Czy opaska Huawei Watch Fit Special Edition to rzeczywiście coś wyjątkowego?

26.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Czy opaska Huawei Watch Fit Special Edition to rzeczywiście coś wyjątkowego?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jedną z nowości, którą w ostatnim czasie zaprezentowała firma Huawei jest Smart band o nazwie Huawei Watch Fit Special Edition. Przyglądamy się tej opasce i sprawdzamy, czy na tak nasyconym rynku znajdzie się jeszcze miejsce dla kolejnego modelu.

Huawei Watch Fit Special Edition – specyfikacja techniczna

Jak zwykle zaczniemy od ekranu. Opaska Huawei Watch Fit SE posiada wyświetlacz typu AMOLED HD z funkcją Always On o rozdzielczości 456 na 280 pikseli, a jego przekątna ma długość 1,64 cala. Co więcej, potrafi on wyświetlać 16,7 milion kolorów.

Nie zapomniano także o funkcjach dotyczących monitorowania aktywności fizycznej oraz parametrów związanych ze zdrowiem. Jest moduł GPS, pulsometr potrafiący zidentyfikować nieprawidłową pracę serca oraz możliwość monitorowania poziomu natlenienia krwi, snu (HUAWEI TruSleep 3.0) oraz poziomu stresu. Z myślą o kobietach dodano również możliwość monitorowania cyklu menstruacyjnego.

Huawei Watch Fit Special Edition

Warto dodać, że opaska Huawei Watch Fit Special Edition ma wbudowanych ponad 100 trybów sportowych i samodzielnie wykrywa rodzaj wykonywanej aktywności fizycznej, a wszystko to w ramach funkcji HUAWEI TruSport.

Według producenta zastosowany akumulator pozwala na 6 dni normalnego użytkowania, a w przypadku aktywnej funkcji niegasnącemu wyświetlacza tylko 3 dni. Co więcej, naładowanie baterii do pełna ma trwać około 45 minut, co niejako rekompensuje stosunkowo krótki czas pracy na jednym ładowaniu.

Huawei Watch Fit Special Edition

Warto wspomnieć o ciekawej funkcji umożliwiającej tworzenie tarcz dopasowanych do stroju użytkownika. W tym celu wystarczy zrobić zdjęcie tego stroju smartfonem, do którego podłączona jest opaska. Jeśli to nie wystarczy, to do wyboru jest ponad 10 tysięcy przygotowanych wcześniej tarcz.

Kolejna ciekawostka to możliwość wysyłania krótkich odpowiedzi na wiadomości oraz powiadomienia z najpopularniejszych aplikacji, ale ta funkcja działa jedynie w przypadku smartfonów z Androidem. Ze względu na brak głośnika i mikrofonu nie jest możliwe prowadzenie rozmów głosowych. 

Huawei Watch Fit Special Edition

Na koniec wspomnijmy, że sama koperta (bez paska) waży zaledwie 21 gramów, a jej wymiary to 46 na 30 na 10,7 milimetrów. Opasce nie straszna woda dzięki klasie wodoszczelności 5 ATM.

Huawei Watch Fit SE – cena

Opaska dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych – czarnym, różowym i morskim, a kosztuje 399 złotych.

Źródło: consumer.huawei.com

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.