Modułowy smartwatch Huawei Watch GT Cyber pozwala na wymianę całej obudowy

15.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Modułowy smartwatch Huawei Watch GT Cyber pozwala na wymianę całej obudowy
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Co pewien czas na rynku urządzeń elektronicznych i różnych gadżetów pojawiają się nowatorskie konstrukcje. Niektóre okazują się nietrafione, inne wręcz zdobywają miano rynkowych porażek (kto jeszcze pamięta o Moto Mods – modułach rozszerzających możliwości smartfona?). Czasem nowe pomysły producentów urządzeń różnego typu przypadają do gustu klientom, a po pewnym czasie większość konkurentów naśladuje dane rozwiązanie. Do której grupy trafi najnowszy Huawei Watch GT Cyber? Smartwatch z Chin posiada ciekawą opcję – zmianę ramki zegarka na inną.

Co wyróżnia Huawei Watch GT Cyber?

Spoglądamy na zdjęcie Huawei Watch GT Cyber – wygląda podobnie do innych modeli dostępnych już na rynku. Sprawdzamy kolejne zdjęcie nowego urządzenia – znów może przywodzić na myśl inne smartwatche. Tyle, że na dwóch różnych zdjęciach Huawei Watch GT Cyber przypomina dwa różne zegarki! Jak to właściwie możliwe?

Cechą charakterystyczną w Huawei Watch GT Cyber jest modułowa konstrukcja. Użytkownik może zmieniać w dużym stopniu wygląd zegarka.

W wielu zegarkach była już dostępna możliwość samodzielnej zmiany paska, co dawało spore opcje personalizacji. Konstruktorzy Huawei Watch GT Cyber poszli jednak o krok dalej. Tu naszym „stałym” elementem jest tylko środkowa część zegarka – wyświetlacz i jego podzespoły zamknięte w metalowej obudowie. Za jej solidność odpowiada wysokiej klasy stal nierdzewna.

Huawei Watch GT Cyber
Huawei Watch GT Cyber (fot. producenta)

Możemy więc dostosować do swoich preferencji zarówno wygląd paska, jak i całej ramki otaczającej ekran. Wśród standardowych zegarków na rynku były już urządzenia z takimi możliwościami. Na rynku smartwatchów Huawei Watch GT Cyber jest jednak pierwszym modułowym urządzeniem.

Wyraźny wyświetlacz AMOLED i kompletne wyposażenie

Obudowa jest tu wodoszczelna (5 AM), producent zapewnia też o spełnieniu wymogów certyfikatu militarnego MIL-STD-810. Powinniśmy więc oczekiwać od tego urządzenia wysokiej wytrzymałości, na przykład na upadki i zarysowania. Ekran Huawei Watch GT Cyber ma rozmiar 1,32″ i rozdzielczość 466 x 466 pikseli. Technologia AMOLED powinna zapewnić dobrą czytelność w każdych warunkach, zapewnia też energooszczędność. Bateria ma niecałe 300 mAh i powinna pozwolić na tydzień pracy.

Huawei Watch GT Cyber to wysokiej klasy smartwatch z GPS, NFC i Wi-Fi.

Oczywiście, do łączności ze smartfonem lub komputerem służy nam tu Bluetooth. Możemy zarówno wysyłać dane naszych codziennych aktywności i treningów do jednej z wielu aplikacji, jak i sterować smartfonem przy pomocy zegarka.

Funkcji sportowych z pewnością nikomu tu nie braknie. Mamy ponad 100 trybów dedykowanych dla różnych dyscyplin sportowych i aktywności. Niektóre z nich mogą być uruchomione automatycznie, gdy smartwatch wykryje początek aktywności. Nasz modułowy zegarek posiada oczywiście cały zestaw czujników tętna, natlenienia krwi, czy pozwalających na monitoring poziomu stresu i parametrów snu.

Huawei Watch GT Cyber

Obudowy w trzech stylach

Możemy więc przyznać, że Huawei wyposażył model Watch GT Cyber w najlepsze podzespoły i ekran. W przypadku tego modelu najważniejsza pozostaje jednak możliwość zmiany obudowy. Mamy do dyspozycji ramki w szerokości 45,6 albo 47,4 milimetrów. Są wykończone na kilka sposobów (metalowe, z tworzyw sztucznych, gumy, a nawet ceramiki) i mogą mieć jeden z wielu kolorów. Producent podzielił obudowy na te dedykowane do użytku sportowego, w mieście i – najbardziej modne – w stylu „fashion”.

Do wybranej obudowy możemy bez trudu dopasować wygląd tarczy zegarka.

Tworząc różne zestawienia ramek zegarka, pasków i wyglądu elementów ekranu, możemy w dużym zakresie zmienić wygląd sprzętu.

Ile kosztuje Huawei Watch GT Cyber?

Podobnie do innych urządzeń Huawei, smartwatch w pierwszej kolejności pojawił się na rodzimym rynku. W Chinach ceny zegarka zaczynają się od 1299 juanów (około 850 złotych), a kończą się na 1499 juanów (około 1.000 złotych). Droższy jest tu wariant „miejski”. W każdym wypadku możemy natomiast zmieniać ramki, które kosztują w sklepie Huawei od 199 do 399 juanów (od ok. 130 do 260 złotych). Z pewnością wraz z upływem czasu na rynku pojawi się też sporo zamienników, które pozwolą personalizować zegarek w nieco niższej cenie.

Huawei Watch GT Cyber - modułowa budowa i wymienne ramki

Specyfikacja smartwatcha Huawei Watch GT Cyber

 • Typ: smartwatch z GPS
 • Wymiary: 47.4 x 44.4 x 10.2 mm lub 45.6 x 45.6 x 10.2 
 • Wymiary paska: 140-210 mm, wykonany z TPU
 • Waga: 58, 59 lub 77 gramów
 • Obudowa: modułowa konstrukcja, koperta ze stali szlachetnej, wodoszczelność 5 ATM, certyfikat militarny
 • Wyświetlacz: AMOLED 1,32″, 466 x 466 pikseli, szkło ochronne Gorilla Glass
 • Przyciski: tak, 1 przycisk
 • Bateria: Li-Po 292 mAh, do 7 dni pracy, ładowanie indukcyjne
 • Tryby sportowe: tak, ponad 100, automatyczne rozpoznanie popularnych aktywności
 • Czujniki: żyroskop, akcelerometr, optyczny pomiar pulsu, barometr, monitoring snu, pomiar poziomu stresu
 • Łączność: Bluetooth, GPS, NFC, mikrofon, aplikacja Huawei Zdrowie (Android 6.0, iOS 9.0, Harmony OS 2.0 i nowsze)
 • Kolor: wiele ramek i pasków do wyboru
 • Cena: od około 850 złotych (w Chinach)

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.