena powinna wynosić około 2100-2200 złotych.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.